Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!

W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ze 197 krajów. Polskę na konferencji reprezentują: minister środowiska, Jan Szyszko, urzędnicy i przedstawiciele marek odpowiedzialnych wobec środowiska. Nie mogło wśród nich zabraknąć innowacyjnej firmy rodzinnej ze Zduńskiej Woli - Izodom.

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!

Izodom jest dostawcą kompletnej technologii do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Oferuje produkty od fundamentu, aż po dach. Ma już ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach. Może też pochwalić się tym, że sam król Maroko ma pałac zbudowany w tej technologii. Do najważniejszych wyróżnień firmy należą dyplom od Ministerstwa Środowiska RP, Departamentu Środowiska ONZ Caring for Climate oraz wyróżnienie Komisji Europejskiej dla "jednej z najlepszych technologii w branży budowlanej w całej UE".

Podczas Szczytu Klimatycznego COP23 Jakub Wójcik, wiceprezes Izodomu, wystąpi z prelekcją na temat "Ekonomicznych, ekologicznych rozwiązań dla wszystkich". Dzięki współpracy z departamentem polskiego MSZ marka przeprowadzi prezentację swoich unikalnych rozwiązań dla budownictwa, opracowanych wspólnie z Politechniką Łódzką, które pozwalają zmniejszyć koszty energii nawet 10-krotnie, przy kosztach budowy porównywalnych do cen domów tradycyjnych. Główną tajemnicą technologii jest zastosowanie bardzo grubej izolacji dachu i fundamentu oraz podwójnej izolacji ścian. Konstrukcja nośna to żelbetowa ściana dająca odporność między innymi na trzęsienia ziemi czy tąpnięcia górnicze.

Od 2020 roku dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż pozwolenia na budowę zostaną wydane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymagania pasywności. W tym kontekście Izodom staje się nie tylko wartą uwagi ciekawostką z zakresu innowacji, ale i - a może przede wszystkim - ważnym kierunkiem rozwoju całej branży budowlanej. Pozostaje życzyć firmie ze Zduńskiej Woli dalszego rozwoju.

Firma powiązana: IZODOM 2000 POLSKA
aktualizacja: 2017-11-13

Dodaj komentarz

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!
Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ...
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą?
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. ...
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain Zeroenergetyczny i ekologiczny - taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Przede wszystkim jednak posiada certyfikat ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze