Budujemy Dom

W zdrowych murach zdrowy duch! ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Zdrowa żywność, ćwiczenia, przebywanie na świeżym powietrzu - coraz więcej osób decyduje się na zmiany, które przekładają się na lepsze zdrowie i samopoczucie. Wielu zapomina, że można o nie zadbać również przez wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Doskonałym tego przykładem jest system Baumit Klima, czyli kompletna gama "oddychających" produktów.

W zdrowych murach zdrowy duch!

Zdrowe mieszkanie

Pozytywne właściwości materiałów wapiennych znane są od bardzo dawna, a korzystne oddziaływanie na mikroklimat zostało potwierdzone wieloma badaniami, między innymi ponad dwuletnimi testami przeprowadzonymi w parku badawczym Baumit Viva.

Najlepsze efekty i wpływ na poprawę zdrowia oraz samopoczucia daje wykorzystanie pełnego systemu na różnych etapach prac wykończeniowych - od tynkowania, przez wygładzenie, po malowanie. Linia Baumit Klima to kompletny program produktów, z czego trzy - Baumit KlimaFinish, Baumit KlimaColor i Baumit KlimaPrimer - to tegoroczne nowości.

Park badawczy Baumit Viva Park w Wopfing, Austria.
Park badawczy Baumit Viva Park w Wopfing, Austria.

Naturalna podstawa

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite to produkt, który nie zawiera sztucznych substancji, a przy tym jest naturalnie biały i ma zdolność regulacji mikroklimatu wnętrz.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite orraz gładź wapienna Baumit KlimaFino

Jego mikroporowata budowa i właściwości sprawiają, że tworzy on "oddychającą" warstwę na ścianie, ma zdolność do akumulacji, a w razie potrzeby - oddawania wilgoci

Wykazuje również właściwości eliminujące rozwój grzybów i pleśni, a także antyalergiczne. Można go układać ręcznie lub maszynowo i świetnie sprawdza się zarówno jako jednowarstwowy tynk zacierany, jak i tynk podkładowy pod gładź wapienną. Jako materiał o dobrej przyczepności, Baumit KlimaWhite znajduje zastosowanie na wszelkich mineralnych podłożach budowlanych.

Jeśli celem jest idealnie gładka i naturalnie biała powierzchnia, łatwo go osiągnąć przy zachowaniu wszystkich parametrów pozwalających ścianie "oddychać", stosując na otynkowaną powierzchnię gładź w "zdrowej" wersji. Do wyboru mamy gładź wapienną Baumit KlimaFino lub tegorocznego debiutanta - gotową wapienną gładź szpachlową Baumit KlimaFinish. Pierwsza to naturalnie biała mieszanka o dużej zawartości wapna przeznaczona do zastosowania jako wysokiej jakości końcowa warstwa pod farbę.

Druga to gotowa gładź szpachlowa (dostępna w wiaderkach), którą możemy użyć do przygotowania bazy pod ostateczną warstwę - zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże, a także wykorzystać do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowaniem.

Farba krzemianowa Baumit KlimaColor oraz Baumit KlimaFinish - gotowa wapienna gładź szpachlowa

Gładzie Klima są paroprzepuszczalne i uniemożliwiają rozwój grzybów i pleśni. Równie dobrze sprawdzają się do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na tynkach wapiennych, jak i cementowo-wapiennych czy betonie wewnątrz budynków.

Zastosowanie tych wyrobów pozwala także na uniknięcie konieczności kłopotliwego szlifowania powierzchni.

Zdrowe wykończenie

Przed malowaniem zalecane jest zagruntowanie podłoża. Tu możemy liczyć na podkład Baumit KlimaPrimer, który wyrówna chłonność powierzchni, zapewniając optymalną przyczepność kolejnych warstw. Nie emituje przy tym żadnych zapachów czy szkodliwych substancji.

Gdy podkład wyschnie, pozostaje nadać powierzchniom efektowny kolor. Warto do tego użyć stworzonej na bazie naturalnych składników farby krzemianowej Baumit KlimaColor. Jest nie tylko paroprzepuszczalna, ale również praktycznie bezzapachowa i bezemisyjna, pozbawiona rozpuszczalników oraz środków konserwujących. Jej atutem jest także znakomita siła krycia. Z powodzeniem można ją nakładać ręcznie za pomocą wałka lub pędzla, ale także maszynowo poprzez natrysk.

Dzięki uzupełnieniu linii Baumit Klima o trzy nowe produkty, wybór kompletnego programu do wykończenia wnętrz, który zapewnia trwałe i estetyczne efekty, oraz jest rozwiązaniem korzystnym dla zdrowia, nigdy nie był tak prosty. Taki wybór w zakresie materiałów wykończeniowych będzie stanowił idealne dopełnienie zdrowego stylu życia.

 

aktualizacja: 2018-09-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Wystartowała II edycja Koloratorium Śnieżki!
Wystartowała II edycja Koloratorium Śnieżki! Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA wspiera edukację w polskich szkołach. W ramach programu społecznego "Koloratorium", pracownie biologiczno-chemiczne ...
Speedlep - klej do zadań specjalnych
Speedlep - klej do zadań specjalnych Speedlep marki Majsterpol to szybkowiążący klej cementowy do przyklejania płytek ceramicznych, gresowych, elewacyjnych i klinkierowych. Jego ...
Kolorowe laboratoria od Śnieżki
Kolorowe laboratoria od Śnieżki Zakończyła się pilotażowa odsłona programu społecznego "Koloratorium", realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Dzięki ...

Ciepły montaż okna

Do czego służą systemy montażowe do okien i z czego się składają?

polecane produkty i technologie

Inteligentne rozwiązania montażowe tesa®

Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie wykańczania domu, czy po prostu marzy Ci się mała metamorfoza we wnętrzu, teraz wszystkie pomysły na montaż możesz zrealizować bez użycia młotka lub wiertarki. Wystarczy, że odkryjesz najnowsze samoprzylepne produkty marki tesa®, które zrewolucjonizują Twój sposób myślenia o mocowaniu i wieszaniu na ścianach. Inteligentny System Montażu, bo właśnie o nim mowa, zapewnia sprytne rozwiązanie dla niemal każdego zadania montażowego i praktycznie dla każdej powierzchni.
Najbardziej znane marki
Masy samopoziomujące - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Farby wewnętrzne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".