Budujemy Dom

Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą?

Artykuł na: 2-3 minuty

Budować z generalnym wykonawcą czy systemem gospodarczym? 

Dlaczego warto  budować dom z generalnym wykonawcą?

Odpowiedź eksperta:

Oczywiście wybór takiej firmy jest bardzo ważny, należy zapoznać się z jej referencjami. Dobrze jest również odwiedzić budowy, które prowadzi i porozmawiać z klientami, którzy już skorzystali z jej usług.

Na pierwszy rzut oka zatrudnienie firmy budowlanej jest droższe, jednak po przeliczeniu wszystkich kosztów, a także czasu jaki zajmuje nadzorowanie budowy, różnica w cenie okazuje się nieznaczna.

Decydując się na budowę własnym sumptem musimy sami zająć się każdym etapem inwestycji, po pierwsze musimy kupić gotowy projekt, który zazwyczaj wymaga jeszcze adaptacji lub zatrudnić architekta.

Po drugie należy znaleźć ekipy budowlane na poszczególne etapy i zamówić materiały w hurtowniach, wszystko to wymaga wielu godzin poszukiwań, negocjacji i umów. Ponadto musimy liczyć się często z niesolidnymi ekipami, które trzeba osobiście nadzorować.

Często okazuje się również, że na źle wykonane elementy nie można wyegzekwować gwarancji, gdyż poszczególne firmy zwalają winę na siebie nawzajem nie chcąc wziąć odpowiedzialności. Może się wtedy okazać, że za pieniądze zaoszczędzone na budowie prowadzonej we własnym zakresie, musimy wykonać kosztowne poprawki.

Decydując się na firmę, która zajmie się naszym domem od projektu po wykończenie "pod klucz", oddajemy w ręce profesjonalistów cały proces budowy razem z załatwieniem wszystkich formalności, dzięki czemu możemy uniknąć wielu błędów i kłopotów.

Wybierając solidną firmę możemy być pewni, że dom będzie zbudowany zgodnie z projektem, z wybranych przez nas materiałów i według wszelkich standardów z zachowaniem umówionego terminu. Dodatkową zaletą jest uzyskanie gwarancji na wybudowany budynek, którą zapewnia jedna firma wykonująca 

Jan Nikołajuk
DQM
fot. DQM

aktualizacja: 2016-04-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".