Budujemy Dom

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!

Artykuł na: 2-3 minuty

W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ze 197 krajów. Polskę na konferencji reprezentują: minister środowiska, Jan Szyszko, urzędnicy i przedstawiciele marek odpowiedzialnych wobec środowiska. Nie mogło wśród nich zabraknąć innowacyjnej firmy rodzinnej ze Zduńskiej Woli - Izodom.

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!

Izodom jest dostawcą kompletnej technologii do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Oferuje produkty od fundamentu, aż po dach. Ma już ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach. Może też pochwalić się tym, że sam król Maroko ma pałac zbudowany w tej technologii. Do najważniejszych wyróżnień firmy należą dyplom od Ministerstwa Środowiska RP, Departamentu Środowiska ONZ Caring for Climate oraz wyróżnienie Komisji Europejskiej dla "jednej z najlepszych technologii w branży budowlanej w całej UE".

Podczas Szczytu Klimatycznego COP23 Jakub Wójcik, wiceprezes Izodomu, wystąpi z prelekcją na temat "Ekonomicznych, ekologicznych rozwiązań dla wszystkich". Dzięki współpracy z departamentem polskiego MSZ marka przeprowadzi prezentację swoich unikalnych rozwiązań dla budownictwa, opracowanych wspólnie z Politechniką Łódzką, które pozwalają zmniejszyć koszty energii nawet 10-krotnie, przy kosztach budowy porównywalnych do cen domów tradycyjnych. Główną tajemnicą technologii jest zastosowanie bardzo grubej izolacji dachu i fundamentu oraz podwójnej izolacji ścian. Konstrukcja nośna to żelbetowa ściana dająca odporność między innymi na trzęsienia ziemi czy tąpnięcia górnicze.

Od 2020 roku dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż pozwolenia na budowę zostaną wydane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymagania pasywności. W tym kontekście Izodom staje się nie tylko wartą uwagi ciekawostką z zakresu innowacji, ale i - a może przede wszystkim - ważnym kierunkiem rozwoju całej branży budowlanej. Pozostaje życzyć firmie ze Zduńskiej Woli dalszego rozwoju.

Firma powiązana: IZODOM 2000 POLSKA
aktualizacja: 2017-11-13

Dodaj komentarz

Dom Pasywny z firmą Izodom
Dom Pasywny z firmą Izodom Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy ...
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie ...
Samowystarczalny dom, czyli połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi
Samowystarczalny dom, czyli połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi Firma NIBE wypuściła na rynek pompę ciepła z systemem fotowoltaicznym. W skład zestawu wchodzi też moduł komunikacyjny EME 20, dzięki ...

Jak planować okna w domu energooszczędnym?

Na etapie projektowania domu energooszczędnego należy uwzględnić wiele różnych czynników, które pozwolą zminimalizować straty ciepła i osiągnąć optymalny standard energetyczny.

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze