Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Dolnośląska Budowa Roku 2007-2008

W dniu, 4 maja 2009 r., w Muzeum Architektury we Wrocławiu, odbędzie się uroczystość kończąca kolejną edycję konkursu "Dolnośląska Budowa Roku 2007–2008".

Ma ona wyjątkowy charakter ze względu na przypadający w tym dniu jubileusz 75-lecia powstania Polskiego Związku Inżynierów Budowlanych. 4 maja 1934 r. powołano bowiem do życia tę bardzo zasłużoną dla krajowego budownictwa i architektury organizację.

Impreza organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa jest objęta patronatem Wojewody Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przedmiotem Konkursu są obiekty budowlane lub proces inwestycyjny (również modernizacyjny) obejmujący wszystkie rodzaje budownictwa. Finalistami 7 edycji jest 21 inwestycji budowlanych oddanych do użytku w latach 2007 – 2008.

Oficjalna część pod przewodnictwem Prezesa Wrocławskiego Oddziału PZITB – Tadeusza Nawracaja, rozpocznie się o godzinie 14:00.

Prestiżowemu wydarzeniu będzie towarzyszyło wręczenie nagrody „Na najlepszą pracę dyplomową w roku 2008”  Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Już teraz gratulujemy nie tylko finalistom, lecz wszystkim uczestnikom rozstrzygniętych konkursów. Jakość ich pracy tworzy architektoniczną wizytówkę dolnośląskiej infrastruktury.

Dolnośląska Budowa Roku 2007-2008
aktualizacja: 2009-04-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ!
Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ...
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą?
Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. ...
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain
Zeroenergetyczny dom w Chorzowie z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain Zeroenergetyczny i ekologiczny - taki jest dom H5 zbudowany w Chorzowie przez firmę EcoReadyHouse. Przede wszystkim jednak posiada certyfikat ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze