Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Artykuły

System PRESTO marki Ospel - inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Zastosowanie w budynkach mieszkalnych pełnej automatyki istotnie wpływa na poprawę komfortu domowników, ułatwiając im codzienne życie. Koncepcja tzw. inteligentnych domów, których właściciele mogą szybko i wygodnie sterowaćposzczególnymi instalacjami z jednego miejsca, dostosowując je do własnych oczekiwań, to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. W zarządzaniu pracą oświetlenia, ogrzewania, wentylacji czy rolet w każdym z pomieszczeń pomóc może innowacyjny system zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel.

System PRESTO marki Ospel - inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną

Automatyka, która przyjdzie Ci z pomocą

System zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel to sprawdzony sposób na usprawnienie funkcjonowania gospodarstwa domowego. Ten inteligentny system, którego podstawą jest innowacyjny multiłącznik, umożliwia komfortowe zarządzanie wszystkimi elementami instalacji elektrycznej: włączanie i wyłączanie świateł, regulację temperatury, a także sterowanie roletami, wentylatorami czy alarmem.

Co więcej, zastępując tradycyjny osprzęt elektryczny multiłącznikami PRESTO, użytkownicy mogą również z jednego miejsca kontrolować pracę wszystkich gniazd wtykowych w pomieszczeniu czy też definiować strefy chronione, poprzez określenie miejsc niedostępnych dla osób niepowołanych.

Na korzyść propozycji firmy Ospel dodatkowo przemawia fakt, że decyzja o zastosowaniu we własnym domu inteligentnego systemu PRESTO nie wymaga wprowadzania istotnych zmian w dotychczasowej instalacji, a sam montaż może odbywać się stopniowo.

Multiłącznik PRESTO marki Ospel - Inox

Mutliłącznik instalowany jest w miejscu tradycyjnego łącznika i może on działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia. W przypadku zastosowania urządzeń w kilku miejscach domu, połączeniu ich cyfrową magistralą CAN, powstaje maksymalnie funkcjonalny system, którym sterować można nie tylko ręcznieale również przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Połączenie wspomnianych urządzeń powoduje, że w systemie uaktywnia się dodatkowa funkcja interkomu, dająca możliwość głosowej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami w których zainstalowane są multiłączniki.

Zarządzaj domem kiedy chcesz i skąd chcesz!

Elegancki i niezwykle funkcjonalny multiłącznik PRESTO marki Ospel to urządzenie, które stanowi postawę całego systemu zarządzania domową instalacją elektryczną. Jego dopełnieniem i zarazem rozwinięciem jest wyjątkowy moduł centralny, który umożliwia kontrolowanie wszystkich funkcji systemu z dowolnego miejsca na świecie.

Sterownik centralny SC-A100 działa w oparciu o aplikację PRESTO HOME, którą uruchomić można na dowolnym urządzeniu mobilnym (tablet, laptop czy smartfon) posiadającym dostęp do lokalnej sieci domowej za pośrednictwem technologii Wi-Fi lub VPN. W praktyce oznacza to, że do wygodnego zarządzania oświetleniem, wentylacją czy czujnikami ruchu w domu nie trzeba dokupować nowego urządzenia – można to robić za pośrednictwem posiadanego sprzętu.

Multiłącznik PRESTO marki Ospel - Czarny

Jakie jeszcze możliwości, poza sterowaniem instalacją elektryczną z dowolnego miejsca na świecie, oferuje PRESTO HOME?

Przede wszystkim umożliwia on kontrolę lub zmianę parametrów światła, ogrzewania czy ustawienia rolet o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, ma również opcję tworzenia indywidualnych planów kalendarzowychoraz definiowania tzw. cykli tygodniowych, obejmujących harmonogramy prac rolet, ogrzewania czy aktywowania stref ochronnych.

Z punktu widzenia użytkownika ważne jest również, że sterownik może wysyłać automatyczne powiadomienia o grożących domownikom niebezpieczeństwach: wykryciu gazu, dymu, tlenku węgla czy próbie włamania.

Logo Ospel OSPEL S.A.
Ul. Główna 128, Wierbka
42-436 Pilica
Tel: 32 673 71 06-110
Fax: 32 750 84 99
e-mail: office@ospel.com.pl
www.ospel.com.pl

aktualizacja: 2016-12-15

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, przedstawił nowe na rynku rozwiązanie EcoStruxure™ ...
Jeden klucz dla całego domu
Jeden klucz dla całego domu Nie trzeba budować od podstaw nowoczesnego domu naszpikowanego elektroniką, aby ułatwić sobie życie i zastosować rozwiązania, które na ...
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony W środę 22 listopada 2017 r. w hotelu Polonia Palace w Warszawie rozdano nagrody w plebiscycie 100% Polski Produkt tygodnika "Do Rzeczy". Firma ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze