Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dekoracja stołu

Można bawić się nią bez wielkiego wysiłku i kiedy przyjdzie nam ochota. Aranżacja stołu zaspokoi naszą potrzebę zmian i doda smaku codzienności.

Dekoracja stołu

KOMPOZYCJE SMAKU

Dziś często posiłki jadamy w pośpiechu. Przyzwyczailiśmy się do tego, a jednak czasem czujemy, że czegoś nam brakuje. Celebrowanie obiadu czy kolacji ma znaczenie, tak samo ładnie nakryty stół. Nawet podświadomie zwracamy uwagę na kolory i formy, które tworzą kompozycję na stole. Najsilniej oddziałują na nas barwy.

Te chłodne, oscylujące wokół niebieskiego, najmniej kojarzą się z posiłkiem, dlatego mogą lekko studzić apetyt. Jednak i one mają dobrą stronę - są idealne, jeśli zależy nam nie tyle na zaspokojeniu głodu, co na miłym spędzeniu czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Gdy jednak chcemy, by dzieci zjadły obiad bez grymaszenia, lepiej posłużyć się nakryciami utrzymanymi w ciepłych żółcieniach, oranżach i soczystej zieleni. Biel z kolei zarezerwujmy na uroczysty obiad i święta.

Najważniejszym elementem w kreowaniu atmosfery może okazać się nie tyle kolor naczyń, co obrus (bądź jego brak). Nieskazitelnie biały lub zdobiony finezyjnym ornamentem będzie budował klimat elegancji, budząc skojarzenia z przyjęciem weselnym. Z kolei niewielki, z wyrazistym nowoczesnym wzorem sprawdzi się w domu artystycznej duszy - będzie idealną bazą ciekawej kompozycji naczyń i dekoracji. Nie bez znaczenia pozostają praktyczne i doskonałe do tworzenia jadalnianych układanek podkładki pod talerze. Można nimi żonglować szczególnie wtedy, gdy do stołu zasiadają małe dzieci, bo zazwyczaj plamy się ich nie imają.

fot. ALMI DÉCOR

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".