Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Artykuły

Zapraszamy do inteligentnego domu ABB ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nie możesz się doczekać tej niedalekiej przyszłości, kiedy dom, dbając o Twój komfort i zachcianki, zacznie odtwarzać na przywitanie muzykę z wybranej stacji radiowej, podniesie rolety i żaluzje a w bio-kominku zapali się przyjemny, żywy ogień? Chcesz trzymać rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w Twoim domu, kiedy jesteś w biurze? Nie musisz czekać - takie apartamenty już istnieją. Jeden z nich właśnie otwarto w warszawskiej Defabryce.

Zapraszamy do inteligentnego domu ABB

Pierwszy w tej części Europy apartament pokazowy ABB skonfigurowano tak, by zaprezentować chętnym do jego obejrzenia wachlarz możliwości automatyki budynkowej. Dobrze zaprogramowane, inteligentne rozwiązania pokazują odwiedzającym ogrom możliwości i korzyści, wynikających z zaimplementowania ich w środowisku domowym. I choć na początku trzeba zainwestować w tę technologię, to zaoszczędzony czas, komfort, poczucie bezpieczeństwa i realne oszczędności energii szybko rekompensują te wydatki.

Apartament ABB Living Space Experience - łazienka, kuchnia, panel sterujący

Czego się spodziewać w apartamencie ABB Living Space Experience?

Zastosowany w apartamencie ABB Living Space Experience system KNX stworzony został tak, by osoby z niego korzystające mogły dowolnie personalizować go pod swoje preferencje. Po zaprogramowaniu wybranej przez nas "sceny" jednym przyciskiem uruchamia się cała sekwencja zdarzeń, która może być odtwarzana codziennie, lub np. tylko w dni pracujące.

ABB Living Space® Experience
ul. Duchnicka 3
Budynek 4, wejście A, lok. 12
01-796 Warszawa

Umów się na spotkanie w Defabryce:
tel.: +48 2222 3 7777
email: PL-livingspace@abb.com

Godziny otwarcia:
wtorek - piątek 08:00 - 16:00

Jeśli marzysz, by o poranku witał Cię energetyczny pop, a usypiała klasyka Chopina, to pokazane tu inteligentne rozwiązania na pewno nie zawiodą. Przed porannym budzikiem zostanie włączona klimatyzacja lub ogrzewanie tak, by w domu panowała optymalna temperatura - dokładnie taka, w jakiej lubisz przebywać najbardziej.

W chłodniejsze dni komfort cieplny poprawi dodatkowo szyba grzewcza, która z powodzeniem może zastąpić tradycyjne grzejniki. Apartament automatycznie włączy światła, zakończy cykl zmywarki i obniży temperaturę po naszym wyjściu do pracy. Wieczorem z sufitu wyjedzie projektor, a różnokolorowy panel świetlny na suficie w łazience pozytywnie wpłynie na nasze ciało i psychikę, zmieniając kolor w zależności od naszych potrzeb i preferencji.

System można obsługiwać na odległość przy użyciu aplikacji na telefon lub tablet, włączać lub wyłączać urządzenia, kontrolować zużycie prądu i obserwować, czy w domu nie dzieje się nic złego. W razie pożaru lub włamania dom natychmiast zaalarmuje właścicieli i sąsiadów. Podczas dłuższego wyjazdu światła będą zapalać się samoistnie, symulując naszą obecność.

Tak zaawansowane technologicznie miejsca jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się ekstrawaganckim rozwiązaniem, dostępnym tylko dla osób z zasobnym portfelem. Teraz powoli stają się standardem, na który decydują się inwestorzy świadomi komfortu i realnych oszczędności, wynikających ze zmniejszenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

Apartament ABB Living Space Experience - sypialnia, panel sterujący

Szukasz więcej informacji?

Warto odwiedzić stronę oraz śledzić fanpage FB marki, by być zawsze na bieżąco z informacjami o ofercie firmy. Cyklicznie organizowane są tutaj również panele i wydarzenia specjalne dla miłośników architektury, designu i nowych technologii.

ABB Living Space Experience to miejsce, które warto odwiedzić w poszukiwaniu inspiracji. Zaprezentowane rozwiązania pokazują całościową koncepcję, z której elementów możemy czerpać zarówno w kontekście rozwiązań dla automatyki budynkowej, jak i designu.

Apartament ABB Living Space Experience - kuchnia

www.abb.pl/livingspace
FB: www.facebook.com/ABBLivingSpaceExperience/

aktualizacja: 2018-02-22

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
YOODA Smart Home - system do sterowania inteligentnym domem
YOODA Smart Home - system do sterowania inteligentnym domem YOODA Smart Home to nowoczesny system do sterowania inteligentnym domem, który oparty jest na komunikacji dwukierunkowej.
Optex: nowe czujki ruchu z serii BX Shield
Optex: nowe czujki ruchu z serii BX Shield Optex wprowadził na rynek czujkę ruchu z serii Shield - BXS. Linia tych produktów oprócz charakterystycznej dla OPTEX jakości wyróżnia ...
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków
Schneider Electric przedstawia platformę EcoStruxureTM Building zwiększającą efektywność budynków Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, przedstawił nowe na rynku rozwiązanie EcoStruxure™ ...

Dom inteligentny - dlaczego warto go mieć i jakie są możliwości instalacji inteligentnych?

Użytkownicy domowych systemów inteligentnych zapewniają, że są niezmiernie przydatne na co dzień oraz są łatwe w obsłudze dla nich samych, dzieci i gości. Systemy z komunikacją radiową warto np. założyć podczas remontu domu.

topowe produkty

CLASSE 300X13E: wideodomofon SMART

Nowością w ofercie firmy Legrand jest CLASSE 300X13E - innowacyjny aparat do stosowania w 2-przewodowym systemie wideodomofonowym Bticino. Zintegrowana technologia Wi-Fi umożliwia nawiązanie łączności pomiędzy wideodomofonem i smartfonem, a dzięki dedykowanej aplikacji można w intuicyjny sposób obsługiwać funkcje wideodomofonowe ze smartfona (z systemem Android lub iOS).
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze