Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

Zarejestruj się w serwisie www.mtp24.pl i kup tańszy bilet!

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2012, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 24-27 stycznia 2012. Targi BUDMA należą do jednych z naważniejszych spotkań biznesowych dla branży budowlanej w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 1000 wystawców prezentować będzie swoją ofertę w 13 pawilonach na powierzchni niemal 60000 m².
Zarejestruj się w serwisie www.mtp24.pl i kup tańszy bilet!

BUDMA uwalnia wyobraźnię

"Budownictwo przyszłości – uwolnij wyobraźnię" to hasło zbliżającej się dwudziestej pierwszej edycji Budmy. Nowa odsłona targów różni się od poprzednich swoich edycji.

Organizatorzy postawili sobie za cel odważne wprowadzanie do budownictwa nowatorskich rozwiązań oraz świadome i odpowiedzialne kształtowanie zdrowej i funkcjonalnej przestrzeni społecznej. Dlatego w programie targów pojawił się szereg nowych wydarzeń skierowanych do kluczowych grup zwiedzających, a w tym seminaria, szkolenia, warsztaty i inspirujące przestrzenie specjalne.    

Strada di Architettura

Jednym z nowatorskich projektów na targach Budma 2012 jest Strada di Architettura, która ułatwi dotarcie architektom i projektantom do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych. Strada di Architettura to ścieżka zwiedzania po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów. Gośćmi specjalnymi będą gwiazdy światowej architektury: Odile Decq, Dietmar Berle i Aron Losonczi.  

Jaki dom przyszłości?

W ramach ekspozycji specjalnej BUDSHOW 2012 zbudowany zostanie nowoczesny dom wg projektu greenCUBE_127 wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój Dom – Dialog z Tradycją”. Dom będzie przykładem nowoczesnego i wielowymiarowego projektowania architektury zrównoważonej pod względem ekonomicznym i ekologicznym.   >>> czytaj więcej

Złoty Medal

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku sąd konkursowy wyróżnił Złotymi Medalami MTP 11 produktów. Będzie można je zobaczyć na przestrzeniach specjalnych „Strefa Mistrzów” zlokalizowanych w centrum ekspozycji targowej w pawilonach 3, 5 i 7. 

Budownictwo energooszczędne

Praktykom z branży budowlanej polecamy uczestnictwo w III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Podczas dwudniowego bloku seminaryjnego (trzeci i czwarty dzień targów BUDMA) szczegółowo omówione zostaną zagadnienia dotyczące architektury zrównoważonej, nowoczesnych materiałów i technologii, a także przykłady budownictwa pasywnego realizowane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. 

Nano-technologie w budownictwie

W dobie XXI wieku w budownictwie pojawiają się materiały bazujące na nano-technologii. Większość z nich swoje pochodzenie zawdzięcza technologiom kosmicznym. Kiedyś osłony stacji kosmicznych i skafandrów astronautów, dziś nowoczesne izolacje termiczne i elementy nośne obiektów budowlanych. Podczas konferencji „Nano-technologie w budownictwie” przedstawiona zostanie cała gama materiałów budowlanych wykorzystujących zjawiska nano.  

Równolegle swoją ofertę prezentować będą wystawcy w ramach:
•    
•    
•    .

aktualizacja: 2012-01-11

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowoczesne blachy Ruukki na rąbek stojący
Nowoczesne blachy Ruukki na rąbek stojący Ruukki Polska jest producentem kompletnego systemu dachowego opartego na blachach łączonych na rąbek stojący Ruukki Classic.
Klasyka na dachu - dachówka ceramiczna Rubin
Klasyka na dachu - dachówka ceramiczna Rubin Braas w swojej ofercie prezentuje szeroki wybór pokryć ceramicznych. Wykonane z gliny zachwycają klasycznym charakterem i naturalnym pięknem. ...
Blachy Pruszyński Promotorem Polski 2017
Blachy Pruszyński Promotorem Polski 2017 Firma Blachy Pruszyński została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Wyróżnienie "Promotor Polski" zostało ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze