Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Porady ekspertów

Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą?

Budować z generalnym wykonawcą czy systemem gospodarczym? 

Dlaczego warto  budować dom z generalnym wykonawcą?

Odpowiedź eksperta:

Oczywiście wybór takiej firmy jest bardzo ważny, należy zapoznać się z jej referencjami. Dobrze jest również odwiedzić budowy, które prowadzi i porozmawiać z klientami, którzy już skorzystali z jej usług.

Na pierwszy rzut oka zatrudnienie firmy budowlanej jest droższe, jednak po przeliczeniu wszystkich kosztów, a także czasu jaki zajmuje nadzorowanie budowy, różnica w cenie okazuje się nieznaczna.

Decydując się na budowę własnym sumptem musimy sami zająć się każdym etapem inwestycji, po pierwsze musimy kupić gotowy projekt, który zazwyczaj wymaga jeszcze adaptacji lub zatrudnić architekta.

Po drugie należy znaleźć ekipy budowlane na poszczególne etapy i zamówić materiały w hurtowniach, wszystko to wymaga wielu godzin poszukiwań, negocjacji i umów. Ponadto musimy liczyć się często z niesolidnymi ekipami, które trzeba osobiście nadzorować.

Często okazuje się również, że na źle wykonane elementy nie można wyegzekwować gwarancji, gdyż poszczególne firmy zwalają winę na siebie nawzajem nie chcąc wziąć odpowiedzialności. Może się wtedy okazać, że za pieniądze zaoszczędzone na budowie prowadzonej we własnym zakresie, musimy wykonać kosztowne poprawki.

Decydując się na firmę, która zajmie się naszym domem od projektu po wykończenie "pod klucz", oddajemy w ręce profesjonalistów cały proces budowy razem z załatwieniem wszystkich formalności, dzięki czemu możemy uniknąć wielu błędów i kłopotów.

Wybierając solidną firmę możemy być pewni, że dom będzie zbudowany zgodnie z projektem, z wybranych przez nas materiałów i według wszelkich standardów z zachowaniem umówionego terminu. Dodatkową zaletą jest uzyskanie gwarancji na wybudowany budynek, którą zapewnia jedna firma wykonująca 

Jan Nikołajuk
DQM
fot. DQM

aktualizacja: 2016-04-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt

Budujemy Dom 1-2/2018

Polecamy lekturę raportu o tym, jak i jakie domy budują Polacy. Poza wieloma praktycznymi poradami, znajdziesz tam liczne przykłady konkretnych budów...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze