Budujemy Dom
Instalacje / Centralne odkurzanie / Porady ekspertów

Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?

Artykuł na: 4-5 minut

Odpowiedź eksperta: Bardzo ciekawą alternatywą do tradycyjnego systemy centralnego odkurzania jest system Hide-A-Hose.

Czym charakteryzuje się system centralnego odkurzania Hide-A-Hose?
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF
Rękojeść HAH bez nadajnika i odbiornika RF

System ten uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania. Z pewnością jest to system bardziej wygodny w obsłudze, ponieważ nie musimy martwić się o dodatkowe miejsce na przechowanie węża, który w systemie Hide-A-Hose jest schowany w instalacji.

 

Kiedy chcemy odkurzać wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać. Mamy do dyspozycji gniazdo ssące z włącznikiem on/off, którym włączamy odkurzacz lub możemy skorzystać z rękojeści wyposażonej w nadajnik i odbiornik RF wówczas włącznik on/off mamy na uchwycie. 

W systemie Hide-A-Hose jedno gniazdo ssące może obsłużyć nawet 150-200 m². Węże ssące występują w długości od 9 do 18 m. Na potrzebę sprzątania należy wysunąć z gniazda odpowiednią długość węża. Każde gniazdo zaopatrzone jest w specjalną blokadę, która hamuje ponowne wciągnięcie lub wypadnięcie węża z gniazda. Po zakończonej pracy należy odblokować gniazdo i przyłożyć dłoń na końcu węża, wytworzone w ten sposób podciśnienie spowoduje zassanie węża do instalacji.

Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose
Gniazdo ssące w systemie Hide-A-Hose

Wąż ssący wyposażony jest w pokrowiec, który spełnia dwie zasadnicze funkcje: pozwala w płynny sposób na wyciąganie i zasysanie węża do instalacji oraz chroni meble przed ewentualnym uszkodzeniem podczas sprzątania. Pokrowiec można zdjąć i wyprać w pralce.

Wąż ssący HAH z pokrowcem Wąż ssący HAH z pokrowcem
Wąż ssący HAH z pokrowcem

System Hide-A Hose wydaje się droższy, ale tak naprawdę etap instalacyjny jest tańszy. W tym systemie potrzebujemy mniej gniazd ssących i mniej materiałów instalacyjnych niż przy tradycyjnym systemie centralnego odkurzania, gdzie zazwyczaj stosujemy wąż o długości 9,1 m. Natomiast przy systemie Hide-A-Hose stosuje się węże od 9-18 m.

 

Montaż instalacji Hide-A-Hose różni się od tradycyjnego systemu przede wszystkim tym, że używamy specjalnych łagodnych łuków 90°, 45° i 22,5°. W celu poprawnego działania systemu i łatwego wyciągania węża z instalacji zaleca się użyć maksymalnie 3 łuków 90° przy tworzeniu instalacji pod jedno gniazdo ssące HAH. Instalację pod każde gniazdo należy wydłużyć o min. 10% w stosunku do długości węża ssącego HAH, aby swobodnie mógł się w niej schować.

Montaż instalacji Hide-A-Hose

Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose Montaż instalacji Hide-A-Hose
Kaseta gniazda Hide-A-Hose

Nowością w tym systemie jest kaseta gniazda Hide-A-Hose przeznaczona do montażu przed tynkami. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia montaż gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

 

System Hide-A-Hose niewątpliwie ma dużo zalet ale myślę, że najważniejszą z nich jest wygoda podczas sprzątania, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że system ten zdobył uznanie niejednego użtkownika i już cieszy wielu odbiorców.

Joanna Urbaniak
specjalista ds. marketingu firmy TOPVAC

aktualizacja: 2017-10-17

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Mam i lipa. Nie polecam.

Gość Krzysztof

05 Lut 2018, 16:47

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Odkurzacz centralny Husky EVOLUTION
Odkurzacz centralny Husky EVOLUTION Firma TopVac proponuje zaawansowany technologicznie odkurzacz centralny Husky EVOLUTION z przeznaczeniem do domów jednorodzinnych o powierzchni do 500 m².
Nowy odkurzacz V MAX od Aspilusa
Nowy odkurzacz V MAX od Aspilusa Odkurzacz centralny V MAX wykorzystuje siłę pełnego cyklonu i odseparowuje zanieczyszczenia bez konieczności stosowania tradycyjnego filtra.
Odkurzacz centralny nowej generacji prosto z Kanady - GREENline PLUS
Odkurzacz centralny nowej generacji prosto z Kanady - GREENline PLUS Nowość na rynku odkurzaczy centralnych GREENline PLUS - marka ta pochodzi od producenta znanych już i cenionych na świecie modeli Duovac.
topowe produkty

Flex-In - odkurzacz centralny z systemem węża chowanego w ścianie

System Flex-in pozwala na schowanie węża giętkiego używanego przy sprzątaniu do wewnątrz instalacji centralnego odkurzania. Wąż czeka schowany w ścianie lub podłodze na swoją kolej, na koniec podciśnienie generowanej przez jednostkę centralną wciąga go do instalacji.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze