Budujemy Dom

Targi INSTALACJE 2008 - podsumowanie

Artykuł na: 4-5 minut
Odbywające się w dniach 22-25 kwietnia w Poznaniu targi INSTALACJE odwiedziło blisko 28.000 gości. Tak wysoka frekwencja jest potwierdzeniem dużego zainteresowania rynku ofertą dla sektora instalacyjnego.

Instalacje 2008 to największe wydarzenie dla branży w PolsceNajwiększe wydarzenie dla branży w Polsce

Targi instalacyjne w Poznaniu osiągnęły w tym roku znakomite wyniki. W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoją ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31.000 m2. Na podkreślenie zasługuje również znacząca reprezentacja wystawców zagranicznych - wzrost o 44% w porównaniu z 2006 rokiem.

Targi nowości i moc atrakcji

Specjalistyczne targi są miejscem spotkań biznesowych fachowców z producentami i dystrybutorami czołowych marek. Prezentowana tam szeroka oferta najnowocześniejszych na rynku produktów cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęły zdecydowanie liczne nowości produktowe, których zaprezentowano ponad 250. Światowa premiera wielu z nich  miała miejsce właśnie na targach w Poznaniu.

Jednakże INSTALACJE to także bogaty program wydarzeń, jak fachowe konferencje, widowiskowe pokazy czy prezentacje firm. Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznych targów był organizowany po raz pierwszy projekt „Kominki w Akcji”. W specjalnie przygotowanym pawilonie odwiedzający mogli podziwiać ciekawie wyeksponowane kominki z buzującym w środku ogniem.

Atrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznychAtrakcyjna forma prezentacji oferty pozwoliła wszystkim zapoznać się z wieloma zaletami najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz docenić walory estetyczne kominków. Przestrzeni specjalnej towarzyszyła konferencja pod hasłem „Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008”, poświęcona ekologicznym aspektom produkcji oraz użytkowania kominków. Wielu wrażeń dostarczyły także Pierwsze Mistrzostwa Polski Instalatorów, podczas których swoje umiejętności zaprezentowało liczne grono instalatorów. Zwycięzca rywalizacji odjechał samochodem Volkswagen Caddy.

Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyły się ciekawe merytorycznie konferencje i seminaria, poświęcone między innymi takim tematom jak: techniki instalacyjne w budynkach niskoenergetycznych, wykorzystywanie metalowych materiałów instalacyjnych w obiegach otwartych i zamkniętych, bezpieczne użytkowanie instalacji kominowych, grzewczych i wentylacyjnych oraz nowoczesne technologie w ciepłownictwie sieciowym.

Podczas czterech dni targowych nie zabrakło konkursów i wyróżnień. Wśród firm wyłoniono także 14 laureatów nagród Złotych Medali za najlepsze produkty. Zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepiej zaprojektowane stoiska, sprzyjające bezpośredniej komunikacji z klientem.

Ministerstwo Infrastruktury na targach

Przedstawiciele Ministerstwa czynnie uczestniczyli w tym największym wydarzeniu dla branży instalacyjnej w Polsce. Na seminarium poświęconym technikom instalacyjnym w budynkach niskoenergetycznych, Podsekretarz Stanu p. Piotr Styczeń mówił o konieczności stworzenia właściwych narzędzi pozwalających na gospodarowanie energią cieplną jako elementów kształtujących rynek obrotu nieruchomościami.

Podczas spotkania na temat nowoczesnych technologii w ciepłownictwie sieciowym, Wiceminister podkreślił, iż gwarancją prawidłowo wykorzystanej energii są właściwe relacje między producentami energii, firmami zajmującymi się przesyłem oraz użytkownikami energii cieplnej.

Już za dwa lata w Poznaniu

Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji największych w Polsce targów dla branży instalacyjnej, które odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010 roku.

 

W 2008 roku zapraszamy również do uczestnictwa w pozostałych targach dla branży budowlanej organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie:

 

 • BUDMA INTERIOR –  Targi Wykończenia i Renowacji Wnętrz    28-31.05.2008
 • GMINA – Targi z szeroką ofertą skierowaną do samorządów terytorialnych  27-30.10.2008
 • GLASS & STONE - Targi Branży Szklarskiej oraz Targi Branży Kamieniarskiej    15-18.11.2008

Partnerzy:
 • Ministerstwo Infrastruktury
 • Polska Izba Inżynierów Budownictwa
 • Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
 • Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE
 • Politechnika Poznańska
 • Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
 • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Oddział Certyfikacji Wyrobów
 • Stowarzyszenie KOMINY POLSKIE
aktualizacja: 2008-04-30

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania!
Hide-A-Hose - komfortowy system centralnego odkurzania! Przy systemie Hide-A-Hose wystarczy wyjąć wąż ssący z gniazda na odpowiednią długość a po skończonym sprzątaniu przyłożyć rękę ...
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro
Husky PRO Automatic - system centralnego odkurzania do sprzątania na mokro Husky jako światowy lider wśród odkurzaczy centralnych prezentuje odkurzacze z serii PRO Automatic, które idealnie nadają się do sprzątania ...
Wysoka jakość odkurzaczy centralnych GREENline w rozsądnej cenie!
Wysoka jakość odkurzaczy centralnych GREENline w rozsądnej cenie! Rodzina odkurzaczy GREENline obejmuje jednostki przeznaczone dla 150-350 m² powierzchni sprzątania. Każdą jednostkę cechuje niezawodność, ...
polecane produkty i technologie

Odkurzacz centralny VENTON - SIŁA TECHNOLOGII!

W tym roku Comfort System wprowadza na rynek nową serię odkurzaczy - VENTON - INOX. Seria ta, to 5 modeli z wieloma nowymi elementami znacznie podnoszącymi komfort i skuteczność użytkowania.
Najbardziej znane marki
Centralne odkurzanie - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze