Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

Tata Steel nagrodzona BES6001 za produkty Colorcoat

Firma Tata Steel, która jest częścią Tata Group, jest pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001 za produkty Colorcoat® dla klientów indywidualnych produkowane w fabryce w Shotton, w Wielkiej Brytanii.

Certyfikat, z oceną "bardzo dobry" został przyznany wszystkim produktom Colorcoat® produkowanym w Shotton w Wielkiej Brytanii. BES6001 przyznawane jest na podstawie takich kryteriów jak wykorzystywane do produkcji surowce, proces produkcji, dostawy, użytkowanie oraz recykling. Pozytywne oceny w każdej z tych dziedzin umożliwiają architektom, projektantom i pracownikom budowlanym łatwiejsze realizowanie celów jakie stawia przed nimi idea zrównoważonego rozwoju.  

- Jesteśmy pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001. Od początku staraliśmy się aby produkty Colorcoat® spełniały najsurowsze wymogi ekologiczne. To pokazuje i podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz duży nacisk na ekologię w każdej fazie produkcji – mówi Dr Joanne Ingham, Manager ds. Rozwoju Zrównoważonego w Tata Steel.

Marka Colorcoat® obejmuje produkty Colorcoat Prisma® oraz Colorcoat HPS200 Ultra®  ze stali powlekanej. Obydwa produkty są wytwarzane w Wielkiej Brytanii i dalej przetwarzane przez producentów stali w Polsce na gotowe obudowy dachów i ścian, zarówno do klientów indywidualnych jak i przemysłowych.

- Nie zawsze łatwo jest klientom budowlanym lub partnerom w łańcuchu dostaw zweryfikować roszczenia spółek dotyczące ich działań ekologicznych. BES6001 jest niezależnym certyfikatem, który uznaje i promuje firmy, które nie tylko podtrzymują ale cały czas podnoszą poziom swoich ekologicznych działań – mówi Dr Ingham.

Wszystkie produkty Colorcoat® są produkowane wyłącznie przez Tata Steel jesteśmy więc w stanie zidentyfikować każdego dostawcę. Oznakowanie ‘made in the UK’ jest symbolem utrzymywania standardów takich jak zaawansowane technologie produkcji, działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz tworzenie wysokiej jakości materiałów budowlanych – dodaje.

W celu promowania produktów Colorcoat® na rynku polskim, firma Tata Steel zorganizowała konkurs fotograficzny dla klientów indywidualnych. Celem konkursu jest pokazania, praktycznego zastosowania produktów firmy. Może wziąć w nich udział każdy, kto użył produktów Colorcoat Prisma® lub Colorcoat HPS200 Ultra® do . Wystarczy wysłać zdjęcie swojego dachu. Główną nagrodą jest wycieczka do Londynu/Wielkiej Brytanii. Pozostałe nagrody to iPady oraz iPody. Aby dowiedzieć się więcej i wziąć udział w konkursie wystarczy odwiedzić stronę .


aktualizacja: 2011-06-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zimowa promocja na dachówki Braas
Zimowa promocja na dachówki Braas Zimowa promocja "Braas na zimę" trwa do 31 stycznia 2018 r. lub wyczerpania zapasów i obejmuje wszystkie kolory wybranych modeli dachówek ...
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua Poznaj niezawodny system rynnowy PVC ProAqua marki BUDMAT. Teraz do rodziny ProAqua dołącza tzw. mały system rynnowy w rozmiarze 75/63 z przeznaczeniem ...
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko)
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko) Nowoczesna architektura potrzebuje innowacyjnych materiałów. Do takich należą z pewnością płytki z włóknocementu, wykorzystywane w ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze