Budujemy Dom

Ruszył Eko-Blog

Artykuł na: 4-5 minut
Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Internetowy pamiętnik przygotowany przez Ministerstwo ŚrodowiskaInternetowy pamiętnik stanowi jedną z akcji specjalnych przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach kampanii edukacyjnej poprzedzającej poznańską Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wartości proekologicznych oraz wiedzy w zakresie ochrony klimatu wśród użytkowników Internetu.

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska blisko 70% ludzi w wieku od 15 do 24 lat oraz 52% respondentów w wieku 25-39 lat czerpie swoją wiedzę na temat zmian klimatu z Internetu. Z tego właśnie powodu w zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed ONZ-owską Konferencją klimatyczną, nie mogło zabraknąć sieci internetowej.

Trwająca od kilku lat wśród młodych ludzi moda na pisanie i czytanie blogów stała się inspiracją do utworzenia wyjątkowego eko-pamiętnika, w którym młody człowiek aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie procesowi globalnego ocieplania opisuje własne obserwacje dotyczące życia w wielkim i zanieczyszczonym mieście.

 

Bloger Ekostudent zwraca szczególną uwagę nie tylko na zachodzące w przyrodzie zjawiska atmosferyczne, coraz częstsze problemy komunikacyjne, ale przede wszystkim,  na stosunek ludzi do ekologii. Napisany „lekkim” językiem i utrzymany w żartobliwym tonie blog jest swoistym buntem młodego człowieka świadomego zagrożeń płynących z globalnego ocieplenia wobec współczesnego sposobu życia, który zdaje się coraz mniej brać pod uwagę środowisko naturalne.  

Ekologiczny pamiętnik „Polska – klimat do zmian” powstał w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej COP 14, która będzie najważniejszym w 2008 roku globalnym szczytem poświęconym zmianom klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Szef Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Oprócz bloga Ministerstwo Środowiska przygotowało na tę okoliczność również specjalny konkurs internetowy, klimatyczną wyspę w Second Life, ekologiczny profil na portalu społecznościowym MySpace oraz profesjonalną kampanię spotową – dodaje Snarska.

 

Eko-Blog dostępny jest pod adresem

aktualizacja: 2008-11-24

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Popieram ekologiczne budownictwo. Teraz sa takie technologie, że można wybudować dom naprawde ekologicznie. Są kolektory, małe elektrownie wodne, a nawet okna ekologiczne! Właśnie o tym czytałem

Gość Sylwek

28 Lip 2010, 11:20

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".