Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

Podsumowanie BUDMY 2008

W Poznańskich targach BUDMA i BUMASZ wzięło udział 1598 wystawców, którzy prezentowali się na powierzchni wystawienniczej 47. 433 m2. Organizatorzy odnotowali także rekordową od lat frekwencję zwiedzających na poziomie 65.000 osób.

Stoisko Budujemy Dom

Ekspozycja targów była podzielona na takie salony tematyczne jak: ściany i stropy, okna i drzwi, dachy, kamień w budownictwie, drewno w budownictwie, informatyka dla budownictwa, Centrum Budownictwa Sportowego i INVESTFIELD.

Nowości i program wydarzeń w centrum uwagi

Wśród firm wyłoniono 14 laureatów nagród Złotych Medali, zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepsze stoiska. Zwiedzających przyciągnęły nie tylko liczne nowości produktowe (na targach pokazywano ich aż 150), ale także ciekawy program wydarzeń dedykowany zarówno branżystom, jak i osobom prywatnym.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się konferencje tematyczne odbywające się w ramach Dni Inżyniera Budownictwa, czy też Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa, a także inne, poświęcone energooszczędności, czy urbanizacji. Podczas targów odbyły się inspirujące pokazy, a wśród nich Budshow – specjalna przestrzeń z wybudowanym domem pokazowym.

Budma 2008

Ciekawym wydarzeniem była „Akcja – kreacja. Projektowanie na żywo”, gdzie można było zobaczyć, jak powstaje gotowy projekt architektoniczny. W ramach programu targów odbyły się również wykłady pod hasłem „Dachy płaskie i tarasy”, gdzie uczestnicy uzyskali informacje w jaki sposób uniknąć błędów wykonawczych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były pokazy tańczących maszyn budowlanych.

Budownictwo bardziej racjonalnie

Na targach BUDMA i BUMASZ 2008 obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, które objęło patronat nad targami. Przedstawiciele resortu przedstawili propozycje zmian regulacji dotyczących procesu inwestycyjnego w budownictwie. W pierwszej kolejności nastąpi racjonalizacja procesu inwestycyjnego, a założenia zmian odpowiednich ustaw będą gotowe już w czerwcu 2008 roku.

Podczas licznych spotkań na targach BUDMA przedstawiciele ministerstwa potwierdzili gotowość do podjęcia współpracy z pracodawcami w celu opracowania regulacji dotyczących rynku wyrobów budowlanych.

BUDMA 2009 – inspirowane naturą

W 2009 roku targi budowlane odbędą się w Poznaniu w dniach 20-23 stycznia i towarzyszyć im będzie hasło – „inspirowane naturą”. Jak zapowiadają organizatorzy, przyszłoroczne targi będą silnie akcentować budownictwo  ekologiczne i dlatego w programie wydarzeń pojawi się m.in. Natura 2009.

aktualizacja: 2008-01-29

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt

Budujemy Dom 1-2/2018

Polecamy lekturę raportu o tym, jak i jakie domy budują Polacy. Poza wieloma praktycznymi poradami, znajdziesz tam liczne przykłady konkretnych budów...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze