Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy sypialnię

Sypialnia to nasza przystań, bezpieczna oaza, dzięki której odzyskujemy siły potrzebne na nadchodzący dzień. Wygoda jest tu na pierwszym miejscu.

Urządzamy sypialnię

INNY ŚWIAT

Kiedy robi się ciemno i cicho, w sypialni przenosimy się w inny wymiar. Tu możemy odciąć się od problemów dnia. Nie bez powodu miejsce nocnego wypoczynku urządzamy na piętrze domu lub w części najbardziej zacisznej. Z dala od salonu, gdzie czasem do późna oglądamy telewizję, i od kuchni, w której pracuje zmywarka czy okap. Zupełna izolacja nie jest możliwa w niewielkich mieszkaniach, ale istnieją rozwiązania, dzięki którym można spać spokojnie. Dobrym pomysłem będzie wytłumienie podłogi poprzez położenie dywanu lub wykładziny. na ścianach tapety albo paneli, które wyciszą pomieszczenie.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest użycie korka w roli posadzki i elementu wykończenia ścian. W sypialni niezbędne są również zasłony lub rolety, które będą skutecznie izolować ją od światła słonecznego. W osiągnięciu przytulności niebagatelne znaczenie ma także odpowiednie łóżko. Wyposażone w duży, tapicerowany zagłówek będzie dodatkowo izolowało śpiące osoby od światła i dźwięków.

Bardzo istotnym elementem sypialni jest oświetlenie. Obok ciepłych, budujących klimat lampek, szczególne znaczenie ma światło umieszczone obok łóżka, przy którym będzie można poczytać. Nie rezygnujemy też z mocniejszych lamp - przydadzą się zwłaszcza w sypialni, w której znalazło się miejsce na szafę pełniącą rolę garderoby.

fot. HÜLSTA

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".