Nowy model paneli na rąbek stojący firmy Blachy Pruszyński

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Nowy model paneli na rąbek stojący firmy Blachy Pruszyński
Firma Blachy Pruszyński wprowadziła na rynek nowy model paneli na rąbek stojący dostępny w trzech rodzajach profilowania powierzchni - płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi.

Podczas wykańczania dachu nie wystarczy wybór odpowiedniego materiału – bardzo istotny jest także prawidłowy montaż. Wiedzą o tym producenci pokryć, dlatego proponują rozwiązania, coraz bardziej ułatwiające tę skomplikowaną czynność i gwarantujące jej powodzenie.

Nowy rodzaj paneli na rąbek stojący to odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów – mówi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński - Chcą oni otrzymywać produkt dobrej jakości oraz taki, który można wykorzystywać bez obawy, że zostanie źle zamontowany.

Nowe panele od Blach Pruszyński zyskały przede wszystkim na funkcjonalności. Cechą, którą docenią wszyscy ci, którzy kiedykolwiek musieli remontować dach jest to, że produkt został wyposażony w specjalne zamki umożliwiające wypięcie panelu bez uszkodzeń zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba jego demontażu.

Dużym ułatwieniem dla ekip monterskich są gotowe otwory montażowe oraz odpowiednio przygotowane krawędzie ze ściętymi brzegami, służące do montażu paneli do listwy startowej.

Wykończenie powierzchni paneli przetłoczeniem falistym lub trapezowym pozwala minimalizować efekt falowania, który czasem może pojawić się w wyniku oddziaływania temperatury. Daje także możliwość urozmaiconego zaprojektowania połaci dachu.
Szerokość użytkowa paneli wynosi 510 mm, są one wytwarzane z blachy o grubości 0,7 mm i 0,5 mm (do tej pory było to wyłącznie 0,5 mm).

Może cię zainteresować
BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA Jak doświetlić pomieszczenia domu z płaskim dachem? Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k Pokrycia z kruszywem skalnym, czy to rozwiązanie sprawdzi się na każdym dachu? 10 kluczowych powodów, by wymienić stare okno dachowe w 2024 roku Jakie wybrać rolety do okien dachowych? Jaka jest trwałość dachu krytego gontem bitumicznym? Co to jest blachodachówka hybrydowa i jak się ją montuje? Jak obrobić komin z blachy trapezowej? Co to są kratownice drewniane i gdzie je stosować? Jaka papa na deskowanie? Membrany dachowe premium dla doskonałej izolacji dachu Jaką blachę użyć do wykończenia elewacji? Jakie są zalety blachodachówek z posypką skalną? Dach płaski wentylowany czy niewentylowany? Które rozwiązanie jest lepsze w budynku mieszkalnym? Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto. Oto sposób na obniżenie podatku od deszczu Różnice pomiędzy systemami rynnowymi z PVC i stali powlekanej Rynny stalowe - czy to dobry wybór? Jakie odległości zachować montując haki do rynny? Jak podnieść komfort mieszkania na poddaszu? Konstrukcyjne łuki z drewna gięto-klejonego Co jest ważne przy układaniu blachy dachowej z posypką skalną? Czym pokryć nowoczesny dom o bryle stodoły? Jak prawidłowo położyć folię paroizolacyjną? Zasady poprawnego montażu okna dachowego Skuteczna hydroizolacja dachu płaskiego za pomocą membrany PVC Czy blachodachówka pasuje na dach drewnianego domu?
Zobacz więcej Zwiń
Odpowiednio przygotowane krawędzie
paneli ze ściętymi brzegami
Wykończenie powierzchni
panelu przetłoczeniem

Panele na rąbek stojący są jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych, stosowanym zarówno na dachach wentylowanych, jak i tych z pełnym deskowaniem.

Główne zalety paneli na rąbek stojący:

  • 3 rodzaje profilowania powierzchni – płaski / falisty / przetłoczenia trapezowe  
  • szerokość użytkowa 510 mm
  • grubości 0,5 – 0,7 mm  (do tej pory był produkowany z blachy 0,5mm)
  • profilowanie „T” i faliste „F” minimalizujące efekt falowania powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej
  • opcja wykona krawędzi ze ściętymi brzegami umożliwiająca montaż na listwie startowej
  • nowy zamki umożliwiające „wypięcie” panela bez uszkodzeń w przypadku konieczności demontażu  

Firma powiązana:
Blachy Pruszyński

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!