Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Umywalki, sedesy, bidety

"Jaka piękna!" - przywykliśmy już, że można tak powiedzieć o umywalce. A jednak dziś coraz częściej nasz zachwyt budzą też jej towarzysze: nieodzowny w łazience sedes i bardzo praktyczny bidet. Warto, by stworzyły komfortowe i efektowne trio.

Umywalki, sedesy, bidety

ONA I RESZTA

Umywalka - zwykle niewielka, ale bardzo ważna. To wokół niej zorganizowane jest łazienkowe stanowisko pracy; szykujemy się przy niej do wyjścia, dokonując porannej toalety, wieczorem uwalniamy twarz od makijażu i całodziennego zmęczenia. Używamy jej podczas niemal każdej, nawet najkrótszej wizyty w toalecie.

Zwykle umieszczona jest w najłatwiej dostępnym - a także najlepiej widocznym - miejscu łazienkowego wnętrza, a w dodatku towarzyszy jej oprawa w postaci lustra i miejscowego oświetlenia. Wszystko to sprawia, że przyciąga nasze spojrzenia, a jej forma nie jest obojętna. Wybierając określony model, warto posłużyć się jednym z dwóch sprawdzonych kluczy: kupić umywalkę wraz z całą serią urządzeń sanitarnych i toaletowych lub dobrać ją w całkowitej opozycji do pozostałych elementów wystroju, na co pozwala jej szczególna rola. Misa umywalki wyróżniona niezwykłą formą, kolorem czy tworzywem, zbuduje ciekawy kontrast, który może stać się głównym motywem aranżacji łazienkowego wnętrza.

Ale uwaga: w pomieszczeniu bogatym w spektakularne efekty, wzory i barwne okładziny, zbyt wymyślne i niejednorodne urządzenia sanitarne mogą wprowadzić chaos. Unikalna umywalka świetnie za to sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym, utrzymanym w spokojnej i zrównoważonej tonacji.

fot. TEUCO

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".