Budujemy Dom

Renowacja elewacji krok po kroku

Elewacja domu - zniszczona , brudna, z zielonymi organicznymi nalotami? Zobacz jak krok po kroku można odnowić taką elewację produktami firmy Greinplast:

 1. Elewację należy wstępnie zmyć wodą. 
 2. Trzeba nanieść preparat usuwający naloty organiczne i zabrudzenia. 
 3. Elewację należy dokładnie umyć myjką ciśnieniową. 
 4. Wszystkie uszkodzenia ścian należy naprawić. 
 5. Na powierzchnię tynku nanieść preparat dezynfekujący. 
 6. Po wyschnięciu można malować ścianę farbę elewacyjną...

Krótki przewodnik: wybieramy właściwą farbę.

 • Jeśli budynek jest w środowisku mokrym, w otoczeniu drzew albo brudzącym (na przykład przy drodze) trzeba wybrać inne farby elewacyjne niż w przypadku budynku stojącego w środowisku nieagresywnym. Warto wybrać farbę, która jak najmniej się elektryzuje, np. farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX, silikonową GREINPLAST FX lub silikatową GREINPLAST FS. Farba zabezpieczy fasadę przed wnikaniem wilgoci, a tym samym ograniczy podatność na zabrudzenia. Farby te zawierają substancje czynne w postaci tzw. mikrokapsułek. Dzięki tej technologii nie są wymywane z farby, a więc przez lata farba chroni elewację przed osiadaniem nalotów organicznych.

 • Jeśli chcemy nowy budynek zabezpieczyć przed nalotem organicznym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farby podkładowej z dodatkiem substancji chroniącej powłokę oraz tynku biohydrofobowego GREINPLAST TPB.

 • Jeżeli otoczenie domu jest nieagresywne, a zależy nam na jaskrawym kolorze ścian, warto wybrać farbę akrylową GREINPLAST FA lub elastyczną GREINPLAST FE. Farba elastyczna jest nie tylko bardzo odporna mechanicznie, ale też zwiększa trwałość koloru.

 • Jeśli nie wiemy, jaką farbą wcześniej malowano ściany domu, jaki jest rodzaj położonego tynku, warto wybrać farbę elewacyjną na wszelkie podłoża, nawet stare tynki akrylowe - farbę nanosilikonową GREINPLAST FNX. Jest to farba o obniżonej nasiąkliwości. Farba nanosilikonowa jest paroprzepuszczalna, można ją stosować i na ocieplenie wełną, i styropianem czy polistyrenem.

Rada na koniec: do odnowienia i malowania elewacji, warto używać produktów jednego producenta. Daje to pewność trwałego efektu - dom będzie jak nowy przez lata. Jak długo? Trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat. Regularne odświeżanie elewacji zapewni także trwałość i piękno tynku przez ten długi czas.

Firma powiązana: Greinplast
Nowe kolory cegieł klinkierowych Long John
Nowe kolory cegieł klinkierowych Long John Obserwując rozwój najnowszych trendów, firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych o długim formacie z linii ...
Nowa paleta kolorystyczna tynków mozaikowych FOVEO TECH
Nowa paleta kolorystyczna tynków mozaikowych FOVEO TECH Tynki mozaikowe cieszą się dużą popularnością - pozwalają na trwałe, a zarazem efektowne wykończenie elementów fasady budynku. Mogą ...
Deski elewacyjne Austrotherm FPP DE
Deski elewacyjne Austrotherm FPP DE Deski elewacyjne Austrotherm FPP DE mają rdzeń wykonany ze styropianu, dzięki czemu są bardzo lekkie i łatwe w montażu. Są pokryte trwałą, ...

Malowanie elewacji produktami Flügger

Pamiętaj, że farbę elewacyjną oraz metodę renowacji należy wybrać w oparciu o wiek i stan techniczny elewacji. W trakcie malowania temperatura powinna wynosić min. 10°C, także podczas wysychania/utwardzania, nie może padać deszcz, a wilgotność powietrza nie może być wysoka. Należy ponadto unikać bezpośredniego działania słońca na malowaną powierzchnię.
polecane produkty i technologie

Płyta izolacyjna ETIXX - innowacyjny patent na ciepłą fasadę

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, lecz także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31.

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".