Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Aktualności

Enervent eAir - centrale sterowane dotykiem

Enervent eAir - centrale sterowane dotykiem

Firma Ensto Enervent wprowadziła do sprzedaży nową wersję automatyki o nazwie MD, przeznaczoną do sterowania centralami rekuperacyjnymi. Główną zaletą automatyki MD jest to, że wszystkie zaawansowane funkcje centrali wentylacyjnej są teraz dostępne w standardzie.


Z punktu widzenia klienta, najważniejszym jej elementem jest bezprzewodowy panel sterujący eAir z ekranem dotykowym. Sterowanie centralą jest łatwe, przejrzyste i intuicyjne, a poprzez to przyjazne dla użytkownika. Wszystkie ustawienia parametrów dokonywane są poprzez dotknięcie ekranu dotykowego. W sterowniku eAir wprowadzono tryb "Eko", który maksymalizuje wydajność energetyczną centrali. Do aktywacji tego trybu wystarczy dotknąć na ekranie głównym ikonę .

Inną ciekawą funkcją jest tryb "Cichy", który możemy czasowo aktywować np., gdy kładziemy się spać lub usypiamy dzieci. Dzięki tym wstępnie zdefiniowanym trybom, użytkownik może w prosty sposób dostosować pracę centrali do swoich potrzeb. Enervent eAir jest optymalnym rozwiązaniem nie tylko dla użytkownika, ale także dla instalatora. Dzięki zaawansowanemu kreatorowi konfiguracji, wykonawca może łatwo i szybko zainstalować centralę oraz poprawnie dopasować jej ustawienia do wymagań klienta.

GŁÓWNE CECHY
Bezprzewodowy ekran dotykowy Łatwy w użyciu, intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika.
Tryby pracy W domu, Poza domem, Zwiększenie wydajności, Nadciśnienie, Cichy, Max. grzanie/chłodzenie.
Zbiór danych Pomiary przechowywane są w sterowniku przez miesiąc. Dane można eksportować do komputera.
Kreator konfiguracji Prowadzi przez proces instalacji.
Sterowanie wilgotnością Steruje prędkością wentylatorów na podstawie poziomu wilgotności. Jeden czujnik wilgotności jest wbudowany.
Sterowanie stężeniem CO2 Steruje prędkością wentylatorów na podstawie stężenia CO2. Czujniki sprzedawane są oddzielnie.
Opcjonalne sterowanie temperaturą Sterowanie może być uzależnione od temperatury powietrza nawiewanego, wywiewanego lub temperatury w pomieszczeniu. Czujnik temperatury w pomieszczeniu sprzedawany jest oddzielnie.
Funkcja stałego ciśnienia w kanale Sterowanie prędkością wentylatorów wg ciśnienia w kanale. Czujniki sprzedawane są oddzielnie.
Funkcja nadciśnienia Aktywacja z panelu sterowania lub przez niezależny włącznik.
Odzysk chłodu Standardowe wyposażenie.
Nocne chłodzenie latem Standardowe wyposażenie.
Programator Standardowe wyposażenie. 20 programów tygodniowych i 5 programów rocznych.
Języki fiński, szwedzki, angielski, niemiecki, francuski, belgijski, włoski, estoński, rosyjski, polski, norweski
Zdalne zarządzanie Usługa w chmurze internetowej Enervent eAir
Stopień ochrony IP20
Wyświetlacz 3,5” ekran dotykowy TFT
Wymiary (Sz x W x G) 74 x 108 x 19 mm
Masa 137 g (z baterią)

Enervent eAir wyznacza nowe standardy sterowania centralami rekuperacyjnymi. Wystarczy podłączyć do płyty głównej kabel sieciowy, a możliwe będzie zdalne ustawianie parametrów centrali przez Internet. Zastosowanie gniazda karty pamięci oraz portu USB umożliwia aktualizację panelu sterowania, jak również rozbudowanie centrali o dodatkowe funkcje.

Centrale rekuperacyjne Ensto Enervent ze sterownikiem eAir mogą być również montowane w biurach lub budynkach użyteczności publicznej. Do tego typu zastosowań służy tryb "biurowy". W trybie tym urządzenie pracuje tylko wtedy, gdy w biurze przebywają ludzie. Poza określonymi w ustawieniach godzinami centrala nie pracuje, ale w przypadku pracy w nadgodzinach możemy uruchomić specjalnie przygotowany do tego celu tryb "Dodatkowy czas".

Sterownik Enervent eAir dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Firma powiązana: Ensto Pol
aktualizacja: 2014-04-09

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, przedstawił nowe na rynku rozwiązanie EcoStruxure™ ...
Jeden klucz dla całego domu
Jeden klucz dla całego domu Nie trzeba budować od podstaw nowoczesnego domu naszpikowanego elektroniką, aby ułatwić sobie życie i zastosować rozwiązania, które na ...
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony W środę 22 listopada 2017 r. w hotelu Polonia Palace w Warszawie rozdano nagrody w plebiscycie 100% Polski Produkt tygodnika "Do Rzeczy". Firma ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze