Budujemy Dom
Wykańczanie / Chemia budowlana / Artykuły

Specjalistyczna chemia budowlana z oferty POLIFARB-ŁÓDŹ ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

POLIFARB-ŁÓDŹ poleca sprawdzone, specjalistyczne farby do malowania pokryć dachowych, ogrodzeń i innych podłoży.

Specjalistyczna chemia budowlana z oferty POLIFARB-ŁÓDŹ

IMPREGNAT LOWIGRUNT-P®

Impregnat do podłoży mineralnych oparty na nowoczesnej formule silanów.

Do impregnacji: kostki brukowej, betonu, cegły, dachówek ceramicznych nieszkliwionych i cementowych, piaskowca, wapienia, marmuru, granitu i innych podłoży mineralnych. Wnika głęboko w pory podłoża, zachodzi z nim w reakcję tworząc niewidoczną powłokę chroniącą przed wnikaniem wody oraz innych zanieczyszczeń, np. olej samochodowy, produkty spożywcze (soki, wino, płynne tłuszcze itp.).

Powierzchnie zaimpregnowane LOWIGRUNTEM-P na dłużej pozostają czyste, zyskują przedłużoną, naturalną kolorystykę oraz są zabezpieczone przed wzrostem mchów i pleśni. Impregnat przenika do kilku mm w głąb posadzki (kostki), dzięki czemu ochrona, którą zapewnia jest kompleksowa i trwała. Zmniejsza nasiąkliwość tynków i betonów, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na wilgoć.

Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

LOWIGRUNT-P można także stosować do impregnacji ścian i innych powierzchni pionowych, przedłużając tym samym naturalną kolorystykę malowanej powierzchni oraz ułatwi czyszczenie. Dodatkowym atutem jest szybki czas wysychania, który jest równy czasowi odparowania wody. Powierzchnie zaimpregnowane LOWIGRUNTEM-P mogą być malowane farbami wodorozcieńczalnymi nawierzchniowymi produkcji POLIFARB-ŁÓDŹ: eko-Farpos, eko-LOWICYN. Impregnat LOWIGRUNT-P jest produktem wodorozcieńczalnym, całkowicie bezpiecznym dla środowiska.

Zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci

GRUNTOEMALIA STAL-KOR®

Nowoczesna gruntoemalia akrylowo-alkidową na rdzę. Przeznaczona jest do malowania podłoży stalowych i żeliwnych, dla ochrony antykorozyjnej oraz w celu dekoracyjnym do wszelkiego rodzaju ogrodzeń, barierek, konstrukcji, maszyn, wiat, urządzeń oraz innych elementów stalowych i żeliwnych.

Może być stosowana na podłoża niedoczyszczone z korozji. Nie wymaga gruntowania, może być stosowana samodzielnie. Dzięki zawartości pigmentu antykorozyjnego, chroni stopy żelaza przed korozją działając pasywująco na podłoże, zaś dodatki reaktywne przekształcają produkty korozji stali w związki nierozpuszczalne i hamują dalszy rozwój korozji. Tworzy powłoki półmatowe lub matowe. Powłoka gruntoemalii może być eksploatowana w środowisku przemysłowym, miejskim, wiejskim na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w atmosferze suchej i wilgotnej o kategorii korozyjności C2÷C4.

Produkowana jest w 8 kolorach wg wzorca RAL.

Ogrodzenie

FARBA eko-LOWICYN®

Ekologiczna, bezpieczna dla środowiska i użytkownika farba eko-LOWICYN przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych eksploatowanych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń: w budownictwie: pokrycia dachowe, rynny, parapety, ogrodzenia, dachówki betonowe i ceramiczne (nieszkliwione), w przemyśle: konstrukcje, elementy maszyn, urządzeń itp.

Farba może być również stosowana: do malowania stali, aluminium, tynku, betonu, PCW po ich odpowiednim zagruntowaniu. Farba doskonale nadaje się do renowacji powierzchni uprzednio malowanych farbami marki LOWICYN lub innymi oraz blach powlekanych metodą ciągłą produktami polimerowymi akrylowymi oraz poliestrowymi (w tym blachy z Huty FLORIAN). Tworzy powłoki gładkie, półmatowe (lub z efektem metalicznym). Jest wysoce odporna na zmienne czynniki atmosferyczne (woda, UV), elastyczna, szybko wysychająca, o trwałej kolorystyce i doskonałym kryciu. W stałej ofercie produkowana jest w 17 kolorach oraz innych na indywidualne zamówienie klienta.

Dom i taras

PREPARAT ODRDZEWIAJĄCY TOP-KOR®

Preparat odrdzewiający do odrdzewiania oraz zabezpieczania przed korozją niedokładnie oczyszczonych powierzchni konstrukcji stalowych przed ich malowaniem. Szczególnie polecany jest do stosowania przed malowaniem renowacyjnym ogrodzeń, bram, krat, barierek, dachów, elementów pojazdów mechanicznych oraz innych konstrukcji wykonanych ze stali, stali ocynkowanej oraz żeliwa.

Charakteryzuje się potrójnym działaniem: odrdzewiającym (przetwarza i wiąże rdzę), barierowym (stwarza barierę dla tlenu i wilgoci, co zabezpiecza przed przyszłym rdzewieniem) oraz penetrującym (wnika w miejsca trudno dostępne i zabezpiecza je). Zastosowany na podłoża żelazne pokryte rdzą tworzy stabilną warstwę, która nie ulega dalszemu utlenianiu, przez co gwarantuje długotrwałą ochronę przed korozją. Zabezpiecza przed korozją również szczeliny, pory oraz pęknięcia podłoża. Doskonały do zabezpieczeń trudno dostępnych miejsc oraz powierzchni gładkich.

Lampa ogrodowa

GRUNTOEMALIA LOWIGRAF-PUR®

Gruntoemalia poliuretanowa dwuskładnikowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania podłoży metalowych bez ich uprzedniego gruntowania. Można ją stosować do malowania stali, stali ocynkowanej, żeliwa, metali kolorowych, materiałów pochodzenia mineralnego (beton, cegła). Emalia LOWIGRAF-PUR może być stosowana do malowania ochronno-dekoracyjnego podłoży: w budownictwie - kraty, bramy, ogrodzenia, konstrukcje wsporcze (np. poręcze, barierki), w renowacji zabytków - wyroby metaloplastyki i kowalstwa artystycznego, w przemyśle - konstrukcje stalowe, stalowe ocynkowane i przedmioty wykonane z metali kolorowych.

Charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych (w tym na promieniowanie UV). Ze względu na zawartość pigmentów antykorozyjnych i metalicznych dobrze chroni stopy żelaza przed korozją.

Powłoki pomalowane gruntoemalią LOWIGRAF-PUR doskonale wytrzymują narażenia eksploatacyjne wynikające z: dużej wilgotności powietrza zawierającego aerozole soli i gazy przemysłowe, ciągłej kondensacji pary wodnej, opadów atmosferycznych z zawartością rozpuszczalnych soli i gazów, zmian temperatury (dobowych i rocznych), bezpośredniego działania promieniowania słonecznego, okresowego zachlapywania konstrukcji wodnym roztworem solanki (wynikającym np. z bliskości morza, ruchu pojazdów), oddziaływania oparów rozpuszczalników organicznych i paliw płynnych.

Gruntoemalia LOWIGRAF-PUR może być stosowana samodzielnie lub w zestawie z odpowiednią farbą do gruntowania. Tworzy powłoki matowe i półmatowe w tym strukturalne nadające malowanym powłokom efekt piaskowania.

Brama ogrodzeniowa

POLIFARB-ŁÓDŹ logo
POLIFARB-ŁÓDŹ
90-646 Łódź
ul. 6 Sierpnia 100/102
tel.: 42/ 633-23-90
fax: 42/ 633-50-26
www.polifarb.lodz.pl
aktualizacja: 2018-06-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Fuga Knauf Elastyczna do słabochłonnych lub niechłonnych płytek ceramicznych
Fuga Knauf Elastyczna do słabochłonnych lub niechłonnych płytek ceramicznych Fuga Knauf Elastyczna doskonale nadaje się do fugowania słabochłonnych lub niechłonnych płytek ceramicznych ściennych i podłogowych o ...
Farba do wnętrz MAGNAT CERAMIC w nowym opakowaniu
Farba do wnętrz MAGNAT CERAMIC w nowym opakowaniu Ceramiczna, plamoodporna farba do wnętrz MAGNAT CERAMIC zyskała nowe opakowanie, które w czytelny sposób komunikuje benefity produktu. Dzięki ...
Baumit zaprezentował ofertę na 2018 rok
Baumit zaprezentował ofertę na 2018 rok Nowy katalog produktowy Baumit to nie tylko sprawdzone rozwiązania, lecz także kolejna porcja nowych pomysłów z przyszłością, a wśród ...

Czym się kierować wybierając klej do płytek?

Jaki klej do płytek? Warto zadać sobie to pytanie przed zakupem, aby wybrać odpowiedni klej, który sprawdzi się w naszym konkretnym przypadku.

Najbardziej znane marki
Farby wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kleje do płytek ceramicznych - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze