Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Schody

Schody towarzyszą nam od stuleci i wciąż pozostają niezastąpione. Zmienia się jedynie ich wygląd, bowiem dziś powstają z nowoczesnych materiałów i przy użyciu precyzyjnych narzędzi.

Schody

NAJTRUDNIEJ ZACZĄĆ

Schody to nieodłączna część domu piętrowego. Na tyle ważna, że determinuje umiejscowienie wielu innych elementów architektonicznych, nie mówiąc o wyposażeniu. Nie da się ich pominąć w projekcie lub skutecznie schować. Nawet najskromniejsze będą wpływać na wnętrze, dlatego takie znaczenie ma ich wygląd. Muszą być estetycznie wykonane, bo przecież w przypadku tak dużego obiektu widać każdy szczegół, i nie mogą odstawać od domu pod względem stylu i sposobu wykończenia. Schody mogą być też bardzo istotnym obiektem dekoracyjnym, który doda charakteru i lekkości przestrzeni.

Po schodach będziemy wchodzić i schodzić kilka razy dziennie, zatem wygląd, choć istotny, nie może być decydujący przy wyborze konstrukcji. Kolejny czynnik to rozmiary wnętrza. Małe nie pozwoli na rozmach - niektóre konstrukcje po prostu się w nim nie zmieszczą. Wybór schodów to decyzja trudna, ale też na naszym rynku ciekawych propozycji jest coraz więcej. Nie brakuje gotowych konstrukcji modułowych, które wystarczy złożyć na miejscu, ani pracowni, które przedstawią i zrealizują indywidualny projekt dopasowany do wnętrza.

fot. TRĄBCZYŃSKI

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".