Budujemy Dom

Centralne sterowanie oświetleniem, czyli wygoda w Twoim domu ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Odpowiednie zaplanowanie oświetlenia we wnętrzu to ważne i odpowiedzialne zadanie, nad którym należy zastanowić się już na etapie projektowania nieruchomości lub jej generalnego remontu. Najlepiej powierzyć ten temat specjalistom - architektom, którzy biorąc pod uwagę styl życia i potrzeby domowników, zaproponują optymalne rozwiązania.

Centralne sterowanie oświetleniem, czyli wygoda w Twoim domu

Coraz popularniejsze staje się zastosowanie inteligentnych systemów do centralnego sterowania oświetleniem, które nie tylko optymalizują koszty energetyczne, ale stanowią również bardzo duże ułatwienie w codziennym życiu.

Zobacz ABB Living Space® Experience na żywo!
ul. Duchnicka 3
Budynek 4, wejście A, lok. 12
01-796 Warszawa

 

Umów się na spotkanie w apartamencie pokazowym:
tel.: +48 2222 3 7777
email: PL-livingspace@abb.com

 

Godziny otwarcia:
wtorek - piątek 09:00 - 17:00

Oświetlenie we wnętrzu pełni bardzo wiele funkcji. Nie tylko doświetla przestrzeń, ale również buduje atmosferę wnętrza i realnie wpływa na samopoczucie domowników. Umiejętnie rozplanowane może optycznie powiększyć pomieszczenie i stworzyć scenerię dopasowaną do aktualnych potrzeb mieszkańców. Dużym wyzwaniem jest funkcjonalne zarządzanie punktami świetlnymi, szczególnie w przypadku dużych domów czy apartamentów.

Na rynku dostępne są inteligentne systemy zarządzania oświetleniem, np. renomowanego producenta ABB, dzięki którym można zaprogramować najbardziej przydatne dla użytkowników funkcje, a korzystanie z nich odbywa się poprzez intuicyjne przyciski szybkiego dostępu.

Inteligentne systemy firmy ABB są zintegrowane z całą instalacją elektryczną i pozwalają na zaplanowanie tzw. scen. Dzięki temu, przy pomocy dedykowanego do obsługi inteligentnego domu sterownika ustawimy światło idealnie dopasowane do naszych najczęstszych domowych aktywności, jak np. przygotowywanie obiadu w kuchni, wieczorne oglądanie filmów w salonie, sprzątanie lub popołudniowe odrabianie lekcji z dziećmi. Użytkownik może również sterować każdym źródłem światła osobno.

Inteligentne systemy firmy ABB są zintegrowane z całą instalacją elektryczną i pozwalają na zaplanowanie tzw. scen

Taką rozbudowaną funkcjonalność możemy osiągnąć dzięki dobrze zaprojektowanej instalacji. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość sterowania systemem za pośrednictwem tabletu lub smartfona i prostej w obsłudze aplikacji wgranej na wybrane urządzenia mobilne. Dzięki temu, każdy z mieszkańców może z dowolnego punktu w mieszkaniu, ale również będąc poza nim, zarządzać światłem, temperaturą oraz domowymi sprzętami - wszystkimi elementami, jakie zainstalowane są w inteligentnym domu.

Co więcej, rozwiązania zaproponowane przez firmę ABB pozwalają na optymalizację wykorzystania światła dziennego względem sztucznego. Za sprawą czujników system automatycznie steruje kątem nachylenia lameli w żaluzjach czy stopniem otwarcia rolet zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, regulując tym samym dostęp światła dziennego do wnętrza według preferencji użytkowników. Źródłem informacji dla systemu jest też skonfigurowana z nim zewnętrzna stacja pogodowa i zegar astronomiczny.

Łazienka w domu pokazowym ABB Living Space® Experience

Warto zwrócić także uwagę na inne rozwiązania z zakresu sterowania oświetleniem oferowane przez ABB. Czujniki ruchu i ściemniacze będą szczególnie przydatne nocą. Niewielkie światło umieszczone przy podłodze może dyskretnie oświetlać ciągi komunikacyjne i prowadzić domowników do pokoju dziecka, toalety czy kuchni, bez konieczności załączania górnych lamp. Uruchomi się ono automatycznie po wykryciu ruchu na określonej wysokości (najczęściej od kilku do kilkunastu centymetrów nad podłogą).

Dodatkową funkcjonalnością zdalnego sterowania oświetleniem, dzięki której możemy wpłynąć na podniesienie stopnia bezpieczeństwa w mieszkaniu jest tzw. symulacja obecności domowników. Jest ona przydatna szczególnie w momencie, kiedy przebywamy dłuższy czas poza miejscem zamieszkania. Funkcja symulacji obecności rejestruje kolejność używania przez nas urządzeń w ciągu tygodnia (np. oświetlenie, rolety, zasłony). Dzięki temu podczas naszej nieobecności działają one dokładnie w taki sam sposób, jak wtedy, gdy ktoś jest w domu. Podczas podróży służbowej, czy na urlopie funkcję tę można aktywować i zmienić jej ustawienia w dowolny sposób. Dzięki aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym taka zdalna obsługa systemu i kontrola bezpieczeństwa w całym domu jest możliwa z dowolnego miejsca na świecie.

Salon w domu pokazowym ABB Living Space® Experience

Zalety zastosowania centralnego sterowania oświetlenia w domu:

  • łatwe dostosowanie scen świetlnych,
  • centralne lub zdalne sterowanie z aplikacji na urządzeniu mobilnym,
  • szybkie włączanie oświetlenia awaryjnego,
  • optymalizacja zużycia energii,
  • elastyczność i wygoda - sterowanie światłem z dowolnego miejsca w mieszkaniu
  • wykorzystanie czujników ruchu oraz ściemniaczy
  • symulacja obecności w miejscu zamieszkania - podniesienie stopnia bezpieczeństwa.

ABB Living Space® Experience to pierwsze takie miejsce w Polsce, które w realnym apartamencie mieszkalnym prezentuje szerokie portfolio rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Zaprezentowane w showroomie technologie pokazują całościową koncepcję, z której elementów można czerpać zarówno w kontekście rozwiązań dla automatyki budynkowej, jak i designu, ponieważ apartament został wykończony z dbałością o każdy szczegół, we współpracy z najlepszymi markami z segmentu wykańczania wnętrz.

Sypialnia połaczona z łazienką w domu pokazowym ABB Living Space® Experience

Architekci, inwestorzy, deweloperzy, klienci indywidualni, którzy chcą osobiście przekonać się o zaletach centralnego sterowania oświetleniem, ale również o innych możliwościach jakie oferuje inteligentny dom, mogą odwiedzić showroom ABB Living Space® Experience, po wcześniejszym - telefonicznym bądź mailowym - umówieniu się na prezentację. Showroom lokalizowany jest w Warszawie przy ul. Duchnickiej 3 w kompleksie Debabryka.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/ABBLivingSpaceExperience/

https://new.abb.com/buildings/pl/livingspace/myabb-livingspace

aktualizacja: 2018-10-19

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Bramka IP do zestawów domofonowych lub wideodomofonowych przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Android/iOS, umożliwia odbieranie ...
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel
Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, ...

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

polecane produkty i technologie

CLASSE 300X13E: wideodomofon SMART

Nowością w ofercie firmy Legrand jest CLASSE 300X13E - innowacyjny aparat do stosowania w 2-przewodowym systemie wideodomofonowym Bticino. Zintegrowana technologia Wi-Fi umożliwia nawiązanie łączności pomiędzy wideodomofonem i smartfonem, a dzięki dedykowanej aplikacji można w intuicyjny sposób obsługiwać funkcje wideodomofonowe ze smartfona (z systemem Android lub iOS).

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".