Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Dzień Ziemi z PLGBC z Knauf Insulation

23 kwietnia br. odbędzie się konferencja pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB" organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz firmę Knauf Insulation. Głównym celem spotkania będzie omówienie zagadnień związanych z rozwojem zrównoważonym w kontekście stawiania budynków i projektowania aglomeracji miejskich oraz różnych sposobów certyfikacji budynków (LEED, BREEAM, DGNB).

W świetle kurczenia się zasobów naturalnych, kryzysu energetycznego i problemów środowiskowych, także społecznych i ekonomicznych, narodziła się potrzeba szerszego spojrzenia na kwestie związane z budownictwem zrównoważonym. Temat staje się o tyle aktualny, że od 2020 roku wszystkie nowobudowane budynki będą musiały być niemal zero energetyczne, a już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.

Sprawy związane z certyfikacją są nadal w Polsce niejasne, dlatego szansą na uporządkowanie tej sfery może okazać się niemiecki certyfikat DGNB, który zdaje się być najbardziej przejrzystym z wielokryterialnych systemów oceny budynków.

Jednym z elementów konferencji będzie temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli. – dodaje Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation i jeden z prelegentów konferencji.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. między godziną 10:00-17:00, w Warszawskim POLONIA PALACE HOTEL (Al. Jerozolimskie 45). Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji mailowej: .

W konferencji wezmą udział specjaliści z PLGBC, Pani Ewa Kosmala; przedstawiciel firmy Knauf Insulation, Czesław Bielecki; architekt z firmy „Dom i Miasto” oraz Dominic Church; specjalista od certyfikatu DGNB.

 

Dzień ziemi z PLGBC z Knauf Insulation

 

 

Firma powiązana: Knauf Sp. z o.o.
aktualizacja: 2012-04-11

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!
Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ...
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą?
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. ...
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain Zeroenergetyczny i ekologiczny - taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Przede wszystkim jednak posiada certyfikat ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze