Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Relacja z kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Aby przybliżyć zagadnienia związane z oszczędzaniem energii, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

„Która klasa energetyczna dla produktów AGD oznacza tę najbardziej energooszczędną?”, „Czy wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne wiąże się ze zmianą żyrandola?”, „Skąd czerpią energię pompy ciepła” – z tymi oraz wieloma innymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy quizów Boscha Junkersa i Osram w czasie 2 imprez odbywających się w centrach handlowych M1 oraz Janki.

Internetowa edycja konkursu trwa do 9 listopada – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla mnie energooszczędność”.

Dzień dobrej energii

Dla Polaków kwestie związane z oszczędzaniem energii są bardzo istotne. Bardzo często nie wiemy jednak, jak ograniczyć ilość zużywanej energii. Aby przybliżyć zagadnienia związane z jej oszczędzaniem, 18 oraz 25 października w centrach handlowych M1 oraz Janki, odbyły się imprezy pod hasłem „Dzień Dobrej Energii”, w ramach kampanii społecznej – „Dom Dobrej Energii”, powołanej z inicjatywy trzech koncernów – Bosch, Junkers oraz Osram.

Przez cały dzień odwiedzający centra mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą każdemu z nas wpłynąć na ilość zużywanej energii. Podczas imprezy można było zasięgnąć porad ekspertów i dowiedzieć się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, ogrzewanie, czy oświetlenie.

Przeprowadzono również szereg konkursów dotyczących energooszczędności, w ramach których uczestnicy odpowiadali m.in. na pytania: „Jak często należy dokonywać konserwacji urządzeń grzewczych?” czy „Ile procent energii oszczędzają świetlówki kompaktowe w porównaniu do tradycyjnych żarówek?”. Biorąc udział w konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody oraz uzyskać informacje na temat energooszczędności i produktów energooszczędnych. Ponadto przez cały czas trwania imprezy eksperci Boscha, Junkersa i Osram udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy „Mój dom pełen dobrej energii”. Zebrano 100 prac, a najlepsze z nich trafią do „Kalendarza domu dobrej energii” na rok 2009 wydanego przez organizatorów akcji.

Jeszcze do 9 listopada można wziąć udział w konkursie. Wystarczy na stronie internetowej: www.domdobrejenergii.pl/konkurs odpowiedzieć na pytanie „Czym jest dla Ciebie energooszczędność”. Dla zwycięzców przewidziano 3 dwuosobowe pobyty w SPA oraz 20 ładowarek słonecznych.


Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2008-11-05

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!
Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ...
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą?
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. ...
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain Zeroenergetyczny i ekologiczny - taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Przede wszystkim jednak posiada certyfikat ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze