Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kominki

Żywioły nas fascynują, są groźne, ale i piękne. To jeden z powodów, dla których zapraszamy do domu ogień, dając mu godną oprawę w postaci kominka.

Kominki

CZY MOGĘ MIEĆ KOMINEK?

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy chcą stworzyć domowe ognisko w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dzięki nowoczesnej technologii, dziś praktycznie każdy może cieszyć się obecnością ognia. Zarówno właściciele domów, jak i mieszkań w bloku. Wszystko zależy jednak od typu kominka. Klasyczny może być instalowany w domu, bowiem wymaga komina z prawdziwego zdarzenia. Z kominka nie muszą rezygnować także właściciele mieszkań w niskich budynkach wielorodzinnych (do 4 kondygnacji, wliczając w to parter i poddasze użytkowe). Co pozostaje mieszkańcom bloków? Oczywiście urządzenie, które - dzięki temu, że nie ma specjalnych wymagań - zrobiło ogromną karierę, czyli biokominek.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest umiejscowienie kominka. Pierwszym pomieszczeniem, jakie przychodzi nam do głowy, jest salon. I słusznie, kominek ma bowiem moc przyciągania – trochę tak, jak telewizor czy akwarium. Warto tę cechę wykorzystać do zacieśniania więzi rodzinnych i budowania nastroju spotkań ze znajomymi. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz nie powinni martwić się, że kominek będzie elementem z innej epoki. Po pierwsze, nie musi być tradycyjnie usytuowany przy ścianie i oczywiście może mieć ultranowoczesną formę. Specjalny wkład sprawi, że stanie się niezwykle efektownym elementem architektonicznym dzielącym pomieszczenie na dwie strefy.

fot. WENTOR

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".