Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Artykuły

Smart home - zarządzaj domem za pomocą telefonu lub tabletu ARTYKUŁ PARTNERA BUDUJEMYDOM.PL

Nastawienie ogrzewania przed powrotem do domu? Automatyczne opuszczanie rolet? Zmiana natężenia światła? Sensory rozpoznające nasz samochód? To wszystko jest możliwe dzięki funkcjom smart home.

Smart home - zarządzaj domem za pomocą telefonu lub tabletu

Budowa domu. Nie tylko spełnienie marzeń wielkości Polaków, ale również ogromna inwestycja. Taka powinna być dobrze przemyślana. Nie na marne mówi się, że pierwszy dom powinniśmy wybudować wrogowi, drugi przyjacielowi, a dopiero trzeci nam samym.

Ucząc się na błędach innych, sami bylibyśmy jeszcze lepiej przygotowani. Jednak nie każdy z nas ma szansę do takiego podejścia i z budową swojego marzenia jest rzucany na głęboką wodę. Powinniśmy sprawić sobie grafik i podchodzić do każdego punktu systematycznie i z dobrym zorganizowaniem. Jeśli budżet na to pozwala, to oczywiście architekt jest nieodłączną częścią naszej budowy - organizuje nam wszystko od A do Z. Przedstawiamy mu nasze wizje, a on dopasowuje rzeczywistość do naszych fantazji.

Jeśli musimy liczyć się jednak z wydatkami, wszystkie decyzje spoczywają na naszych barkach. Takie przedsięwzięcie będzie kosztowało nas nie tylko sporo pieniędzy, lecz także wiele wyrzeczeń nerwów i czasu. Niestety, nie każdy jest na to przygotowany i gdy coś idzie nie po jego myśli, nerwy rosną. To zaś prowadzi do nieprzewidzianych błędów. Podstawa to spokój. W końcu zaszedłeś już tak daleko i następnym przeszkodom też podołasz.

Gdy już po jakimś czasie jesteśmy gotowi z zatwierdzonym przez wszystkie zaangażowane strony projektem, warto przemyśleć kwestie najnowszych trendów. Mianowicie opcji inteligentnego domu. Dzisiejsza technika umożliwia świetne rozwiązania, dzięki którym nowy gospodarz zazna nie tylko komfortu - będzie miał możliwość zaoszczędzenia energii i zyska większe poczucie bezpieczeństwa.

Smart home - dom sterowany telefonem, tabletem lub smartwatchem

Tak zwany smart home to jedna z najbardziej obecnie docenianych pomocy technicznych do wyposażenia domu. Większość z nas miała już styczność z pojęciami takimi jak "regulator światła", "wykrywacz dymu" czy też "gniazdko sieciowe z wyłącznikiem" znane również jako inteligentne gniazdko. Smart home to nic innego jak innowacja techniczna tych wynalazków, które zostały ze sobą sieciowo połączone. Jest on wyposażony w gadżety typu kamery, sensory i motory, które współgrając ze sobą, gwarantują wygodę w Twoim domu. Wszystkie z nich można obsługiwać za pomocą smartfona, tabletu, a nawet smartwatcha.

Wyobraźmy sobie, że siedzimy na kanapie i tylko poprzez jeden klik przez komórkę czy inne urządzenie mamy możliwość dać znać na przykład pralce, kiedy ma się włączyć lub ta wdzięcznie daje nam sygnał po zakończeniu prania lub w przypadku jakiegoś nieoczekiwanego problemu technicznego. Nie ruszając się z miejsca, możemy regulować wszystkie czynności przez nią wykonywane. Producenci myśląc o nas konsumentach, stworzyli takie oprogramowania, by każdy był w stanie je obsługiwać niezależnie od stopnia umiejętności posługiwania się urządzeniami zaawansowanymi technologicznie.

Po pierwsze komfort. Dzięki inteligentnemu domowi mamy możliwość określenia natężenia światła według nastroju lub pory dnia, idealnego ustawienia temperatury czy też automatycznego opuszczania i podnoszenia rolet. Wszystko to za pomocą jednego urządzenia. Każde z nich można także ustawić czasowo wprowadzając konkretną godzinę włączenia lub wyłączenia.

Wyobraź sobie, że zamiast budzika o danej porze budzą Cię promienie słońca. Start w nowy dzień niemalże idealny. Jak optymistycznie brzmi chociażby nastawienie ogrzewania przed powrotem do domu, by po otwarciu drzwi mieć od razu przyjemną temperaturę. W ten sposób masz nie tylko wygodę, lecz także możliwość oszczędzania kosztów prądu czy gazu podczas Twojej nieobecności. Sensory w garażu można zaprogramować na specjalne rozpoznawanie własnego samochodu, dzięki czemu wystarczy podjechać, a bramy same już się przed właścicielem serdecznie otwierają i to bez szukania pilota.

Pralka, rolety, ogrzewanie, brama w garażu, oświetlenie - zarządzanie jednym przyciskiem

Fantastycznym i praktycznym pakietem, który ma do zaoferowania inteligentny dom, jest połączenie ze sobą wszystkich urządzeń oraz ich funkcji w spójną całość. Zaczyna się dobra zabawa i uchyla się rąbek magii, którą czaruje dzisiejsza technika. Za jednym kliknięciem opuszczają się rolety, jednocześnie przyciemniają się romantycznie światła, reguluje się idealna temperatura danego pomieszczenia i włącza się telewizor. Udany seans filmowy w Twoim domu na kanapie gwarantowany.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, smart home oferuje wiele różnych opcji, które można dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Na przykład gdy jesteś na urlopie. Wyjeżdżając nastawiasz swoje oświetlenie, by lampy samoczynnie się włączały o danej porze dnia oraz na ustawioną godzinę wyłączały, by stworzyć wrażenie, że ktoś przebywa w domu. Złodziej nie odważy się wejść, a Ty spokojnie relaksujesz się na plaży.

Smart home - koszty

Myślisz teraz, że takie luksusy muszą kosztować spore pieniądze. Nie będziemy Cię oszukiwać mówiąc, że będzie to drobnostka. Strona internetowa www.kod-rabatowy.pl. oferuje jednak możliwość zaopatrzenia się w te urządzenia za rozsądną cenę dzięki kodom rabatowym. Nie musisz też kupować wszystkiego na raz. Istnieje możliwość tworzenia inteligentnego domu krok po kroku, rozkładając w czasie nabywanie różnych gadżetów, które przez producentów zostały dopasowane do takich opcji.

Smart home jest nie tylko luksusem, na który zasługuje nasz dom i my, lecz także możliwością na rozsądne rozwiązanie dla tych, którzy lubią planować przyszłość.

aktualizacja: 2017-10-25

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, przedstawił nowe na rynku rozwiązanie EcoStruxure™ ...
Jeden klucz dla całego domu
Jeden klucz dla całego domu Nie trzeba budować od podstaw nowoczesnego domu naszpikowanego elektroniką, aby ułatwić sobie życie i zastosować rozwiązania, które na ...
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL wyróżniony W środę 22 listopada 2017 r. w hotelu Polonia Palace w Warszawie rozdano nagrody w plebiscycie 100% Polski Produkt tygodnika "Do Rzeczy". Firma ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze