Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

DuPont Corian na fasadach budynków

DuPont przedstawia nowe zastosowanie wykonanych na wymiar paneli z materiału DuPont™ Corian® na fasady budynków - nowe, wszechstronne, trwałe i eleganckie rozwiązanie, oparte na materiale znanym na całym świecie ze swojej wszechstronności, z łatwością spełnia oczekiwania i potrzeby nowoczesnej architektury.

Innowacyjność oraz bezkonkurencyjne parametry pozwalają architektom i firmom budowlanym na dostarczenie coraz to nowszych rozwiązań projektowych.

DuPont™ Corian® łączy wspaniałą estetykę z wysoką wydajnością, co czyni go idealnym wyborem zarówno w przypadku budynków komercyjnych jak i mieszkalnych.

Jednolite, wykonane na wymiar panele DuPont™ Corian®, pozwalają na łatwą konserwację i gwarantują odporność na działanie światła UV oraz wysokiej jakości wykończenie z dbałością o detale.

Pierwsze, najbardziej znaczące aplikacje z DuPont™ Corian® na fasadach budynków to: Seeko Hotel w Bordeaux; Palais des Congres na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Abidżan; willa na przedmieściach Lizbony, w Portugalii; pawilon dla dzieci w Utrecht, w Holandii; budynek banku w Brorup, w Danii oraz wiele innych obecnie powstających.

Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada budynku mieszkalnego na przedmieściach Lisbony (Portugalia) wykonana z DuPont™ Corian®. Projekt: Duarte Pinto Coel (zdjęcie: Duarte Pinto Coelho)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)
Fasada z DuPont™ Corian® hotelu Seeko w Bordeaux, Francja. Projekt: Atelier King Kong Architects (zdjęcie: Arthur Pequin)

Główne zalety materiału:

 • DuPont™ Corian® można formować do prawie każdego kształtu, jaki projektant sobie wymyśli – od delikatnie zaokrąglonych ergonomicznych biurek po skomplikowane pocięte filary lub ladę recepcyjną na 6 metrów.
 • Materiał DuPont™ Corian® może modelowany poprzez termoformowanie lub może być obrabiany jak drewno w celu uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego. Kanty mogą być zaokrąglone, powierzchnie wygrawerowane lub ze skomplikowanym wzorem, grafika może zostać przeniesiona na materiał dzięki metodzie sublimacji, powierzchnia może zostać poddana obróbce CNC, termicznej lub ciśnieniowej.
 • Elementy DuPont™ Corian® scala się ze sobą za pomocą specjalnych klejów tworzących niewidoczne łączenia, co powoduje, iż projektanci nie są ograniczeni rozmiarami tworzonych projektów. Olbrzymie konstrukcje wydają się być wyrzeźbione z jednego kawałka materiału.
 • Dzięki ponad 100 kolorowej palecie barw, DuPont™ Corian® może być dopasowany do każdej kolorystyki lub stylu – od chłodnych neutralnych pasteli po nasycone i intensywne odcienie. Dodatkowym urozmaiceniem są także kolory o fakturze naturalnych skał jak marmury i piaskowce. W sytuacji potrzeby innego koloru nie znajdującego się w standardowej palecie barw, istnieje możliwość zamówienia indywidualnego.
 • DuPont™ Corian® poprzez możliwość częściowego przepuszczania światła lub półprzezroczystości (seria Illumination) nadaje materiałowi dodatkowy wymiar w momencie jego podświetlenia. Tym samym stał się wymarzonym materiałem projektantów oświetlenia.
 • DuPont™ Corian® prezentuje się wspaniale, ale w połączeniu z innymi materiałami (stal, drewno, szkło czy kamień naturalny), z którymi łatwo go połączyć efekt może być równie ciekawy.
 • DuPont™ Corian® jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wspaniale się sprawdza w miejscach publicznych i przy intensywnym użytkowaniu. Ewentualne rysy czy uszkodzenia są bardzo łatwo naprawialne.
 • Nieporowaty i scalony za pomocą niewidocznych łączeń, DuPont™ Corian® jest bardzo higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości, co zostało potwierdzone certyfikatem niezależnej organizacji niemieckiej LGA QualiTest GmbH.
 • GREENGUARD Environmental Institute (organizacja zajmująca się certyfikowaniem jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych) przyznała materiałowi DuPont™ Corian® wraz z dedykowanymi materiałami używanymi do jego obróbki, certyfikat „GREENGUARD Indoor Air Quality Certified®”, potwierdzający spełnienie przez DuPont™ Corian® restrykcyjnych kryteriów dotyczących emisji związków lotnych w pomieszczeniach zamkniętych. DuPont™ Corian® otrzymał także certyfikat GREENGUARD for Children & Schools Certification(SM), stwierdzający niską emisję związków lotnych z jego elementów zastosowanych jako materiały budowlane, meble oraz systemy wykończeniowe wykorzystywane wewnątrz szkół i przedszkoli.
 • DuPont opracował dwie kolekcje modnych i estetycznych kolorów DuPont™ Corian®, których skład zawiera nawet do 25% materiału uzyskanego z recyklingu
 • Dzięki trwałości, łatwości konserwacji oraz bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych, DuPont™ Corian® można zaliczyć do trwałych i bezpiecznych rozwiązań projektowych. Te właściwości przyczyniają się dodatkowo do łatwiejszego uzyskania certyfikacji LEED® dla budynków (zgodnie z systemem U.S. Green Building Council’s LEED® Green Building Rating System.)

 

Firma powiązana: DUPONT TYVEK
aktualizacja: 2009-11-20

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują!
Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują! Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, ...
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko
Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko Elewacje wykonywane "na gładko" zyskują coraz większą popularność. Wyglądają nowocześnie, a równocześnie są trwałe i praktyczne ...
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR Weber wzbogaca portfolio produktów o nowe systemowe rozwiązanie umożliwiające wykonanie elewacji do złudzenia przypominającej tą z drewna. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze