Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Salon w ogrodzie

Taras, choć jego procentowy udział w powierzchni domu zwykle jest niewielki, bywa jednym z głównych motywów podjęcia budowy. Łączy dom z ogrodem, a rodzinnym i towarzyskim spotkaniom zapewnia wyjątkową scenerię. Warto urządzić go tak, by móc wykorzystać wszystkie te atuty.

Salon w ogrodzie

POD WŁASNYM NIEBEM

Każdy, kto zbudował dom, zna to uczucie: pierwsze śniadanie pod chmurką, pierwsza kolacja przy świecach w gronie przyjaciół i w asyście nieodłącznych komarów... Jeśli tylko pogoda dopisuje, gotowi jesteśmy urządzić na tarasie jadalnię, salon i gabinet, a dzieci deklarują, że spędzą tu niejedną noc w śpiworze. To doskonale, bo taras, jak każde inne pomieszczenie, wymaga aranżacji.

 

Jednak niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji rozległą przestrzeń ze wspaniałym widokiem, niewielkie kameralne patio, czy jedynie duży balkon nad garażem, warto dokładnie zaplanować zakupy, by po jednym sezonie nie wyrzucać zardzewiałych, zaatakowanych przez pleśń sprzętów, które nie zniosły próby wody, słońca i mrozu.

 

Po pierwsze, już na etapie projektu warto przemyśleć, z czego taras zbudować. Dobra decyzja zaoszczędzi nam wysiłku i czasu, które pochłania konserwacja materiałów nawierzchniowych i codzienne sprzątanie. Kolejny dylemat to meble; wybierzmy trwałe i długowieczne, ale również takie, które łatwo przenosić i magazynować. Nie zapomnijmy o zapewniającym nastrój oświetleniu. Pozostanie nam dobór akcesoriów i ozdób, zgodnych z naszymi potrzebami i gustem, a to już czysta przyjemność.

fot. Willow House

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".