Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy kuchnię

Tradycyjne serce domu bywa dziś bardzo nietradycyjne. Współczesna kuchnia kipi od innowacyjnych technologii, bywa także ubrana w awangardową formę. A jednak nadal możemy sprawić, że będzie magnetycznie przyciągać zarówno domowników, jak i gości.

Planujemy kuchnię

PUNKT WIDOKOWY

Coraz częściej otwarta, widoczna z salonu i pozbawiona wobec niego kompleksów - dzisiejsza kuchnia nie ukrywa, że ma aspiracje. Te najodważniejsze wysuwają się na pierwszy plan, uciekając spod ścian, które do niedawna podpierały, i śmiało występując na środek pomieszczenia. To właśnie jeden z najmodniejszych trendów - zabudowa kuchenna w postaci bloku (wyspy w rozmiarze XXL) lub przełamanego ciągu, zlokalizowana w samym centrum strefy dziennej.

I trzeba przyznać, że ta koncepcja zyskuje w dzisiejszych czasach mocne uzasadnienie. W dobie wyrównywania szans, gdy kobiety nie dają się już zepchnąć na kulinarne zaplecze - do ciasnej zamkniętej kuchenki, często nawet pozbawionej okna - nawet te panie, dla których gotowanie jest pasją, mogą w trakcie przyrządzania potraw uczestniczyć w życiu rodzinnym i towarzyskim na pełnych prawach. A może w takiej "centralnej" kuchni chętniej dołączą do nich partnerzy, dzieci, a nawet goście?

Śmiałe pomysły wymagają odpowiednich warunków - pomieszczenie powinno być duże, najlepiej z ciekawym widokiem na ogród. Musimy przemyśleć też przebieg instalacji, rozmieszczenie punktów świetlnych, stylistykę mebli i gatunek materiałów wykończeniowych. Jak widać - w kuchni tematów nam nie zabraknie.

fot. ARRITAL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".