Budujemy Dom

Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej.

Odpowiedź eksperta:

Technologia szkieletowa to najszybsza z dostępnych technologii budowy - dom powstaje w 3 miesiące włącznie z fundamentem i wszystkimi instalacjami.

Jednym z rodzajów technologii szkieletowych jest tzw. technologia ciężka niemiecka prefabrykowana. W tej technologii możemy zastosować wszelkie ciężkie materiały w tym dachówkę cementową lub ceramiczną na dach czy też wylewkę betonową na strop na poddaszu, ponieważ konstrukcja zniesie takie obciążenie.

Taki typ dachówki i wylewka dodatkowo dociąża i stabilizuje konstrukcję budynku – budynek jest więc trwały i odporny na huragany.

Strop złożony z wielu warstw o różnych gęstościach z różnych materiałów w tym: beton, styropian, wełna, drewno, powoduje znaczną redukcję hałasu – budynek jest doskonale wyciszony. Poprzez zastosowanie wełny mineralnej w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych budynek jest również doskonale wyciszony pomiędzy pomieszczeniami i od hałasu z zewnątrz.

Odpowiednia termoizolacja stanowiąca blisko 80% grubości ściany przekłada się na doskonałe właściwości energooszczędne budynku – do 70% redukcji kosztów ogrzewania oraz do 70% redukcji CO2 w stosunku do domu murowanego. W technologii ciężkiej niemieckiej, w trosce o jakość zazwyczaj nie stosuje się drewna z tartaku, tylko najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH, suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane na krawędziach, którego nie można kupić w Polsce. Jest więc sprowadzane z Niemiec lub z Austrii.

Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy, a także kontrolowania wielu ekip. 

Zbigniew Wysocki
Domikon
fot. Domikon

aktualizacja: 2016-04-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Jakie drewno wybrać do budowy domu z bali?

W jaki sposób można zminimalizować efekt pracującego drewna w domach z bali?

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".