Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

Płytki kolczaste firmy Wolf System

Wykorzystywane z powodzeniem od wielu lat płytki kolczaste produkowane przez Wolf System to ekonomiczny, nowoczesny i niezawodny system połączenia tarcicy. Stwarza on możliwość tworzenia prawie nieograniczonych pod względem kształtu konstrukcji inżynierskich – od prostych ustrojów nośnych w dachach dwuspadowych, po najbardziej skomplikowane dźwigary dachowe o rozpiętościach dochodzących do 35 metrów.

Zamiast gwoździ i kleju

Płytki kolczaste firmy Wolf SystemPłytki kolczaste stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest: pewność, trwałość i przewidywalna nośność połączeń, pokrycie dachu lekką konstrukcją drewnianą, nietypowe kształty czy duże rozpiętości. Na podstawie szeregu badań i doświadczeń przeprowadzonych przez ośrodki badawcze w różnych krajach Europy otrzymano wyniki wytrzymałości płytek kolczastych, które pozwalają na bezpieczne projektowanie z uwzględnieniem obowiązujących norm.

Jakość i bezpieczeństwo potwierdza oznakowanie znakiem CE. Rozwiązanie połączeń za pomocą płytek kolczastych firmy Wolf System sprawdza się podczas budowy więźb dachowych, konstrukcji nośnych i zadaszeń w obiektach rolniczych i halach, pawilonów handlowych, scen i kulis o specjalnych kształtach, a także obiektów sportowych.

Konstrukcje łączone płytkami kolczastymi nadają się również do pokrycia istniejących dachów płaskich, przez co stwarzają możliwość adaptacji i dodatkowej przestrzeni użytkowej oraz jako dźwigary szalunkowe podczas budowy mostów o nietypowych kształtach.

Płytki kolczaste Wolf System pozwalają na znaczną redukcję kosztów konstrukcji drewnianych sięgającą nawet 40% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Oszczędność tą uzyskuję się dzięki prefabrykacji elementów, optymalnemu projektowaniu oraz skróceniu montażu na budowie.

Dla standardowych typów konstrukcji Wolf System proponuje stosowanie płytek kolczastych produkowanych z ocynkowanej blachy o grubości od 1,00 do 2,00 mm. Przy szczególnie wysokich wymaganiach odnośnie ochrony przeciwkorozyjnej zaleca się płytki kolczaste ze stali nierdzewnej. Ze względu na estetykę konstrukcji firma Wolf System oferuje również płytki z kolorową powłoką, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb i wizji architektonicznych.

Technologia łączenia tarcicy płytkami kolczastymi firmy Wolf System

Wolf System jest nie tylko producentem płytek kolczastych. Zajmuje się również wytwarzaniem pras wciskających płytki oraz posiada własny program do wymiarowania drewnianych konstrukcji dźwigarowych. Program WolfWin stworzony został do obliczania wszelkiego rodzaju konstrukcji, łączonych płytkami kolczastymi.

Obliczenia wykonywane są zgodnie z obowiązującą w całej Europie normą, dotyczącą konstrukcji drewnianych PN-EN 1995 (Eurokod 5) oraz normą DIN 1052:2008. Przyjazne menu w języku polskim oraz szereg plików pomocy, ułatwiają użytkownikowi obsługę. WolfWin oprócz możliwości wymiarowania konstrukcji pozwala również na tworzenie plików maszynowych do pił wielozadaniowych np. typu Hundegger.

Tego rodzaju efektywne zarządzanie danymi zapewnia ich bezpieczeństwo, przez co unikamy pomyłek związanych z opracowaniem projektu w kilku różnych programach, a także precyzję wykonania poszczególnych detali, ponieważ cały projekt wykonywany jest w jednym programie. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług inżynierskich, firma Wolf System oferuje swoim klientom szereg bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi programu WolfWin wraz z materiałami pomocniczymi.

Trzecią gałęzią działalności Wolf System jest produkcja wydajnych, hydraulicznych pras do wciskania płytek kolczastych. Zapewniają one maksymalną siłę nacisku wynoszącą 200 T. Oznacza to, że nawet największe z możliwych płytek kolczastych można wprasować w tarcicę jednym suwem prasy, a tym samym zapewnić trwałe, niezwykle wytrzymałe połączenie. Laserowe pozycjonowanie zarówno elementów tarcicy jak i samych płytek pozwala na szybką i bezpieczną produkcję różnorodnych konstrukcji.

Ekonomiczny i pewny łącznik w konstrukcjach drewnianych to podstawa większości budynków o różnorodnej bryle. Kuliste dachy, zaokrąglone ściany czy wielkogabarytowe konstrukcje wymagają precyzyjnych rozwiązań najwyższej jakości. Płytki kolczaste z oferty Wolf System spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa, co więcej, zapewniają proste, łatwe i przy tym niezwykle wytrzymałe i niezawodne połączenie poszczególnych elementów tarcicy.

Firma Wolf System serdecznie zaprasza Państwa do odwiedzenia stoiska w pawilonie 5 przy stoisku 142 na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2012 w Poznaniu, które odbędą się w dniach 24-27 stycznia 2012 r.

Firma powiązana: Wolf System
aktualizacja: 2012-01-16

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zimowa promocja na dachówki Braas
Zimowa promocja na dachówki Braas Zimowa promocja "Braas na zimę" trwa do 31 stycznia 2018 r. lub wyczerpania zapasów i obejmuje wszystkie kolory wybranych modeli dachówek ...
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua Poznaj niezawodny system rynnowy PVC ProAqua marki BUDMAT. Teraz do rodziny ProAqua dołącza tzw. mały system rynnowy w rozmiarze 75/63 z przeznaczeniem ...
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko)
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko) Nowoczesna architektura potrzebuje innowacyjnych materiałów. Do takich należą z pewnością płytki z włóknocementu, wykorzystywane w ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze