Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy to miejsce inne niż reszta domu, wyjątkowe. Urządzamy go z radością i dbałością o detale, ale musimy pogodzić się z tym, że szybko ulegnie metamorfozie. Powinien przecież dorównać kroku najmłodszym członkom rodziny.

Pokój dla dziecka

MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE ZMIANY

Kiedy czekamy na nowego członka rodziny, w domu szaleje rewolucja. Pokój dla niemowlaka musi być wyposażony jak należy. Łóżeczko, komódka, przewijak, akcesoria - to wszystko kolejno wykreślamy z listy zakupów. Jednak życie szybko rewiduje nasze świetne pomysły. Okazuje się np. że na początek, zamiast łóżeczka bardziej przydałaby się kołyska, a wygodny fotel do karmienia to najważniejszy mebel w domu.

Trudno jednak przewidzieć, czy pociecha będzie typem śpiocha lubiącego swoje łóżeczko, marudy uwielbiającej kołysanie, czy też przylepy, która nie zaśnie, jeśli nie znajdzie się z mamą w łóżku. To dlatego tak istotne jest, by meble dla dziecka były funkcjonalne. Im więcej potencjalnych ról, tym bardziej prawdopodobne, że któraś okaże się strzałem w dziesiątkę. Warto też wśród znajomych zebrać listę sprytnych rozwiązań, które przetestowali na swoich dzieciach. Może to być np. łóżeczko, które może stać się kołyską i z którego wyjmiemy kilka szczebelków, a potem przekształcimy w mebel dla przedszkolaka.

Przy robieniu zakupów sprawdźmy więc, czy łóżeczko będzie towarzyszyło dziecku przez kilka lat. Modele o wymiarach 120 x 60 cm będą służyły do 2 albo 3 roku życia, natomiast z tych większych (140 cm x 70 cm), po zdemontowaniu boków, może korzystać jeszcze siedmiolatek. Rzeczą pozornie mało ważną, ale w rzeczywistości niezbędną jest przewijak. Ponieważ musi być stabilny, lepiej kupić go od razu z łóżeczkiem. Elementy z jednej kolekcji będą dopasowane do siebie i bezpieczne.

fot. SCANDINAVIAN LIVING

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".