Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Topowe produkty

Monitor CDV-70UX: Nowa funkcjonalność systemu wideodomofonowego ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W ofercie firmy GDE POLSKA pojawił się monitor wideodomofonowy Comaxx CDV-70UX. Urządzenie, oprócz tego, ze pełni swoją klasyczną funkcję, jest wyposażone w kartę WiFi, umożliwiając połączenie z lokalną siecią domową. Za pomocą łącza internetowego komunikuje się ponadto z zewnętrznym serwerem producenta - tzw. chmurą.

Monitor CDV-70UX: Nowa funkcjonalność systemu wideodomofonowego


System domofonowy
jako rozwiązanie komunikacyjne od początku istnienia działa w ten sam sposób: po wywołaniu z panelu zewnętrznego zainstalowanego przy wejściu na posesję dzwoni słuchawka - unifon, zainstalowany w holu, salonie lub innym dostępnym miejscu na wewnętrznej ścianie domu. Urządzenia te są połączone ze sobą przewodowo - i jak do tej pory jest to sprawdzony i pewny sposób komunikacji. Po wywołaniu słuchawki lokator może przeprowadzić rozmowę z odwiedzającym oraz wpuścić go na teren posesji, zwalniając elektrozaczep przy furtce lub bramę automatyczną.

Wideodomofon jest wynikiem modyfikacji - do systemów wprowadzono m.in sygnał wideo - panele zewnętrzne wyposażono w kamerę, słuchawkę unifonową rozbudowano o wyświetlacz. Produkt tego typu charakteryzuje się większym komfortem użytkowym - lokator widzi odwiedzającego, monitor wewnątrz domu nie musi znajdować się np. blisko okna (tak jak często był instalowany unifon). Z postępem technologicznym zastąpiono czarno-białe systemy wideodomofonowe kolorowymi, jednak zasada działania nadal pozostała ta sama - "operator" systemu, czyli lokator, musi znajdować się przy monitorze, aby go obsługiwać.

To sprawdzone klasyczne rozwiązanie ma swoje zalety - taki system jest systemem autonomicznym (panel zewnętrzny połączony bezpośrednio z monitorem), cały czas gotowym na podjęcie pracy (wywołanie przy panelu), jednak czasami użytkownicy oczekują większej funkcjonalności - np. mobilności. Cecha ta pozwala na obsługę systemu za pomocą telefonów lub smartfonów.

Są na rynku systemy, których producenci zerwali z klasycznym rozwiązaniem, oferując np. panele wejściowe łączące się bezpośrednio z siecią GSM (odbieranie połączeń na telefonach GSM) lub też z siecią WiFi (komunikacja w sieci Ethernet) czy też za pomocą swoich wewnętrznych protokołów komunikacji bezprzewodowej. Takie rozwiązania mają jednak wady - nie są to systemy autonomiczne, ich działanie jest uzależnione od poprawności pracy sieci GSM lub sieci Ethernetowej czy zasięgu WiFi.

Monitor wideodomofonowy CDV-70UX z funkcją mobilności

Monitor wideodomofonowy Comaxx CDV-70UX jest wyposażony w kartę WiFiCOMMAX Co. Ltd. - południowokoreański koncern bazujący na swoim ponad 48-letnim doświadczeniu w produkcji systemów domofonowych, wideodomofonowych, interkomowych oraz monitoringu CCTV, połączył klasyczne podejście do systemu wideodomofonowego z tzw. mobilnością.

W ofercie firmy GDE POLSKA, wyłącznego dystrybutora marki COMMAX w Polsce, pojawił się monitor wideodomofonowy CDV-70UX. W wykonaniu COMMAX-a szkielet systemu wideodomofonowego pozostał klasyczny - zachowując cechy prostoty i niezawodności działania, a mobilność to funkcja dodatkowa monitora.

Monitor CDV-70UX jest wyposażony w kartę WiFi, umożliwiając połączenie z lokalną siecią domową. Za pomocą łącza internetowego komunikuje się ponadto z zewnętrznym serwerem producenta - tzw. chmurą. Użytkownik z kolei ma dostęp do darmowych aplikacji na urządzenia z systemem Android oraz iOS pozwalające na odbieranie połączeń na smarfonach czy tabletach.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fizyczna lokalizacja serwera COMMAX - znajduje się on na terenie Polski, ograniczając opóźnienia w działaniu systemu związane z zastosowaną technologią do minimum. Dodatkowym atutem jest sam fakt połączenia z chmurą - odpowiadając na wywołanie odwiedzającego, lokator domu nie musi znajdować się w obrębie swojej sieci WiFi, może mieć dostęp do dowolnej sieci (np. w pracy) lub też korzystać z technologii LTE.

Takie rozwiązanie gwarantuje poprawne i niezawodne działanie systemu wideodomowego (klasyczne połączenia panelu zewnętrznego z monitorem wewnętrznym) rozbudowując funkcjonalność systemu o obsługę mobilną (w domu, w ogrodzie, w pracy…). Dodatkowa funkcja monitora - pamięć - umożliwia przegląd historii połączeń wraz z nagranymi filmami podczas rozmów z odwiedzającymi (z poziomu monitora).

Monitor współpracuje z dowolnym panelem zewnętrznym COMMAX.

Monitor wideodomofonowy CDV-70UX - kamery

Logo GDE Polska
GDE Polska
Włosań, ul. Świątnicka 88
32-031 Mogilany
tel. 12 256 50 35
biuro@gde.pl
www.gde.pl
aktualizacja: 2018-01-15
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze