Budujemy Dom

Konkurs "Nowa siedziba Rekuperatory.pl" roztrzygnięty

Artykuł na: 4-5 minut
Dnia 4 marca 2008 roku, w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie architektonicznym dla studentów, dotyczącym projektu nowej siedziby www.rekuperatory.pl.

Ogłoszony przez firmę www.rekuperatory.pl  konkurs dla studentów architektury był nie tylko możliwością ukazania młodych talentów, ale także zainteresowania przyszłych architektów promocją nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych w konstrukcji budynków.

 

Uroczystość rozdania nagród w Muzeum Architektury we WrocławiuPodczas ceremonii wręczania nagród prezes www.rekuperatory.pl ,  Maciej Kosowski opisał sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień inżynierowie firmy www.rekuperatory.pl dotyczące dobrych i złych rozwiązań wentylacyjnych.

Wskazał, jak ważne jest zapewnienie w nowym budynku odpowiedniej ilości świeżego powietrza dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców czy pracowników oraz zaapelował o stosowanie rozwiązań energooszczędnych, które zapewniają nie tylko znaczne obniżenie kosztów użytkowania budynków, ale także stanowią znacznie mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się 136 studentów oraz zespołów studentów z całej Polski. Olbrzymia większość nadesłanych prac prezentowała bardzo wysoki poziom co świadczy o doskonałym przygotowaniu technicznym uczestników konkursu.

 

W skład komisji oceniającej pracę weszli między innymi Artur Wójciak – prezes Grupy Archipelag oraz Miłosz Lipiński – prezes Biura Projektowego Lipińscy, specjalista w dziedzinie domów pasywnych i energooszczędnych. Oprócz www.rekuperatory.pl w grupie sponsorów konkursu znalazły się firmy zagraniczne – Bergschenhoek Groep BV oraz Kennemeer Groep BV z Holandii.

 

Podczas oceny  nadesłanych prac komisja brała pod uwagę: zgodność nadesłanych prac z założeniami konkursu, walory architektoniczne i innowacyjność prezentowanych obiektów, zastosowane rozwiązania energooszczędne lub możliwość ich zastosowania w prezentowanych projektach, wpływ budynku na wizerunek firmy, funkcjonalność oraz formę prezentacji nadesłanych prac.

Pierwszą nagrodę otrzymał zespół MELON GROUP z PoznaniaPierwszą nagrodę otrzymał zespół MELON GROUP z Poznania, w składzie Krzysztof Łuczak, Bartosz Małecki, Konrad Waligóra.

 

W uzasadnieniu można przeczytać "Grupie udało się stworzyć za pomocą prostych środków wyrazu obiekt mogący pełnić role wizytówki firmy. Komisję ujęły: oryginalność, prostota i nowoczesność formy, innowacyjność i znak nowych czasów, wartościowy klimat architektoniczny oraz możliwość zastosowania rozwiązań energooszczędnych podczas realizacji projektu. Jednocześnie projekt wpisuje się w lokalną zabudowę jednorodzinną, ważne było również odpowiednie zaadaptowanie budynku do potrzeb firmy."

 

Druga nagroda: PANOPTICON z Krakowa, w składzie Marcin Gierbienis oraz Jarosław Gawliczek

 

Uzasadnienie wyboru: "Komisja wzięła pod uwagę czystą, lekką i prostą formę przedstawionego obiektu, przejrzysty i funkcjonalny układ wnętrz, zdecydowaną formę architektoniczną wyróżniającą obiekt w krajobrazie. Projektantom udało się nadać obiektowi reprezentacyjny charakter poprzez nie nachalną elegancje formy wyróżniającą obiekt w otoczeniu".

Trzecia nagroda: Agnieszka Hepner

 

Uzasadnienie wyboru: "Za solidne rzemiosło architektoniczne!" Praca bardzo dobra pod kątem realizacyjnym przy zachowaniu poprawnej, czytelnej formy operującej współczesnym detalem architektonicznym. Przedstawiony projekt jest przyjaznym miejscem pracy. Zaprezentowany budynek ma charakter niemal domowy, co nie jest bez znaczenia dla pracowników i klientów firmy. Na wybór wpływ miały bardzo ciekawie przedstawione rozwiązania proekologiczne oraz energooszczędność budynku.

Szczególny powód do radości mieli laureaci nagrody specjalnej - Monika Tasarz i Michał Burmistrz
z Rudy Śląskiej - za próbę wpisania funkcji biurowej w abstrakcyjną, rzeźbiarską formę oraz odważną i nietypową bryłę połączoną z ciekawą formą prezentacji.

 

Spędzą oni ostatni weekend marca w Amsterdamie, podziwiając architekturę tego holenderskiego miasta. Nagrodę specjalną ufundował partner  www.rekuperatory.pl, holenderska firma Kennemeer Group. W imieniu firmy nagrodę wręczył przedstawiciel zarządu, pan Michiel de Haan.

 

Firma powiązana: Rekuperatory.pl
aktualizacja: 2008-03-07

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Szczególny powód do radości mieli laureaci nagrody specjalnej - Monika Tasarz i Michał Burmistrz z Rudy Śląskiej - za próbę wpisania funkcji biurowej w abstrakcyjną, rzeźbiarską formę oraz odważną i nietypową bryłę połączoną z ciekawą formą prezentacji. - fajne:)....

Gość abstract

30 Paź 2011, 12:05

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".