Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Topowe produkty

Taśmy montażowe Tesa Powerbond ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Taśmy montażowe Tesa Powerbond

Firma tesa już jakiś czas temu opracowała innowacyjne rozwiązania z zakresu szybkiego, pewnego i całkowicie bezpiecznego mocowania dowolnych przedmiotów do wielu rodzajów powierzchni. To mocne taśmy montażowe POWERBOND®, będące doskonałą alternatywa dla tradycyjnych technik mocowania.

Czym jest ten rewolucyjny produkt i dlaczego warto go wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji o taśmach, które sprawdzą się idealnie w niemal każdej sytuacji, wymagającej niezawodnego mocowania.

Fenomen taśm POWERBOND®

tesa to wiodący producent taśm samoprzylepnych, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Jedną z kluczowych pozycji w portfolio firmy są właśnie mocne, dwustronne taśmy montażowe tesa POWERBOND®. Te innowacyjne rozwiązania są najlepszym dowodem na to, że lustra, plakietki informacyjne, tabliczki z numerem domu, skrzynki na listy lub klucze, wieszaki na ubrania, a nawet domofony i telefony stacjonarne da się solidnie przytwierdzić do podłoża, bez konieczności używania młotka, gwoździ bądź wiertarki.

 

Taśmy montażowe tesa POWERBOND® Taśmy montażowe tesa POWERBOND®

Taśmy montażowe tesa POWERBOND®, dzięki swoim właściwościom, od wielu lat stają się obiektem zainteresowania szerokiego grona osób, które cenią sobie sprawdzone, solidne i efektywne techniki mocowania.

W segmencie produktów do bezproblemowego i szybkiego montażu różnorodnych przedmiotów, odnajdziemy następujące propozycje - taśma super mocna, do luster, do wnętrz, do stosowania na zewnątrz oraz transparentna. Pomimo występujących różnic w specyfice, łączą je pewne cechy wspólne:

 • wyjątkowo mocna przyczepność
 • łatwość użycia
 • czyste i szybkie mocowanie
 • bardzo szerokie spektrum zastosowań

Rodzaje taśm montażowych

W zależności od wymaganego modelu taśmy, w ofercie firmy tesa odnajdziemy propozycje zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W tym pierwszym przypadku, godnym polecenia będzie z pewnością...

Taśma montażowa na zewnątrz tesa POWERBOND®

To produkt, który, bez żadnych wątpliwości, można nazwać liderem w swojej kategorii. Ze względu na charakterystyczne właściwości - wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne oraz doskonałą siłę klejenia, taśma ta znakomicie sprawdzi się w sytuacji, która przewiduje konieczność montażu przedmiotów na balkonie, tarasie, podwórku czy też w ogrodzie.

Tym samym przymocowanie termometru zewnętrznego, tabliczki z adresem czy też niewielkiej skrzynki na listy, okaże się szybkie i bezproblemowe, a jednocześnie nie będzie wymagało nieustannych poprawek. Wybierając taśmę montażową do użytku na zewnątrz, należy pamiętać, że jest ona przeznaczona do mocowania płaskich przedmiotów, których grubość nie przekracza 10 mm. Taśma wytrzyma obciążenie nawet do 1 kg na 10 cm paska klejącego!

Taśmy montażowe tesa POWERBOND® Taśmy montażowe tesa POWERBOND®
   
Taśmy montażowe tesa POWERBOND®

Taśma montażowa super mocna tesa POWERBOND®

Już podczas fazy testów, w tesa wiedziano, że właśnie powstaje produkt pod każdym względem wyjątkowy. Aby to udowodnić, nawiązano dodatkowo współpracę ze znanym niemieckim strongmanem - Patrikiem Baboumianem, który zgodził się podjąć wyzwanie sprawdzające siłę klejenia tej super mocnej taśmy. Nawet jeden z najsilniejszych ludzi na świecie miał ogromne problemy z dorównaniem jej osiągom! Testowana taśma wytrzymuje obciążenie nawet do 10 kg na 10 cm taśmy, a jednocześnie wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością do gładkich i stabilnych powierzchni drewnianych, ceramicznych i z tworzyw sztucznych.

