Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / Artykuły

System HIDE-A-HOSE - wygoda ma znaczenie ARTYKUŁ PROMOCYJNY

System HAH (HIDE-A-HOSE) uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania. Dzięki specjalnie wykonanej instalacji wąż chowany jest w rurociągu. Kiedy chcemy odkurzać wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać.

System HIDE-A-HOSE - wygoda ma znaczenie

Zasada działania systemu HIDE-A-HOSE

Dzięki zastosowaniu systemu HAH, do sprzątania wystarczy jedynie rękojeść i wybrana ssawka. W zależności od lokalizacji punktu ssącego, jedno gniazdo ssące pozwala obsłużyć nawet 150-200 m² powierzchni sprzątania. Na potrzeby sprzątania należy wysunąć z gniazda wymaganą długość węża. Każde gniazdo zaopatrzone jest w specjalną blokadę, która uniemożliwia ponowne wciągnięcie lub wypadnięcie węża z gniazda.

Po zakończonej pracy odblokowujemy gniazdo i przykładamy dłoń na końcu węża. Wytworzone w ten sposób podciśnienie spowoduje zassanie węża do instalacji. W obudowie gniazda znajduje się włącznik uruchamiający system. W zależności od podejścia instalacji możliwe jest zamontowanie gniazda ssącego (z wężem wyciąganym) zarówno do góry lub do dołu.

Gniazdo ssące HAH

Komfortowe akcesoria HIDE-A-HOSE

Wąż ssący posiada materiałową otulinę spełniająca 2 zasadnicze funkcje: pozwala w płynny sposób na wyciąganie i zasysanie węża do instalacji oraz chroni meble przed ewentualnym uszkodzeniem podczas sprzątania. Otulinę można zdjąć i wyprać w pralce. Specjalne gumowe zabezpieczenie na końcu węża nie pozwala na przypadkowe wypadnięcie z gniazda. Jeśli to konieczne w bardzo prosty sposób można wyciągnąć cały wąż z instalacji.

Dostępny jest również wąż Speedflex bez otuliny przeznaczony do systemu Hide-A-Hose, cechuje się elastycznością i trwałością. Węże ssące HAH występuje w czterech długościach: 9.1, 12.2, 15.2, 18 metrów.

Wąż ssący HAH z pokrowcem Wąż Speedflex
Wąż ssący HAH z pokrowcem Wąż Speedflex

Dla budownictwa mieszkalnego zaleca się stosowanie węży 9- i 12- metrowych. Im dłuższy odcinek węża, tym trudniejsze staje się operowanie nim podczas sprzątania. Jest to głównie spowodowane ograniczoną przestrzenią w domu. Dłuższe metraże węża znajdują zastosowanie głównie w obiektach komercyjnych typu hotele, pensjonaty czy biurowce, gdzie wymagany jest zwiększony zasięg pracy.

Do węża wkładamy rękojeść. Dostępne są dwa typy rękojeści: z nadajnikiem RF i bez nadajnika. W pierwszym przypadku system uruchamiany jest drogą radiową za pomocą przycisku w rękojeści. Najczęstsze zastosowanie to sytuacje, gdzie uszkodzeniu uległa instalacja sterująca. Druga opcja to rozwiązanie bardziej popularne. Rozpoczęcie sprzątania następuje po przełączeniu przycisku zlokalizowanego w gnieździe ssącym HAH. Obydwie rękojeści zostały wyposażone w klips przytrzymujący rurę teleskopową co zapobiega jej wypadaniu oraz mechaniczną regulację siły ssącej.

Rękojeść HAH bez nadajnika

Prosta i niezawodna instalacja HIDE-A-HOSE

Montaż instalacji Hide A Hose różni się od tradycyjnego systemu przede wszystkim tym, że używamy specjalnych dużych łagodnych łuków 90°, 45° i 22°. W celu poprawnego działania systemu i łatwego wyciągania węża z instalacji zaleca się użyć maksymalnie 3 łuków 90° przy tworzeniu instalacji pod jedno gniazdo ssące HAH. Instalację pod każde gniazdo należy wydłużyć o min. 10% w stosunku do długości węża ssącego HAH, aby swobodnie mógł się w niej schować.

Montaż instalacji Hide A Hose
Gniazdo w instalacji Hide A Hose

Nowa kaseta gniazda HAH

Nowością na rynku jest kaseta gniazda Hide A Hose przeznaczona do montażu przed tynkami. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji. Kaseta dostępna jest w gotowych zestawach instalacyjnych złożonych z materiałów potrzebnych do wykonania instalacji jak również w zestawach Jumbo HAH wzbogaconych o elementy podłączeniowe takie jak gniazdo ssące, wąż i rękojeść.

W sprawach montażu systemu HAH można kontaktować się z naszą infolinią TopVac pod numerem 61 8177 043. www.topvac.pl

Zestaw montażowy JUMBO HAH i kaseta montażowa HAH

Jednostki dedykowane do systemu HIDE-A-HOSE

Ze względu na dodatkowe opory stawiane wskutek wydłużenia instalacji celem dostosowania do systemu HAH, nie wszystkie odkurzacze posiadają wystarczające parametry do obsługi takiej instalacji. Poniżej zestawiono gamę modeli Duovac, Husky i GREENline dedykowane do systemu HAH.

Jednostka centralna Duovac STAR Jednostka centralna Duovac ASTERIA Jednostka centralna Duovac DISTINCTION
Duovac
STAR
Duovac
ASTERIA
Duovac
DISTINCTION
Jednostka centralna Husky CYKLON2 Jednostka centralna Husky WHISPER2 Jednostka centralna Husky TITAN
Husky
CYKLON2
Husky
WHISPER2
Husky
TITAN
Jednostka centralna GREENline 150 Jednostka centralna GREENline 250 Jednostka centralna GREENline 350
GREENline
150
GREENline
250
GREENline
350

Zasada działania systemu HIDE-A-HOSE

TOPVAC
Zamysłowo, ul. Moderska 1A, 62-060 Stęszew
Tel. 61 8177 043, kom. 601 082 919
e-mail: biuro@topvac.pl
www.topvac.pl; www.duovac.pl; www.odkurzaczehusky.pl; www.greenline.pl

aktualizacja: 2017-10-13

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Promocja na centralny odkurzacz Husky Hurricane 660
Promocja na centralny odkurzacz Husky Hurricane 660 Firma TopVac proponuje zaawansowany technologicznie odkurzacz centralny Husky Hurricane z przeznaczeniem do domów jednorodzinnych o powierzchni ...
Nowe gniazdo Hide A Hose od TopVac
Nowe gniazdo Hide A Hose od TopVac Firma TopVac wprowadziła na rynek nowe gniazdo HAH (Hide A Hose) oraz kasetę do gniazda HAH. Gniazdo zostało zmniejszone dokładnie o 38% ...
Odkurzacze centralne TECNO R-evolution
Odkurzacze centralne TECNO R-evolution TECNO R-evolution to zaawansowany technicznie odkurzacz centralny do domów jednorodzinnych, wykorzystujący innowacyjny system filtracji oparty ...
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze