Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Aktualności

Woodstar Professional System firmy Den Braven - preparaty do drewna

Woodstar Professional System firmy Den Braven - preparaty do drewna

Nowa linia preparatów do drewna – Woodstar Professional System firmy Den Braven umożliwia precyzyjne zabezpieczenie wszelkiego rodzaju drewnianych elementów. W serii znajdują się lakiery, lakierobejce oraz oleje przeznaczone do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz, a także preparat efektywnie czyszczący deski tarasowe.

W zależności od charakteru pomieszczenia, do zabezpieczenia podłoża wykonanego z naturalnego surowca można wykorzystać lakier bądź olej.

Woodstar Lakier do Parkietu firmy Den Braven to bezbarwny produkt na bazie żywic uretanowo-alkidowych o krótkim czasie schnięcia, który doskonale nadaje się do zabezpieczenia zarówno starych, jak i nowych desek. Umożliwia stworzenie elastycznej powłoki odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałej na działanie wody
i środków czyszczących.

Twarda warstwa lakieru sprawia, że drewniana podłoga jest łatwa do utrzymania w czystości, odporna na plamy i ścieranie. Alternatywnym rozwiązaniem, które poza właściwościami ochronnymi, gwarantuje także podkreślenie i utrwalenie naturalnej barwy oraz usłojenia drewna jest Woodstar

Olej Naturalny do Drewna wykonany na bazie oleju tungowego. Tworzy on atrakcyjny wizualnie, satynowy efekt, nie powodując przy tym śliskości drewna.

Do ochrony pozostałych elementów drewnianych wykorzystywanych wewnątrz pomieszczeń można zastosować również produkty Woodstar Lakierobejca Ochronna, bądź Woodstar Lakierobejca Ochronna Wodna. Oba preparaty tworzą wytrzymałe powłoki odporne na działanie wody oraz promieni UV. Dzięki wysokim właściwościom zabezpieczającym, środki te można stosować także na zewnątrz do lakierowania drewnianych słupów, balustrad, stolarki okienno-drzwiowej czy elementów małej architektury ogrodowej.

Nowa linia preparatów do drewna – Woodstar Professional System firmy Den Braven

Drewno bezpieczne na zewnątrz

Efektywną ochronę drewnianych desek tarasowych oferuje Woodstar Olej do Tarasów, który działa hydrofobowo i uniemożliwia wnikanie wody. Zabezpiecza także przed wpływem promieni UV, a mikroporowata powłoka, którą tworzy, pozwala drewnu oddychać. Jednak czasami, nawet na najlepiej zabezpieczonej przestrzeni zauważyć można ślady użytkowania.

Do czyszczenia tarasów przyda się więc specjalny preparat Woodstar, który dzięki zawartości soli sodowych usunie nawet uporczywe zabrudzenia, przebarwienia, a także plamy i tłuszcz.

W przypadku małej architektury ogrodowej przydatny będzie natomiast Olej do Mebli Ogrodowych Woodstar, na bazie oleju lnianego, który doskonale uchroni akcesoria z drewna tekowego, egzotycznego oraz twardych gatunków krajowych.

W nieco bardziej ekstremalnych warunkach sprawdzi się specjalistyczny Woodstar Lakier Jachtowy. Wodoodporny preparat na bazie żywic alkilowych jest nie tylko odporny na działanie intensywnego działania wody i promieni UV, ale równie dobrze radzi sobie w warunkach nadmorskich, w których drewno musi być wyjątkowo odporne na kontakt z solą morską. Powłoka, którą tworzy środek jest całkowicie wodoodporna, co sprawia, że z powodzeniem można ją stosować nie tylko na drewnianych elementach w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy morzu, ale także do zabezpieczenia pomostów.

Firma powiązana: Den Braven
aktualizacja: 2013-07-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dwie nowe gładzie w ofercie SOLBET
Dwie nowe gładzie w ofercie SOLBET SOLBET ROYAL FINISH 14.1 oraz SOLBET ROYAL FINISH PLUS 14.2 to dwie nowe gładzie szpachlowe marki SOLBET.
Śnieżka podwójnie nagrodzona Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą
Śnieżka podwójnie nagrodzona Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą 30 listopada 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, po raz szesnasty odbyła się uroczysta Gala Konkursu "Podkarpacka ...
Warsztaty dla architektów Kler z marką Francesco Guardi Collezione
Warsztaty dla architektów Kler z marką Francesco Guardi Collezione Firma LAKMA SAT zakończyła cykl spotkań dla architektów współpracujących z salonami meblowymi KLER. Podczas warsztatów prezentowane były ...
Najbardziej znane marki
Kleje do płytek ceramicznych - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Masy samopoziomujące - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze