Budujemy Dom

Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?

Artykuł na: 4-5 minut

Odpowiedź eksperta: Bardzo ciekawą alternatywą do tradycyjnego systemy centralnego odkurzania jest system Hide-A-Hose.

Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF

System ten uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania. Z pewnością jest to system bardziej wygodny w obsłudze, ponieważ nie musimy martwić się o dodatkowe miejsce na przechowanie węża, który w systemie Hide-A-Hose jest schowany w instalacji.

 

Kiedy chcemy odkurzać wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać. Mamy do dyspozycji gniazdo ssące z włącznikiem on/off, którym włączamy odkurzacz lub możemy skorzystać z rękojeści wyposażonej w nadajnik i odbiornik RF wówczas włącznik on/off mamy na uchwycie. 

W systemie Hide-A-Hose jedno gniazdo ssące może obsłużyć nawet 150-200 m². Węże ssące występują w długości od 9 do 18 m. Na potrzebę sprzątania należy wysunąć z gniazda odpowiednią długość węża. Każde gniazdo zaopatrzone jest w specjalną blokadę, która hamuje ponowne wciągnięcie lub wypadnięcie węża z gniazda. Po zakończonej pracy należy odblokować gniazdo i przyłożyć dłoń na końcu węża, wytworzone w ten sposób podciśnienie spowoduje zassanie węża do instalacji.

Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose
Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose

Wąż ssący wyposażony jest w pokrowiec, który spełnia dwie zasadnicze funkcje: pozwala w płynny sposób na wyciąganie i zasysanie węża do instalacji oraz chroni meble przed ewentualnym uszkodzeniem podczas sprzątania. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Wąż ssący HAH z pokrowcem Wąż ssący HAH z pokrowcem
Wąż ssący HAH z pokrowcem

System Hide-A Hose wydaje się droższy, ale tak naprawdę etap instalacyjny jest tańszy. W tym systemie potrzebujemy mniej gniazd ssących i mniej materiałów instalacyjnych niż przy tradycyjnym systemie centralnego odkurzania, gdzie zazwyczaj stosujemy wąż o długości 9,1 m. Natomiast przy systemie Hide-A-Hose stosuje się węże od 9-18 m.

 

Montaż instalacji Hide-A-Hose różni się od tradycyjnego systemu przede wszystkim tym, że używamy specjalnych łagodnych łuków 90°, 45° i 22,5°. W celu poprawnego działania systemu i łatwego wyciągania węża z instalacji zaleca się użyć maksymalnie 3 łuków 90° przy tworzeniu instalacji pod jedno gniazdo ssące HAH. Instalację pod każde gniazdo należy wydłużyć o min. 10% w stosunku do długości węża ssącego HAH, aby swobodnie mógł się w niej schować.

Montaż instalacji Hide-A-Hose

Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose
Kaseta gniazda Hide-A-Hose

Nowością w tym systemie jest kaseta gniazda Hide-A-Hose przeznaczona do montażu przed tynkami. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

 

System Hide-A-Hose niewątpliwie ma dużo zalet ale myślę, że najważniejszą z nich jest wygoda podczas sprzątania, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że system ten zdobył uznanie niejednego użtkownika i już cieszy wielu odbiorców.

Joanna Urbaniak
specjalista ds. marketingu firmy TOPVAC

aktualizacja: 2017-10-17

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Mam i lipa. Nie polecam.

Gość Krzysztof

05 Lut 2018, 16:47

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Odkurzacz centralny Saniflo SM60
Odkurzacz centralny Saniflo SM60 Marka Saniflo Hybrid Cyclonic - to kanadyjskie odkurzacze dedykowane wyłącznie dla najlepszych hurtowni instalacyjnych. Rodzina odkurzaczy ...
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania!
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania! Przy systemie Hide-A-Hose wystarczy wyjąć wąż ssący z gniazda na odpowiednią długość a po skończonym sprzątaniu przyłożyć rękę ...
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro Husky jako światowy lider wśród odkurzaczy centralnych prezentuje odkurzacze z serii PRO Automatic, które idealnie nadają się do sprzątania ...
polecane produkty i technologie

Odkurzacz centralny VENTON - SIŁA TECHNOLOGII!

W tym roku Comfort System wprowadza na rynek nową serię odkurzaczy - VENTON - INOX. Seria ta, to 5 modeli z wieloma nowymi elementami znacznie podnoszącymi komfort i skuteczność użytkowania.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".