Taśma montażowa do wnętrz tesa POWERBOND®

Do typowo domowych zadań, rewelacyjnie nada się właśnie ta taśma. Będąca synonimem doskonałego mocowania, to szybkie i łatwe rozwiązanie dla wszelkiego typu prac, z którymi najczęściej spotykamy się na co dzień. Skrzynka na klucze, tablica informacyjna czy choćby akcesoria kuchenne to kilka z wielu przykładowych elementów, które, przy użyciu tego rodzaju taśmy, zostaną pewnie przymocowane do powierzchni z gipsu, drewna, większości tworzyw sztucznych i płytek ceramicznych. Jeżeli podłoże, do których ma być przytwierdzony przedmiot (o grubości do 10 mm) będzie gładkie i stabilne, wówczas taśma wytrzyma obciążenie do 5 kg na 10 cm pasku kleju.

Taśma montażowa do wnętrz tesa POWERBOND®

Taśma montażowa do luster tesa POWERBOND®

Po to rozwiązanie warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy potrzebujemy solidnie przymocować przedmiot w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć. Dlatego też ten rodzaj taśmy wyśmienicie sprawdzi się jako spoiwo pomiędzy, np. lustrem a płytkaminkowymi. Wybierając takie rozwiązanie, oszczędzamy sobie stresu i nerwów, a jednocześnie eliminujemy ryzyko pęknięć i uszkodzeń płytek.

Odporna na działanie wilgoci taśma montażowa, przeznaczona jest do montażu luster o rozmiarach nieprzekraczających 70 x 70 cm i maksymalnej grubości 4 mm.

Taśma montażowa do luster tesa POWERBOND®

Taśma montażowa transparentna tesa POWERBOND®

Transparentna taśma montażowa będzie doskonałym wyborem zawsze wtedy, gdy zależy nam na niewidocznym mocowaniu przedmiotów. Pomimo tego, że bardzo cienka i przejrzysta, jest wyjątkowo odporna na działanie temperatury i wytrzymuje obciążenia do 2 kg na 10 cm paska taśmy. Biorąc pod uwagę jej właściwości, sprawdzi się wyśmienicie w montażu przezroczystych elementów na oknach bądź drzwiach. Znakomicie przylega nie tylko do powierzchni ze szkła, ale również drewna, gipsu, ceramiki i wielu rodzajów tworzyw sztucznych. Doskonały wybór przy montowaniu termometrów lub ramek dekoracyjnych!

Taśma montażowa transparentna tesa POWERBOND®

Dlaczego warto wybrać taśmy montażowe tesa POWERBOND®?

Każda taśma montażowa z serii POWERBOND® to gwarancja łatwego, szybkiego i trwałego mocowania. Rozwiązania firmy tesa są nie tylko skuteczne, ale i intuicyjne, dzięki czemu solidny montaż przestaje być domeną jedynie doświadczonych fachowców. Decydując się na któreś z nich, nie ma potrzeby wykorzystywania specjalistycznych narzędzi, a uciążliwy pył przy wierceniu oraz pęknięte płytki, przestaną zaprzątać naszą głowę raz na zawsze.

Wszystkie typy taśm poddawane są dokładnym testom wytrzymałościowym, a sumienna kontrola produkcji daje gwarancję najwyżej możliwej jakości. Same laboratoria, w których odbywają się wszystkie te procesy, również są regularnie udoskonalane, tak aby trafiające na półki produkty zawsze znajdowały się w branżowej czołówce. Ich walory bez wątpienia docenią zwłaszcza te osoby, które są zwolennikami czystego, solidnego, szybkiego, a jednocześnie łatwego mocowania.

Dostępne w ofercie tesa taśmy montażowe, mają wyjątkowo szeroki zakres zastosowań. Bez względu na to, czy potrzebujemy przymocować coś w domu, na zewnątrz bądź do delikatnego lustra – asortyment serii POWERBOND® bez najmniejszych problemów sprosta każdemu zadaniu. Dodatkowo, niemal każdy z nich kupić można w różnorodnych rozmiarach. Zróżnicowane pod względem przeznaczenia i posiadanych właściwości, stanowią obowiązkowe wyposażenie przy jakichkolwiek pracach monterskich – zarówno tych najprostszych, jak i bardziej skomplikowanych. Tysiące ludzi, z Patrikiem Baboumianem na czele, dokonało już trafnego wyboru. Teraz pora na Ciebie.

Adres:
ul. Gnieźnieńska 32
61-021 Poznań
(61) 8746 147
www.tesa.pl
aktualizacja: 2017-06-23
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze