Budujemy Dom

Inauguracja kampanii społecznej DOM DOBREJ ENERGII

Artykuł na: 4-5 minut
24 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania społeczna promująca odpowiedzialne używanie energii oraz sposoby jej oszczędzania. Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS, OSRAM mająca na celu edukację społeczeństwa na temat konieczności oszczędzania energii. Patronat merytoryczny nad akcją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

W dzisiejszym świecie problem racjonalnego wykorzystania energii dotyka każdego z nas. Z jednej strony zapotrzebowanie na nią stale rośnie, podobnie jak jej cena. Z drugiej zaś postępująca degradacja środowiska naturalnego sprawia, że poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy pozyskiwać energię w sposób ekologiczny, a także racjonalnie ją wykorzystywać.

 

Dom Dobrej Energii to inicjatywa, której zadaniem jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z energooszczędnością. Pod „dachem” Domu Dobrej Energii stworzony został klimat sprzyjający dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych produktów i urządzeń.

 

Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS i OSRAM. Dla firm tych edukacja w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z energii stanowi jeden z najważniejszych celów biznesowych. Przy wsparciu ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, gospodarze Domu Dobrej Energii chcą przybliżyć ideę racjonalnego korzystania z zasobów energetycznych oraz pokazać, z jakich rozwiązań warto korzystać w naszych domach, aby znacząco wpłynąć zarówno na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, jak i na wysokość rachunków za energię.

bosch_energia_450
Inicjatorzy akcji to marki, które od wielu lat prowadzą odpowiedzialną politykę społeczną w biznesie. Bycie odpowiedzialnym to dla nich nie tylko spełnienie wszystkich wymogów formalnych i prawnych, ale także zwiększenie inwestycji w ochronę środowiska i relacje z otoczeniem firmy.

Pomimo, że marki BOSCH, JUNKERS, OSRAM pierwszy raz połączyły siły w ramach wspólnej idei, na co dzień każdy z osobna od wielu lat efektywnie działa na rzecz ochrony środowiska i budowania świadomości na temat konieczności oszczędzania energii. Dlatego, również akcja Dom Dobrej Energii realizowana będzie poprzez kampanię medialną zachęcającą do świadomego zarządzania energią we własnym domu. Efektem akcji ma być rozpowszechnienie wiedzy na temat energooszczędności, oszczędzania energii, a także zmiana postaw obywateli wobec problemów związanych z jej nadmiernym zużyciem.

 

Oficjalny patronat merytoryczny nad akcją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii, której misją jest udział w przygotowaniu zasad zrównoważonej polityki energetycznej w kraju i ich realizacja zgodnie ze standardami europejskimi. KAPE S.A. powstała w wyniku uchwały Sejmu RP oraz decyzji Rządu RP, w rezultacie porozumienia akcjonariuszy realizujących politykę społeczno-ekonomiczną państwa.

Ekspertem akcji, merytorycznie wspierającym działania edukacyjno-informacyjne jest dr inż. Arkadiusz Węglarz. Obecnie jest on koordynatorem wielu projektów w KAPE, adiunktem na Wydziale inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wiceprezesem Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Posiada bardzo rozległą wiedzę o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce.

Dodatkowo ściśle współpracuje w zakresie przygotowywania specjalistycznych ekspertyz m.in. z: Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Środowiska, Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, Ministerstwem Gospodarki itp. Jest również wykonawcą projektów realizowanych w ramach programów: Phare, Save, 5PR, 6PR, bilateralnych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie.

 

Firma powiązana: Robert Bosch Sp. z o.o.
aktualizacja: 2008-07-07

Dodaj komentarz

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".