Budujemy Dom

Jak skutecznie pozbyć się pleśni z domu? ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Pleśń w domu to kwestia nie tylko wyglądu i estetyki pomieszczeń, lecz także dbałości o zdrowie mieszkańców. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby w pomieszczeniach mieszkalnych nie było ognisk pleśni. A jeśli takowe się pojawią, trzeba je koniecznie zlikwidować. Jest na to skuteczny sposób.

Jak skutecznie pozbyć się pleśni z domu?

Pleśń powstaje wskutek natężenia wilgoci, która pojawia się w domu z wielu powodów, np. uszkodzenia budynku. Najczęściej jednak to my sami przyczyniamy się do zwiększenia - nasze rośliny pokojowe emitują do powietrza niemal litr wody dziennie (my nieco więcej, bo wyparowuje z nas aż 1,5 litra wody każdego dnia), wilgoć powstaje także przy okazji gotowania czy kąpieli i suszenia bielizny.

Wilgoć na ścianie
Wilgoć można rozpoznać po chłodnych, zaciemnionych
powierzchniach ściany. Częstą przyczyną jej
powstawania jest wadliwa izolacja podziemna budynku.
Pleśn rozwija się tam, gdzie jednocześnie występują wilgoć i substancje organiczne
Pleśń rozwija się tam, gdzie jednocześnie występują wilgoć
i substancje organiczne, np. klej do tapet zawierający cząsteczki
celulozy.

Jak zwalczać pleśń?

Ogrzewając i wietrząc pomieszczenia, jesteśmy w stanie zapobiegać powstawaniu pleśni. Wszystko to oczywiście we właściwych proporcjach, tak aby ciepłe i wilgotne powietrze z pomieszczenia zostało wymienione na suche i chłodne z zewnątrz. Należy bowiem pamiętać, że chłodne powietrze ogrzewa się i znów przyjmuje wilgoć, a zbyt długie wietrzenie wychładza ściany, skutkiem czego skraplająca się na nich para wodna stwarza dobre środowisko dla pleśni.

Aby zapobiec jej powstawaniu, możemy podczas generalnego remontu zastosować regulujące wilgotność płyty suchego tynku, ale jeśli pleśń już zaatakuje, jest na to sposób - środki chemiczne, np. PILMAS-Zabójca pleśni - ceniony za jakość, skuteczność, szybkość działania i przystępną cenę. Pozwala on zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Pilmas-Zabójca pleśni - postaw na polski produktPILMAS-Zabójca pleśni - wszechstronne zastosowanie

PILMAS-Zabójca pleśni to preparat do natychmiastowego niszczenia pleśni i zarodków pleśniowych, grzybów, glonów i wykwitów. Możemy go stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz na wszelkiego rodzaju materiałach wykorzystywanych w budownictwie.

PILMAS-Zabójca pleśni - po zastosowaniu
PILMAS-Zabójca pleśni -
przed zastosowaniem
PILMAS-Zabójca pleśni -
po zastosowaniu

Preparat nadaje się do czyszczenia zewnętrznych ścian budynków niezależnie od materiału elewacyjnego (także tynków tradycyjnych, mineralnych, akrylowych czy silikonowych), ale też płyt betonowych, lastriko, kamienia (np. pomniki), drewna (architektura ogrodowa) itp. Przed jego użyciem nie trzeba wstępnie przygotowywać powierzchni, a na koniec nie ma potrzeby stosowania żadnych środków czyszczących.

PILMAS-Zabójca pleśni - komplet produktów

Co jest niezwykle ważne - preparat można stosować praktycznie w każdym miejscu i pomieszczeniu nawet tam, gdzie są przygotowywane produkty spożywcze. PILMAS-Zabójca pleśni ma bowiem Pozwolenie Ministra Zdrowia, atest PZH i uczestnictwo w Programie Produkt z Atestem.

Preparat jest dostępny w wygodnych opakowaniach z rozpylaczem (280 ml i 650 ml) oraz większych - kanistrach (1L i 5L). Jego termin przydatności wynosi 2 lata.

Firma SBS-SIM już 22 lata działa na rynku w branży chemii budowlano-gospodarczej. PILMAS-Zabójca pleśni jest jej czołowym produktem.

Logo PILMAS

P.P.H. SBS-SIM
Mińsk Mazowiecki
www.sbs-sim.pl

aktualizacja: 2018-06-29
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".