Budujemy Dom

Inteligentny dom sterowany smartfonem ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne i dostępne. Domy przyszłości przechodzą do teraźniejszości, a na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań dla takiego budownictwa.

Inteligentny dom sterowany smartfonem

Drzwi otwierane bez klucza

Nowa koncepcja drzwi wejściowych, stworzona przez grupę GU, to rozwiązanie oparte na najnowocześniejszych technologiach, mających zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Zabezpieczenie drzwi zapewnia zamek GU Secury Automatic z silnikiem A-Öffner lub A-Öffner Servo, wyposażony w specjalne zapadkorygle, dzięki którym drzwi nie trzeba zamykać na klucz.

Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest biometryczna kontrola dostępu, umożliwiająca otwieranie drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych. Dostępne są również wersje z klawiaturą kodową, RFID oraz Bluetooth&Code. Drzwi można wyposażyć w dodatkowy moduł GU Controller IO. Pozwala on, w połączeniu z centralą zarządzającą, sterować drzwiami z poziomu urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu.

Okno otwierane telefonem

ELTRAL K18 DK to innowacyjny siłownik do okien rozwierno-uchylnych, dzięki któremu możemy sterować ich uchylaniem i zamykaniem za pomocą telefonu, co daje możliwość pełnej kontroli na odległość. Dzięki aplikacji w smartfonie w każdej chwili możemy sprawdzić, czy okna w domu są zamknięte.

Okno można otworzyć też za pomocą specjalnego przełącznika, który uruchamia również funkcję rozwierania. Istnieje także możliwość montażu czujki pogodowej, która w razie deszczu lub silnego wiatru automatycznie zamyka okno. Siłownik ELTRAL K18 DK jest całkowicie niewidoczny.

Drzwi otwierane telefonem - inteligentny dom

Bezpieczne przeszklenia tarasowe

Duże przeszklenia powiększają wnętrza i łączą przestrzeń domu z otaczającą przyrodą. GU Polska proponuje modularny system dla okien i drzwi podnoszono-przesuwnych, zawierający m.in. progi, napędy i klamki. System obejmuje również materiały montażowe, kompleksową ofertę uszczelnień i rozwiązania systemowe, takie jak np. listwy wentylacyjne w klasie RC2 czy kontrola stanu zamknięcia.

Właściwą izolację zapewniają również innowacyjne tzw. ciepłe progi Thermostep 204. Ważnymi elementami są: amortyzatory Silent Close, zapewniające bezgłośne zamykanie drzwi oraz kontrola zamknięcia za pomocą kontaktronu. Dopełnieniem są klamki wykonane m.in. ze stali nierdzewnej lub mosiądzu.

Stolarka podnoszono-przesuwna może być również wyposażona w napędy elektryczne HS Master lub HS-ePower (wersja całkowicie zabudowana w profilu). Podnoszenie i przesuwanie skrzydła odbywa się wtedy za pomocą silnika elektrycznego, co doskonale sprawdza się w budynkach bez barier architektonicznych.

Obsługa wielkogabarytowych drzwi z dużymi przeszkleniami jest lekka i łatwa także dzięki funkcji push and go (wystarczy delikatne pchnięcie skrzydła). Produkty przeszły testy potwierdzające spełnienie wymagań RC2 wg normy PN-EN 1627:2012, co gwarantuje wysoką odporność na włamanie.

Innowacją jest możliwość otwierania i zamykania drzwi oraz okien za pomocą aplikacji mobilnych w telefonie, czy sterowania nimi drogą radiową przez pilota. Możliwe jest też wyposażenie w czytnik linii papilarnych, klawiatury kodowe, wyłączniki ścienne oraz czujniki pogodowe. Innowacje wprowadzane na rynek przez GU Polska to nowa jakość w budownictwie. Zintegrowane, kompleksowe systemy zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Logo G-U G-U Polska Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań
tel. 61 650 40 00
e-mail: biuro@gupolska.pl
www.g-u.com
G-U Polska - Przewaga Systemu
aktualizacja: 2018-03-22
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".