Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Porady ekspertów

Jaki mamy wpływ na to, żeby droga gruntowa została utwardzona?


Odpowiedź eksperta: Decydujące dla tej kwestii jest, kto jest właścicielem lub/i współwłaścicielem drogi. Jeżeli Państwo, czyli właściciele działki, to decyzja i oczywiście koszty pozostają w Państwa gestii w zależności od zakresu planowanych robót. Konieczne może być nawet uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeżeli zaś droga stanowi własność gminy, pozostaje zwrócenie się do niej o utwardzenie drogi.

Zazwyczaj na nowych osiedlach gminy utwardzają drogi po zabudowaniu wszystkich lub prawie wszystkich działek. Głównym czynnikiem ograniczającym takie inwestycje jest wysokość budżetu gminy, inwestycja musi być wpisana do budżetu na konkretny rok. Aby tak się stało, należy zacząć od wniosku do Wójta (Burmistrza), który odpowiada za sporządzanie projektów budżetu oraz uzyskać poparcie Radnych, którzy ostatecznie ustalają jego kształt. O ile planowana inwestycja nie znajdzie się w projekcie, można ją wprowadzić podczas głosowania nad budżetem na sesji Rady Gminy.

aktualizacja: 2010-08-20

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Skorzystaj z promocji w Archon+
Skorzystaj z promocji w Archon+ Właśnie teraz jest najlepszy moment, by zacząć realizować marzenia o własnym domu! Do 23 października 2017r., do godz: 8:00  w ARCHON+ ...
Promocja na powitanie jesieni w  ARCHON+!
Promocja na powitanie jesieni w ARCHON+! Przypominamy, że w Biurze Projektów ARCHON+ trwa PROMOCJA NA POWITANIE JESIENI. Tylko do 2 października 2017 r., do godz. 8:00 można kupić ...
Promocja na zakończenie lata w ARCHON+
Promocja na zakończenie lata w ARCHON+ Tylko do poniedziałku 4 września, do godz. 8:00 można kupić dowolny Projekt Domu z oferty ARCHON+ TANIEJ o 200 zł.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze