Budujemy Dom

Stylowy design czujek zewnętrznych Optex

Artykuł na: 2-3 minuty

W skład nowej linii zewnętrznych czujek OPTEX - Shield wchodzą dwa typy detektorów - szerokokątna seria czujek PIR lub dualnych VXS oraz kurtyny PIR niskiego montażu BXS. Linia tych produktów oprócz charakterystycznej dla OPTEX jakości wyróżnia się wysoką estetyką.

Stylowy design czujek zewnętrznych Optex

Przy współpracy z biurem projektowym Ziba powstała seria produktów o lekkim, eleganckim i nowoczesnym wyglądzie. Dostępność różnych wersji kolorystycznych ułatwia dopasowanie detektora do elewacji budynku.

VXS świetnie sprawdzi się w zabezpieczeniu otoczenia domu. Użycie tego typu czujki sprawia, że informacja o obecności intruza na terenie posesji dociera do nas zanim ten dotrze do domu. Szerokokątnymi czujkami możemy również ochronić przedmioty znajdujące się poza budynkami np. samochód stojący na podjeździe. Dodatkowo tego typu detektory można wykorzystać do sterowania oświetleniem zewnętrznym.

BX Shield natomiast idealnie sprawdzają się przy zabezpieczeniu wąskiego obszaru bezpośrednio przyległego do zewnętrznych ścian budynku, np. kiedy mamy przestrzeń ograniczoną przez rośliny.

Każdy model czujek z serii Shield ma również wersję zasilaną bateryjnie. Systemy bezprzewodowe zyskują coraz większe grono użytkowników ze względu na elastyczność instalacji. Istniejący system alarmowy można rozbudowywać o dodatkowe elementy zewnętrzne, bez potrzeby naruszania elewacji budynku. Bądź umieścić czujkę w miejscu, w którym lepiej spełni ona swoje zadanie (np. przy ogrodzeniu) nie martwiąc się o doprowadzenie przewodów.

Co więcej, stosując systemy bezprzewodowe nie naruszamy aranżacji otoczenia - nie musimy zrywać kostki czy rozkopywać ogródka.

Firma powiązana: Optex Security Sp. z o.o.
aktualizacja: 2018-12-17

Dodaj komentarz

Stylowy design czujek zewnętrznych Optex
Stylowy design czujek zewnętrznych Optex W skład nowej linii zewnętrznych czujek OPTEX - Shield wchodzą dwa typy detektorów - szerokokątna seria czujek PIR lub dualnych VXS oraz ...
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne
Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Bramka IP do zestawów domofonowych lub wideodomofonowych przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Android/iOS, umożliwia odbieranie ...
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL
Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

polecane produkty i technologie

COMMAX - nowa jakość systemów wideodomofonowych

COMMAX to jeden z pierwszych producentów systemów domofonowych i wideodomofonowych na świecie. Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt modeli produktów domofonowych i wideodomofonowych tej marki cechujących się zróżnicowaną funkcjonalnością oraz wyglądem.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".