Budujemy Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz centralny? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 2-3 minuty

Wydawałoby się, że to moc silnika odkurzacza jest podstawowym kryterium doboru jednostki centralnej. Jest to wprawdzie istotny parametr, który zależy wprost od wielkości domu, lecz nie mniej ważna jest sama konstrukcja urządzenia i zastosowane w nim metody filtracji. To one ostatecznie decydują o komforcie użytkowania całego systemu.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz centralny?

Odkurzacze dzielą się na jednoczęściowe kompaktowe i dwuczęściowe typu Split, w których to filtracja cykloniczna działa najsprawniej z racji wielkości zastosowanego separatora cyklonicznego. Urządzenia typu Split mają dodatkowo specjalny filtr włosów, tak przydatny, jeśli w domu mieszkają psy lub koty. Odkurzacze typu Split to urządzenia produkowane w USA pod marką Vacu-Maid.

W odkurzaczach o konstrukcji kompaktowej, jako filtry można spotkać na stałe zamontowane worki odwrócone lub poliestrowe, zmywalne filtry kartrydżowe.

Niektóre jednostki centralne wyposażone w filtry kartrydżowe posiadają zaawansowane systemy odprowadzania ładunków elektrycznych, dzięki czemu są one dłużej czyste, gdyż nie przywiera do nich kurz - np. odkurzacze produkcji Sistem-Air modele Tecno R-evolution.

A co jeśli w trakcie budowy domu nie przewidziano wyprowadzenia powietrza z odkurzacza na zewnątrz budynku?

W takim przypadku należy zastosować urządzenia wyposażone fabrycznie w filtry HEPA montowane na wydechu jednostki centralnej. Są one przystosowane do mycia, więc raz w roku należy je spłukać pod bieżącą wodą, aby przywrócić ich zdolności filtracyjne. Filtry HEPA znajdziemy w odkurzaczach AEG Electrolux.

Jeśli w budynku lub mieszkaniu nie ma miejsca na jednostkę centralną, można sięgnąć po urządzenie przeznaczone do zabudowy w ścianie. Taki odkurzacz może być zamontowany zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz, np. na balkonie lub tarasie. Odkurzacze do zabudowy produkuje Sistem-Air pod nazwą Wolly-2.

Wszystkie opisane powyżej odkurzacze centralne dostępne są w firmie aeroVac. Po więcej informacji zapraszamy na www.aerovac.pl

AEROVAC - ODKURZACZE CENTRALNE
ul. Tomaszowska 2, 04-840 Warszawa
tel. 22 615 80 90
www.aerovac.pl
biuro@aerovac.pl

aktualizacja: 2018-10-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania!
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania! Przy systemie Hide-A-Hose wystarczy wyjąć wąż ssący z gniazda na odpowiednią długość a po skończonym sprzątaniu przyłożyć rękę ...
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro Husky jako światowy lider wśród odkurzaczy centralnych prezentuje odkurzacze z serii PRO Automatic, które idealnie nadają się do sprzątania ...
Wysoka jakość odkurzaczy centralnych GREENline w rozsądnej cenie!
Wysoka jakość odkurzaczy centralnych GREENline w rozsądnej cenie! Rodzina odkurzaczy GREENline obejmuje jednostki przeznaczone dla 150-350 m² powierzchni sprzątania. Każdą jednostkę cechuje niezawodność, ...

Najlepiej ciągnie Husky!

Marka Husky, światowy lider w systemach centralnego odkurzania w bieżącym roku obchodzi jubileusz 50-lecia. Bogata oferta marki Husky obejmuje odkurzacze do sprzątania na sucho jak również jednostki do sprzątania na mokro z automatycznym odpływem do kanalizacji.

polecane produkty i technologie

Specjaliści od sprzątania - BEAM

Kilka lat temu Beam świętował 60-lecie swojego udziału w tworzeniu historii branży centralnego odkurzania. Teraz firma przedstawia swoje kolejne nowoczesne urządzenia, dzięki którym sprzątanie stanie się prostsze, przyjemniejsze i przede wszystkim skuteczne.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".