Budujemy Dom

Strefa magazynu / Dom Polski 2009

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kredyty

Obecnie wielu z nas zastanawia się – własne mieszkanie czy dom? Jednak w ostatnim czasie odpowiedź na to pytanie staje się coraz prostsza. Wysokie ceny mieszkań, które w wielu miastach sięgają średnio poziomu 7-10 tys. zł za metr kwadratowy, sprawiają że budowa domu staje się dużo tańszą alternatywą pozwalającą na uzyskanie wysokiego standardu życia.
Oczywiście w tej sytuacji ważne jest, czy jesteśmy już posiadaczami działki budowlanej, czy musimy dopiero ją kupić, ale mimo wszystko nawet nie posiadając jeszcze działki warto rozważyć budowę domu. Szczególnie interesującą opcją może być budowa domu prowadzona tzw. systemem gospodarczym.

Kredyty
Budowa domu to poważne przedsięwzięcie i wiele trudnych decyzji do podjęcia. Zwykle zaczynamy od przeglądania katalogu w poszukiwaniu wymarzonego domu – liczba kondygnacji, powierzchnia, usytuowanie garażu.

 

Mimo że budowa domu może być korzystniejszą finansowo alternatywą niż zakup mieszkania, to jednak rzadko zdarza się, żebyśmy mogli sfinansować całą budowę z własnych oszczędności. Wtedy najczęściej korzystamy z kredytów hipotecznych.

 

Co więcej nawet osoby, które mogłyby zainwestować w budowę własne, duże oszczędności także korzystają z kredytów mieszkaniowych, gdyż ich oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne – w zależności od waluty – 7-8% w złotówkach i około 4% dla kredytów we frankach szwajcarskich. Stąd czasami bardziej opłaca się nie wykorzystywać oszczędności, a zachować je na lokatach lub w innych instrumentach finansowych.

 

Jak wiele scenariuszy pisze życie dobrze wiemy, dlatego przedstawiamy kilka sytuacji finansowo-rodzinnych, w których mogą znaleźć się osoby poszukujące kredytu na budowę domu i prezentujemy kilka propozycji rozwiązania problemu z wykorzystaniem kredytu.

 

Ciąg dalszy artykułu w Budujemy Dom "Dom Polski" 2009

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2009
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Dom Polski 2009

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".