Budujemy Dom

Router Orbi - Internet w całym domu

Artykuł na: 2-3 minuty

Orbi to trójzakresowy system WiFi, który zapewnia Internet z maksymalną prędkością, niezależnie od liczby podłączonych urządzeń.

Router Orbi - Internet w całym domu

System umożliwia urządzeniom poruszanie się między pasmami i innymi modułami Orbi bez konieczności ponownego nawiązywania połączenia - stąd każdy centymetr domu objęty jest niezwykle szybką siecią, zapewniającą lepszą łączność WiFi. Co ważne, system Orbi współpracuje z bieżącym modemem dostawcy usług internetowych, wyciskając z prędkości łącza ile tylko się da - w każdym miejscu domu oraz poza nim.

Gotowy do użytku już po kilku kliknięciach

Domowy system WiFi Orbi pokrywa siecią obszar nawet 370 metrów kwadratowych i to mimo przeszkód, takich jak ściany, schody czy drzwi. Warto podkreślić, że podczas gdy inne systemy WiFi potrzebują co najmniej trzech do czterech urządzeń aby objąć siecią cały dom, w  przypadku systemu Orbi wystarczą tylko dwa.

W przeciwieństwie do niektórych systemów WiFi, Orbi pozwala na obsługę dostawcy usług internetowych zaraz po wyjęciu z opakowania, bez konieczności wymiany aktualnie używanych urządzeń. Z racji tego, że Orbi wykorzystuje pojedynczą nazwę sieci WiFi (SSID), już po kilku kliknięciach domowa sieć WiFi jest gotowa do użytku.

Technologia MU-MIMO oraz beamforming

Router wyposażono w jeden port WAN oraz trzy LAN (do 1 Gbit/s), oraz pełnowymiarowe wejście USB. Satelita różni się obecnością czterech gniazd LAN. Oba emitują trójzakresowe Wi-Fi AC3000 (1733 + 866 + 400 Mbit/s) na częstotliwościach 2,4 GHz lub 5 GHz. Wewnątrz urządzeń znalazło się po sześć wbudowanych anten dużej mocy, 4 GB pamięci flash, a działanie procesora wspomaga 512 MB pamięci RAM.

Na koniec warto dodać, że dzięki oferowanej technologii MU-MIMO system Orbi poradzi sobie także z obsługą kilku urządzeń podłączonych do niego jednocześnie. Co więcej, w systemie nie zabrakło także beamformingu - kierunkowej transmisji sygnału, który orientuje się na konkretne urządzenia, zwiększając tym samym stabilność połączenia.

Firma powiązana: Netgear
aktualizacja: 2017-04-06

Dodaj komentarz

Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, ...
Wiosenna promocja na system inteligentnego sterowania smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI
Wiosenna promocja na system inteligentnego sterowania smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI Coraz częściej zastanawiamy się nad wykorzystaniem w swoich czterech kątach inteligentnych technologii - takich jak smartCONNECTED marki ...

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

polecane produkty i technologie

CLASSE 300X13E: wideodomofon SMART

Nowością w ofercie firmy Legrand jest CLASSE 300X13E - innowacyjny aparat do stosowania w 2-przewodowym systemie wideodomofonowym Bticino. Zintegrowana technologia Wi-Fi umożliwia nawiązanie łączności pomiędzy wideodomofonem i smartfonem, a dzięki dedykowanej aplikacji można w intuicyjny sposób obsługiwać funkcje wideodomofonowe ze smartfona (z systemem Android lub iOS).

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".