Budujemy Dom

Enervent eAir - centrale sterowane dotykiem

Artykuł na: 4-5 minut
Enervent eAir - centrale sterowane dotykiem

Firma Ensto Enervent wprowadziła do sprzedaży nową wersję automatyki o nazwie MD, przeznaczoną do sterowania centralami rekuperacyjnymi. Główną zaletą automatyki MD jest to, że wszystkie zaawansowane funkcje centrali wentylacyjnej są teraz dostępne w standardzie.


Z punktu widzenia klienta, najważniejszym jej elementem jest bezprzewodowy panel sterujący eAir z ekranem dotykowym. Sterowanie centralą jest łatwe, przejrzyste i intuicyjne, a poprzez to przyjazne dla użytkownika. Wszystkie ustawienia parametrów dokonywane są poprzez dotknięcie ekranu dotykowego. W sterowniku eAir wprowadzono tryb "Eko", który maksymalizuje wydajność energetyczną centrali. Do aktywacji tego trybu wystarczy dotknąć na ekranie głównym ikonę .

 

Inną ciekawą funkcją jest tryb "Cichy", który możemy czasowo aktywować np., gdy kładziemy się spać lub usypiamy dzieci. Dzięki tym wstępnie zdefiniowanym trybom, użytkownik może w prosty sposób dostosować pracę centrali do swoich potrzeb. Enervent eAir jest optymalnym rozwiązaniem nie tylko dla użytkownika, ale także dla instalatora. Dzięki zaawansowanemu kreatorowi konfiguracji, wykonawca może łatwo i szybko zainstalować centralę oraz poprawnie dopasować jej ustawienia do wymagań klienta.

GŁÓWNE CECHY
Bezprzewodowy ekran dotykowy Łatwy w użyciu, intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika.
Tryby pracy W domu, Poza domem, Zwiększenie wydajności, Nadciśnienie, Cichy, Max. grzanie/chłodzenie.
Zbiór danych Pomiary przechowywane są w sterowniku przez miesiąc. Dane można eksportować do komputera.
Kreator konfiguracji Prowadzi przez proces instalacji.
Sterowanie wilgotnością Steruje prędkością wentylatorów na podstawie poziomu wilgotności. Jeden czujnik wilgotności jest wbudowany.
Sterowanie stężeniem CO2 Steruje prędkością wentylatorów na podstawie stężenia CO2. Czujniki sprzedawane są oddzielnie.
Opcjonalne sterowanie temperaturą Sterowanie może być uzależnione od temperatury powietrza nawiewanego, wywiewanego lub temperatury w pomieszczeniu. Czujnik temperatury w pomieszczeniu sprzedawany jest oddzielnie.
Funkcja stałego ciśnienia w kanale Sterowanie prędkością wentylatorów wg ciśnienia w kanale. Czujniki sprzedawane są oddzielnie.
Funkcja nadciśnienia Aktywacja z panelu sterowania lub przez niezależny włącznik.
Odzysk chłodu Standardowe wyposażenie.
Nocne chłodzenie latem Standardowe wyposażenie.
Programator Standardowe wyposażenie. 20 programów tygodniowych i 5 programów rocznych.
Języki fiński, szwedzki, angielski, niemiecki, francuski, belgijski, włoski, estoński, rosyjski, polski, norweski
Zdalne zarządzanie Usługa w chmurze internetowej Enervent eAir
Stopień ochrony IP20
Wyświetlacz 3,5” ekran dotykowy TFT
Wymiary (Sz x W x G) 74 x 108 x 19 mm
Masa 137 g (z baterią)

Enervent eAir wyznacza nowe standardy sterowania centralami rekuperacyjnymi. Wystarczy podłączyć do płyty głównej kabel sieciowy, a możliwe będzie zdalne ustawianie parametrów centrali przez Internet. Zastosowanie gniazda karty pamięci oraz portu USB umożliwia aktualizację panelu sterowania, jak również rozbudowanie centrali o dodatkowe funkcje.

 

Centrale rekuperacyjne Ensto Enervent ze sterownikiem eAir mogą być również montowane w biurach lub budynkach użyteczności publicznej. Do tego typu zastosowań służy tryb "biurowy". W trybie tym urządzenie pracuje tylko wtedy, gdy w biurze przebywają ludzie. Poza określonymi w ustawieniach godzinami centrala nie pracuje, ale w przypadku pracy w nadgodzinach możemy uruchomić specjalnie przygotowany do tego celu tryb "Dodatkowy czas".

 

Sterownik Enervent eAir dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Firma powiązana: Ensto Pol
aktualizacja: 2014-04-09

Dodaj komentarz

Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Bramka IP do zestawów domofonowych lub wideodomofonowych przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Android/iOS, umożliwia odbieranie ...
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, ...

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

polecane produkty i technologie

CLASSE 300X13E: wideodomofon SMART

Nowością w ofercie firmy Legrand jest CLASSE 300X13E - innowacyjny aparat do stosowania w 2-przewodowym systemie wideodomofonowym Bticino. Zintegrowana technologia Wi-Fi umożliwia nawiązanie łączności pomiędzy wideodomofonem i smartfonem, a dzięki dedykowanej aplikacji można w intuicyjny sposób obsługiwać funkcje wideodomofonowe ze smartfona (z systemem Android lub iOS).

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".