Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

BudShow 2008 w Poznaniu

"Tradycja i nowoczesność" to temat przewodni BudShow 2008 na BUDMIE w Poznaniu. Odwiedzający Targi mają możliwość zwiedzania dość nietypowego domu jednorodzinnego. Dom "o dwóch twarzach" według projektu pracowni MTM Styl: Magnolia i Magnolia 2.

BudShow to przedsięwzięcie integrujące czołowych dostawców materiałów budowlanych i instalacyjnych, którzy prezentują zwiedzającym materiały, urządzenia, technologie oraz praktyczne rozwiązania związane z budową domu. Nowością tegorocznej edycji BudShow jest współpraca z firmami dostarczającymi wyroby wyposażenia wnętrz i ogrodu.

BudShow daje niecodzienną możliwość obejrzenia domu od podszewki. Dom modelowy został zaprojektowany w taki sposób by umożliwić pokazanie konstrukcji budynku, warstw ściennych, instalacji, czyli tych elementów, których nie widać w wykończonym domu.

BudShow 2008BudShow 2008
BudShow 2008BudShow 2008

 

MAGNOLIA
• nowoczesna bryła
• minimalistyczna forma
• prostota
• niewielka powierzchnia użytkowa: 114,20 m2
• przestronny układ
Magnolia
MAGNOLIA 2
• tradycja domu polskiego
• możliwość dowolnej aranżacji strefy dziennej
• niewielkie rozmiary domu pozwalają na usytuowanie go na małej działce
• zwarta bryła
• idealny dla 4 – 5-osobowej rodziny
Magnolia 2

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem domu modelowego zapraszamy na targi Budma 2008 w dniach 22-25.01.2008 oraz na targi Instalacje 2008 w dniach 22-25.04.08 do hali 3A (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich).

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE

Podczas BudShow 2008 prezentowany będzie dom o dwóch twarzach według projektu Magnolia (wersja nowoczesna) i Magnolia 2 (wersja tradycyjna).

Magnolia jest domem, który zaspokoi potrzeby mieszkaniowe cztero- lub pięcioosobowej rodziny, ale zaprojektowany jest też z myślą o zaspokojeniu potrzeb estetycznych przyszłych mieszkańców. Zmieniamy etui naszych telefonów, dźwięk dzwonków, szukamy oryginalnej odzieży, biżuterii. Dlaczego nie mielibyśmy wybrać wizerunku domu, tak aby to on pasował do nas, a nie my do niego?

Prezentowany projekt daje taką możliwość. Dwa warianty rozwiązania elewacji, od tradycyjnej po nowoczesną, nie tylko zadowolą gusta różnych osób, ale pozwolą łatwo wkomponować budynek
w każde otoczenie. Jest to dom prosty, niewielki, a przez to tańszy i bardziej dostępny.

Dzięki zaproponowanej technologii i nieskomplikowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym może być mieszkaniem „na początek”. Jego funkcjonalność i ekonomika eksploatacji przekonują aby został domem na zawsze.

Ten parterowy budynek z użytkowym poddaszem i garażem w jednej bryle pozwoli efektywnie wykorzystać teren, a dzięki części dziennej posiadającej okna z trzech stron łatwo wpisze się w każdą lokalizację.

Atrakcyjności dodaje mu przestronny pokój dzienny z jadalnią i kominkiem, otwierający się szerokim wyjściem na ogród i taras, którego zadaszenie tworzy rozpięta na pergoli zieleń. Duża kuchnia może być dołączona do strefy dziennej.

Autorzy projektu: arch. Tomasz Sobieszuk, Elżbieta Wysocka

 

Firma powiązana: MTM STYL
aktualizacja: 2008-01-23

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt

Budujemy Dom 1-2/2018

Polecamy lekturę raportu o tym, jak i jakie domy budują Polacy. Poza wieloma praktycznymi poradami, znajdziesz tam liczne przykłady konkretnych budów...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze