ROCKMIN PLUS - nowa płyta w ofercie ROCKWOOL

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-04-28 11:16:45
ROCKMIN PLUS - nowa płyta w ofercie ROCKWOOL
Rockwool Polska  dbając o stały rozwój jakości, wprowadził na rynek ROCKMIN PLUS - nowy produkt do izolacji poddaszy, podłóg i ścian działowych. ROCKMIN PLUS powstał na bazie dobrze znanego i sprawdzonego produktu ROCKMIN, który od 15 lat zdobywa uznanie w branży oraz zaufanie  wykonawców i inwestorów. 

Nowa płyta została zaprojektowana w celu spełnienia najwyższych wymagań dotyczących nowoczesnego  i energooszczędnego ocieplenia każdego poddasza. Dzięki ulepszonym właściwościom termoizolacyjnym oraz nowoczesnemu opakowaniu (w technologii pakowania próżniowego) uzyskano nową jakość izolacji.

 

ROCKMIN PLUS - nowa płyta w ofercie ROCKWOOL ROCKMIN PLUS podobnie jak ROCKMIN przeznaczony jest do wielu aplikacji. Z powodzeniem można go stosować jako niepalne ocieplenie i izolację akustyczną: stropodachów wentylowanych i poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych, drewnianych stropów belkowych, sufitów podwieszanych, lekkich ścian osłonowych i działowych, drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych, a także podłóg na legarach.

Parametry techniczne ROCKMIN PLUS

Współczynnik przewodzenia ciepła λD:
0,037 [W/mK]
Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 0,31 kN/m3
Klasa reakcji na ogień
A1 - wyrób niepalny

ROCKMIN PLUS, dzięki lepszym parametrom, zapewnia najwyższą jakość ocieplenia każdego poddasza i pozwala cieszyć się komfortem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie przez długie lata.

Jak wykonać energooszczędne poddasze ze skalną wełną ROCKWOOL

Od prawidłowej izolacji poddaszy, przez które może uciekać nawet do 30% ciepła w dużej mierze zależy komfort cieplny domów i mieszkań. Według Standardu Rockwool zalecana grubość dwuwarstwowego ocieplenia energooszczędnego poddasza wynosi 30 cm i jest większa niż wysokość typowych krokwi. Między innymi z tego powodu stosuje się dwie warstwy izolacji -  między krokwiami i pod nimi. Dodatkowo, obudowanie krokwi z trzech stron niepalną wełną mineralną zwiększa odporność ogniową konstrukcji.

W przypadku pierwszej warstwy ocieplenia - do izolacji przestrzeni między krokwiami stosuje się najczęściej płyty MEGAROCK. Jeśli dotnie się je tak, żeby były o około 1,5-2 cm szersze niż odległość pomiędzy krokwiami, wówczas  doskonale dopasowują się one i klinują pomiędzy nimi. Taki naddatek i sprężystość płyt MEGAROCK pozwala na wykorzystanie sił tarcia i samodzielne utrzymywanie się ocieplenia między drewnianymi elementami.

 

Podziałka znajdująca się na powierzchni płyt MEGAROCK ułatwia ich przycinanie i skraca czas montażu. Płyty montuje się oznaczoną stroną do wewnątrz pomieszczenia. Ze względu na możliwe niedokładności więźby dachowej zaleca się, aby pierwsza warstwa ocieplenia miała grubość o 1-2 cm mniejszą niż wysokość krokwi, co zapobiega wypychaniu wiatroizolacji (membrany dachowej).

 

Drugą warstwę ocieplenia  wykonuje się z płyt ROCKMIN PLUS lub ROCKMIN, które układane są między spodem krokwi a okładzinami poddasza (płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią). Ruszt należy odsunąć poniżej spodu krokwi o 5 do 15 cm – w zależności od grubości drugiej warstwy ocieplenia, stosując wieszaki lub klocki drewniane.

 

Ocieplenie na poddaszu można układać o każdej porze roku. Szczególną uwagę należy poświęcić wszelkim narożnikom i załamaniom dachu oraz połączeniom ścian ze skosami połaciowymi dachu. Ocieplenie połaci poddasza powinno w sposób ciągły łączyć się z ociepleniem ścian (styk przy murłacie) i stropu poddasza.

 

Odpowiednia izolacja domu, w tym poddasza spełnia swoje zadanie tak długo, jak użytkowany jest budynek. Zastosowanie w tym przypadku ocieplenia ze skalnej wełny mineralnej gwarantuje nie tylko komfort cieplny nieruchomości zarówno w sezonie grzewczym, jak i podczas upałów, a co za tym następuje obniżenie kosztów ogrzewania/klimatyzacji, ale także chroni przed hałasem oraz pożarem.

 

Firma powiązana:
ROCKWOOL

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!