Budujemy Dom

Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Artykuł na: 4-5 minut
Aby przybliżyć zagadnienia związane z oszczędzaniem energii, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

„Która klasa energetyczna dla produktów AGD oznacza tę najbardziej energooszczędną?”, „Czy wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne wiąże się ze zmianą żyrandola?”, „Skąd czerpią energię pompy ciepła” – z tymi oraz wieloma innymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy quizów Boscha Junkersa i Osram w czasie 2 imprez odbywających się w centrach handlowych M1 oraz Janki.

 

Internetowa edycja konkursu trwa do 9 listopada – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla mnie energooszczędność”.

Dzień dobrej energii

Dla Polaków kwestie związane z oszczędzaniem energii są bardzo istotne. Bardzo często nie wiemy jednak, jak ograniczyć ilość zużywanej energii. Aby przybliżyć zagadnienia związane z jej oszczędzaniem, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

 

Przez cały dzień odwiedzający centra mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas wpłynąć na ilość zużywanej energii. Podczas imprezy można było zasięgnąć porad ekspertów i dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie.

 

Przeprowadzono również szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w ramach których uczestnicy odpowiadali m.in. na pytania: „Jak często należy dokonywać konserwacji urządzeń grzewczych?” czy „Ile procent energii oszczędzają świetlówki kompaktowe w porównaniu do tradycyjnych żarówek?”. Biorąc udział w konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz uzyskać informacje na temat energooszczędności i produktów energooszczędnych. Ponadto przez cały czas trwania imprezy eksperci Boscha, Junkersa i Osram udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.

 

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy „Mój dom pełen dobrej energii”. Zebrano 100 prac, a najlepsze z nich trafią do „Kalendarza domu dobrej energii” na rok 2009 wydanego przez organizatorów akcji.

 

Jeszcze do 9 listopada można wziąć udział w konkursie. Wystarczy na stronie internetowej: www.domdobrejenergii.pl/konkurs odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla Ciebie energooszczędność”. Dla zwycięzców przewidziano 3 dwuosobowe pobyty w SPA oraz 20 ładowarek słonecznych.

 


Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2008-11-05

Dodaj komentarz

Cykl szkoleń z firmą Izodom
Cykl szkoleń z firmą Izodom Od kilku lat firma Izodom prowadzi bezpłatne szkolenia z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego w technologii opracowanej przez ...
Dom Pasywny z firmą Izodom
Dom Pasywny z firmą Izodom Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy ...
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt
Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".