Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Domowe urządzenia techniczne

Świat się zmienia, a wraz z nim nasze życie. Dzięki nowoczesnym technologiom oszczędzamy czas, a także energię. Lepiej też organizujemy dom, który staje się coraz bezpieczniejszy i bardziej komfortowy.

Domowe urządzenia techniczne

PO KABLU DO FUNKCJONALNOŚCI

Z nowinek technologicznych korzystamy nader chętnie, przeznaczając na nie czasem nasze rezerwy finansowe. Zamieniamy stare grzejniki i odkurzacze na sprzęt nowej generacji i coraz bardziej przekonujemy się do rozwiązań holistycznych w domu. Czy jest w tym wszystkim jakaś pułapka? Tak, trzeba za to zapłacić - i nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale też o uwagę. Naszą, oczywiście. Zanim zmierzymy się z najdrobniejszym nowoczesnym udogodnieniem, musimy dowiedzieć się, jak ono funkcjonuje, co nam daje, jak je wybrać i w końcu musimy znaleźć kogoś, kto je zainstaluje. Niekiedy rzecz jest na tyle skomplikowana, że potrzebujemy, by ktoś objaśnił jej działanie od podstaw. Przykład? Instalacja elektryczna przystosowana do rozwiązań domu inteligentnego.

Ponadto musimy być przewidujący. Może coś, na co w tej chwili nie możemy sobie pozwolić, po pewnym czasie będzie w zasięgu naszych możliwości (bo np. skończymy wykańczanie domu albo - jak to często bywa - sprzęt, który był drogą nowinką, w końcu zacznie tanieć). Myśląc rozwojowo o domu, musimy mieć na uwadze przede wszystkim instalację elektryczną. Powinna być tak zaprojektowana, by pozwoliła na wprowadzenie udogodnień, o których jeszcze nie myślimy, a które zapewne pojawią się w krótkim czasie. W sposób przewidujący warto także myśleć o łącznikach i gniazdkach (które powinny mieć takie same ramki w danym pomieszczeniu) - nie wiemy przecież, czy za chwilę nie zechcemy np. zautomatyzować podnoszenia żaluzji za pomocą płytki na ścianie.

fot. OSPEL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Budujemy Dom - Wnętrza 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".