Budujemy Dom
Stan surowy / Dachy i rynny / Aktualności

20 lat produkcji pokryć dachowych Ruukki w Żyrardowie

20 lat produkcji pokryć dachowych Ruukki w Żyrardowie

W tym roku mija 20 lat, odkąd ruszyła produkcja pokryć dachowych w zakładzie w Żyrardowie, należącym do Ruukki. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów pokryć dachowych w Polsce, stale inwestujący w rozwój i badania, aby swoją ofertą produktową sprostać wymaganiom każdego klienta. Okrągła rocznica to doskonała okazja do podsumowania najważniejszych dla branży trendów.

W 1994r. uruchomiliśmy produkcję naszych wyrobów w fabryce w Żyrardowie. Dziś jesteśmy jednym z wiodących producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. Nasze produkty trafiają nie tylko na rynek krajowy, ale są również eksportowane do wielu krajów w całej Europie – podkreśla Tomasz Soboń, Dyrektor Zakładu Ruukki w Żyrardowie.

Ciągłe prace badawczo – rozwojowe dają nam przewagę konkurencyjną i jednocześnie możliwość poszerzania naszej oferty o nowe produkty i rozwiązania, czego przykładem jest pierwsza na polskim rynku dachówka modułowa "Finnera" – dodaje.

W ciągu kilku ostatnich lat na rynek trafiło wiele nowych produktów dachowych, które zrewolucjonizowały myślenie o stalowych pokryciach dachowych. Ostatnim takim produktem była wspomniana właśnie blachodachówka modułowa Finnera (z podgiętą krawędzią startową), wprowadzona przez Ruukki na rynek 4 lata temu jako pionierskie rozwiązanie. Stworzyła ona nowy, duży segment blach modułowych.

Segment, który z roku na rok rośnie w szybkim tempie oraz przyciąga i inspiruje kolejnych producentów. Dziś jest to najszybciej rozwijająca się grupa produktów dachowych z blach stalowych. Innowacyjność Ruukki to także nacisk na ekologię w estetycznym wymiarze – firma wprowadziła na rynek całą linię systemów solarnych opartych na kolektorach słonecznych (linia Solar). Systemy solarne Ruukki mogą zaspokoić nawet połowę rocznego domowego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Dzisiaj rynek pokryć dachowych to przede wszystkim jakość i kompleksowy serwis – podkreśla Grzegorz Pucek, Dyrektor Sprzedaży w firmie Ruukki.

Stworzona przez nas sieć własnych punktów sprzedaży zapewnia wysokiej jakości serwis, od procesu pomiaru dachu, poprzez wycenę - do montażu kompletnego pokrycia. Klienci doceniają takie kompleksowe podejście – podsumowuje.

20 lat istnienia fabryki Ruukki w Żyrardowie to także część historii samego miasta i mieszkańców związanych z fabryką. Dlatego też tak istotne jest podkreślenie rodowodu miejsca, gdzie produkowane są znane w Polsce i w Europie pokrycia dachowe. Sam zakład stale się rozwija, m.in. dzięki inwestycjom dokonanym przez fińskiego właściciela utworzono centrum rozwojowe Ruukki, gdzie w warunkach treningowych rozwijane są poszczególne produkty firmy.

Okazja, jaką jest dwudziestolecie to także dobry moment na wspomnienie nie tylko o biznesie i produktach firmy, ale także o tym, co robi ona dla innych. W tym roku ruszyła druga edycja akcji społecznej "Lepszy dach nad głową" - Ruukki Polska wraz z Fundacją Radia ZET. Jej celem jest wymiana zniszczonego pokrycia dachowego dla najbardziej potrzebujących Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych. Firma Ruukki Polska ufunduje im i zamontuje nowe, solidne i trwałe dachy Finnera. Szczegóły na: www.lepszydachnadglowa.pl.

Jubileusz to dobry moment na pokazanie samej firmy i ludzi, którzy ją tworzą. W tym celu 13 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli mediów, Urzędu Miasta oraz pracowników Ruukki połączone ze zwiedzaniem zakładu.

Firma powiązana: Ruukki Polska
aktualizacja: 2014-06-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zimowa promocja na dachówki Braas
Zimowa promocja na dachówki Braas Zimowa promocja "Braas na zimę" trwa do 31 stycznia 2018 r. lub wyczerpania zapasów i obejmuje wszystkie kolory wybranych modeli dachówek ...
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua
BUDMAT: system rynnowy PVC ProAqua Poznaj niezawodny system rynnowy PVC ProAqua marki BUDMAT. Teraz do rodziny ProAqua dołącza tzw. mały system rynnowy w rozmiarze 75/63 z przeznaczeniem ...
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko)
Płytki włóknocementowe - sposób na oryginalny dach (i nie tylko) Nowoczesna architektura potrzebuje innowacyjnych materiałów. Do takich należą z pewnością płytki z włóknocementu, wykorzystywane w ...
Najbardziej znane marki
Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze