Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Aktualności

Innowacje i inwestycje Franspol

Ponad 12 mln zł wyniosła wartość inwestycji spółki Franspol w 2010 i 2011 roku. Ich efekty to unowocześnienie i zwiększenie produkcji, zapewnienie ciągłości dostaw strategicznych surowców oraz poprawa efektywności gospodarowania.  

Usprawnienie procesów produkcyjnych i magazynowo-logistycznych to główne cele inwestycji w Zakładzie Produkcyjnym nr 1 w Koninie, gdzie w piątek, 27 maja 2011 roku, uruchomiono nową linię technologiczną wyrobów gipsowych o wydajności 25 ton na godzinę.

Rozpoczęta pod koniec 2010 roku inwestycja obejmowała zakup i instalację: paletyzatora, owijarki, linii technologicznej do naważania i pakowania produktów oraz rozbudowę hali magazynowo-produkcyjnej. Dzięki temu proces produkcji został w pełni zautomatyzowany, poprawie uległy warunki pracy, ograniczono zapylenie i usypywanie się gotowych wyrobów z worków.

W ramach tego samego projektu w najbliższych miesiącach zostanie wdrożone innowacyjne na skalę światową rozwiązanie technologiczne - elektroniczny system kontroli przepływu i identyfikacji towarów w oparciu o zdalny odczyt i zapis danych (EPC/RFID). 

Polega on na tym, że każda paleta z wyrobami schodząca z linii produkcyjnej będzie oznaczona elektroniczną etykietą. Wózki widłowe, rozwożące palety,  wyposażone będą w modemy komputerowe i czytniki, dzięki czemu dostarczą palety w odpowiednie miejsce w magazynie, przekazując jednocześnie informacje do systemu. Łatwiej będzie dzięki temu znaleźć palety z wyrobami przeznaczonymi dla konkretnych odbiorców.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 6,27 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 – 2, 73 mln zł.
   
W październiku 2010 zakończyła się rozbudowa Zakładu Produkcyjnego nr 2 w Połańcu. Celem inwestycji  było wprowadzenie nowych produktów ( maszynowych i gipsu prażonego) i usług (suszenie i prażenie gipsu) oraz zwiększenie dotychczasowych mocy wytwórczych. Zastosowano innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które polega na wykorzystaniu ciepła odpadowego z prażarki do suszenia gipsu. Zainstalowanie i uruchomienie własnej prażarki pozwoliło Franspolowi uniezależnić się od dostaw gipsu prażonego, podstawowego surowca w produkcji suchych mieszanek gipsowych.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 6 mln  zł. Była współfinansowana kwotą 1,86 mln zł  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

 

Firma powiązana: Franspol
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dwie nowe gładzie w ofercie SOLBET
Dwie nowe gładzie w ofercie SOLBET SOLBET ROYAL FINISH 14.1 oraz SOLBET ROYAL FINISH PLUS 14.2 to dwie nowe gładzie szpachlowe marki SOLBET.
Śnieżka podwójnie nagrodzona Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą
Śnieżka podwójnie nagrodzona Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą 30 listopada 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, po raz szesnasty odbyła się uroczysta Gala Konkursu "Podkarpacka ...
Warsztaty dla architektów Kler z marką Francesco Guardi Collezione
Warsztaty dla architektów Kler z marką Francesco Guardi Collezione Firma LAKMA SAT zakończyła cykl spotkań dla architektów współpracujących z salonami meblowymi KLER. Podczas warsztatów prezentowane były ...
Najbardziej znane marki
Kleje do płytek ceramicznych - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Masy samopoziomujące - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze