DivoDamm system nakrokwiowej izolacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
DivoDamm system nakrokwiowej izolacji
Marka Braas wprowadza do swojej oferty system nakrokwiowej izolacji w postaci twardych płyt poliuretanowych. DivoDamm znacznie poszerzy zakres swojej oferty dla trwałych i funkcjonalnych dachów Braas, wprowadzając wiele nowych komponentów.

Dzięki nim straty ciepła na skutek transmisji pomiędzy fugami i mostkami cieplnymi będą redukowane, a dzięki temu również zmniejszą się koszty ogrzewania. Wykonanie izolacji stanie się także jeszcze łatwiejsze. DivoDamm nadają się idealnie zarówno do trwałej izolacji dachu w nowym budownictwie oraz dla potrzeb modernizacji budynków.

 

Braas nieustannie pracuje nad rozwojem swoich produktów, by tworzyć kompletny system dachowy. Rezultatem tych działań jest możliwość otrzymania kompletnego sytemu dachowego od jednego dostawcy. Izolacja obniża koszty ogrzewania i energii oraz pozytywnie przyczynia się do utrzymania wartości nieruchomości, stanowiąc jednocześnie doskonałe rozwiązanie w odniesieniu do środowiska naturalnego.

 

Nowy system izolacyjny DivoDamm pozwoli zminimalizować problem mostków cieplnych – czyli obszarów z podwyższonym przewodnictwem ciepła, które powstają m.in.: przy belkach i krokwiach oraz w przestrzeniach pomiędzy elementami konstrukcyjnymi ściany szkieletowej. Występowanie mostków termicznych zwiększa koszty ogrzewania, a także może doprowadzać do wydzielania się wody kondensacyjnej, co w dłuższej perspektywie stanowi zagrożenie dla konstrukcji nośnej budynku.

DivoDamm Pro
DivoDamm Top

Jakub Krzemiński, Product Manager mówi: Korzyści z zastosowania naszych rozwiązań izolacyjnych są ważne zarówno ze względów ekologicznych jak i ekonomicznych. Nowy system izolacyjny DivoDamm to całkowita eliminacja mostków termicznych. Przyczynia się on do ograniczenia kosztów ogrzewania budynku nawet o 60%. DivoDamm pomaga także redukować emisję CO2 – jej roczna oszczędność to od 2,964 kg/m2 do 4,960 kg/m2. Dodatkowo montaż izolacji tuż przed układaniem dachówek pozwala także w praktyczny sposób na jednoczesne zamknięcie dachu i izolowanie poddasza.

 

System izolacji DivoDamm wykonany jest z wysokowydajnego materiału izolacyjnego - poliuretanu PIR, który osiąga najlepsze wartości izolacyjne także przy niewielkiej grubości materiału. Dlatego produkty DivoDamm nadają się idealnie do trwałej izolacji dachu  w nowym budownictwie oraz do modernizacji budynków istniejących. Obok korzystnych właściwości izolacyjnych do najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem Braas DivoDamm należy także doskonała trwałość. Długa żywotność materiałów izolacyjnych PIR jest warunkiem dla efektywnego wykorzystania energii odnawialnych i wysokowartościowej instalacji grzewczej.

 

W czerwcu 2011 r. w ofercie Braas znajdą się dwa rodzaje płyt izolacyjnych: DivoDamm Pro oraz DivoDamm Top.

DivoDamm Pro to dodatkowy element izolujący do zastosowania podczas remontów lub modernizacji dachów, stosowany w celu wspomagania istniejącej, tradycyjnej izolacji  pomiędzy  krokwiami.

Z kolei DivoDamm Top to wysokowydajny element izolujący do zastosowania w nowym budownictwie mieszkaniowym, by przy niewielkiej grubości materiału  osiągnąć maksymalne właściwości izolacyjne. Braas proponuje także akcesoria do systemu DivoDamm; śruby systemowe, taśmę na kalenice i kosze oraz płynną masę uszczelniającą.

 

Może cię zainteresować
Konstrukcyjne łuki z drewna gięto-klejonego Rynny stalowe - czy to dobry wybór? Membrany dachowe premium dla doskonałej izolacji dachu Jaka papa na deskowanie? Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje? Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k Zasady poprawnego montażu okna dachowego Dach płaski wentylowany czy niewentylowany? Które rozwiązanie jest lepsze w budynku mieszkalnym? Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną? BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu Różnice pomiędzy systemami rynnowymi z PVC i stali powlekanej Co jest ważne przy układaniu blachy dachowej z posypką skalną? Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto. Oto sposób na obniżenie podatku od deszczu Pokrycia z kruszywem skalnym, czy to rozwiązanie sprawdzi się na każdym dachu? Drewno klejone - wszystko co powinieneś wiedzieć Płynna membrana Hyperdesmo - system do renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych Co to są kratownice drewniane i gdzie je stosować? Jakie są zalety blachodachówek z posypką skalną? Jakie odległości zachować montując haki do rynny? Jakie wybrać rolety do okien dachowych? Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły? Jak podnieść komfort mieszkania na poddaszu? Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu? Jak doświetlić pomieszczenia domu z płaskim dachem? Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji? 10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA Jak obrobić komin z blachy trapezowej?
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!